Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2263

Jeszcze mogą byc przymrozki to jaki sens stosować herbicydy? Poczekaj przynajmniej do 20 marca żeby pogoda juz była pewna bo teraz to loteria

 

Przymrozek moze być w maju nawet. Jak faza rozwojowa i temp dobowa pasuje to na co czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ale wegetacja jeszcze nie pełni chwastów przynajmniej u mnie tak jest ja bym się wstrzymał do po niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Kolego chyba o zero sie pomyliłeś bo zawsze jest różnica 10-15zł a nie 150 :o

W bb jest dostepny fosforan amonu z litwy. Kupowalem po 1910 za tone. A w 50 kg workach polski po 2120 za tone. Wiec moze byc i prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 

 

Przymrozek moze być w maju nawet. Jak faza rozwojowa i temp dobowa pasuje to na co czekać?

szkoda ze masz tyle postów nabitych bo piszesz jakby co najmniej był 10 kwietnia i juz trzeba było pryskac a jeszcze moze byc rożnie z pogoda także nie ma co sie spieszyć z herbicydami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

W bb jest dostepny fosforan amonu z litwy. Kupowalem po 1910 za tone. A w 50 kg workach polski po 2120 za tone. Wiec moze byc i prawda:)

To raczej różnica między producentami a nie opakowaniem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

witam, panowie w warminsko mazurskim dajecei juz saletre? w dzien kolo 6-7 stopni, w nocy zapowaiadaja jeszcze przymrozki. sypnac juz 1 dawke saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

A w kolejnych fazach stopniowo zmniejszać? Ile dajecie do każdego oprysku siarczanu magnezu siedmiowodnego na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A właśnie przypalił ktoś zboże siarczanem magnezu siedmiowodnym? Dlaczego u większości roślin zalecane jest 5%? Bo to trochę mało, szczególnie teraz na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

krótkie pytanie:

ile dajecie N w czystym składniku na pszenice na wiosnę?

planuję dać 190kg ale czy to aby nie będzie zbyt dużo? wiadomo dojdzie ochrona, skracanie itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

szkoda ze masz tyle postów nabitych bo piszesz jakby co najmniej był 10 kwietnia i juz trzeba było pryskac a jeszcze moze byc rożnie z pogoda także nie ma co sie spieszyć z herbicydami....

 

Stary na jednej działce mam pszenżyto Atletico i już 1 kolanko odchodzące od węzła krzewienia, a jestem z podlaskiego. Widziałeś ile trawała wegetacja jesienią, a jak wcześnie przyszła wiosna?? Ile po zastosowaniu herbicydu ma nie wystąpić przymrozek?? Idziesz z fazą rozwojową czy z datą jak co niektórzy??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 

 

Stary na jednej działce mam pszenżyto Atletico i już 1 kolanko odchodzące od węzła krzewienia, a jestem z podlaskiego. Widziałeś ile trawała wegetacja jesienią, a jak wcześnie przyszła wiosna?? Ile po zastosowaniu herbicydu ma nie wystąpić przymrozek?? Idziesz z fazą rozwojową czy z datą jak co niektórzy??

pszenzyta nie posiadam a pszenice u nas ledwo ruszyły także narazie nikt nie myśli o stosowaniu herbicydow ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie w jakiej fazie po zasileniu pszenicy azotem dajemy na pszenice antywylegacz by ja rozkrzewić?ile czasu musi upłynąć od zasilenia azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Bardziej kierowałbym się fazą w jakiej znajduje się pszenica. Aby efektywnie zadziałał powinien być w fazie krzewienia BBCH 23-29 im później tym gorszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie w jakiej fazie po zasileniu pszenicy azotem dajemy na pszenice antywylegacz by ja rozkrzewić?ile czasu musi upłynąć od zasilenia azotem.

Sieje 300kg i jeszcze chce rozkrzwiać, ile ty chcesz tych pędów, parę tysięcy? :blink:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Czy fazy BBCH np. 23 czy 29 oznaczają ze rosliny mają taką wysokość?

Nie, tutaj wysokość nie ma nic do rzeczy. Główna faza rozwojowa rośliny oznaczona jest 1 cyfrą a podrzędna 2 cyfrą, u Cb np. BBCH 23 oznacza fazę krzewienia (2) a dokładnie to widać 3 rozkrzewienia (3). Natomiast BBCH 29- to też jest faza krzewienia i teoretycznie powinno być 9 rozkrzewien- ale to praktycznie niemożliwe chyba że w życie hybrydowym. Ogólnie faza krzewinia kończy się gdy któreś międzywęźle zaczyna się wydłużać, i może to nastąpić nawet w fazie BBCH 23.

Edytowano przez Tomazi3p
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Liczymy tylko te glowne{grubsze} pedy czy rownez te ktore z tych glownych sie tworza?

mam nadzieje ze wiecie o co m chodzi :rolleyes:


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Liczymy tylko te glowne{grubsze} pedy czy rownez te ktore z tych glownych sie tworza?

mam nadzieje ze wiecie o co m chodzi :rolleyes:

Liczy się pęd głowny i pędy boczne. Np. BBCH 24- 1 pęd główny i 3 boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj