Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Fakt, lepiej poczekac troche i upewnic sie do co do pogody, niby ma byc coraz cieplej ale w koncu to dopiero poczatek marca. A co do mocznika to tez bedzie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie takie pytanko.

Mysle jutro póścić saletre po pszenicy .

A kiedy najlepiej dać ccc bo pszenica się dobrze rozkrzewiła?

Jaka temperatura musi być by ccc zadziałało?

Są jakieś ujemne skutki jak np.popryskam ccc a bedzie w nocy np. -1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Fakt, lepiej poczekac troche i upewnic sie do co do pogody, niby ma byc coraz cieplej ale w koncu to dopiero poczatek marca. A co do mocznika to tez bedzie za szybko?

moim zdaniem mocznik 2-3 tygodnie po pierwszej dawcę saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Ja wczoraj posiałem saletrzak na pszenice, nadają deszcz więc może się rozłoży, a z opryskami to lepiej jeszcze poczekać, wystarczy trochę mrozu i kasa w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Zejdź z tym azotem, chyba że w glebie masz wystarczające zapasy reszty składników. Jak wygląda pszenica, jaki przedplon, ile możesz wydać na śor to pytanie podstawowe. Na 1 skracanie w ciemno mogę zaproponować 1l CCC i 0,3l moddusa.

 

pole1 - 6ha kl 3a/3b pH 6.0/6.5, przedplon - rzepak ozimy, obornik pod orkę(od 50 szt opasów z roku w różnym wieku, dość sporo)

pole2 - 5ha kl 4a/4b ph 5.5/6.0, przedplon - rzepak ozimy, polifoska 6 300kg/ha + 500kg/ha wapno granulowane pod agregat

pole3 - 4ha, kl 3b/4a ph 6.0/6.5 przedplon - kukurydza na zielonke, polifoska 6 300kg/ha + saletra amonowa 125kg/ha pod agregat

 

pola średnio zasobne w P K i Mg (dwa lata temu robiłem badanie na mikro na najgorszym stanowisku i było ok - średne i wysokie)

siew 20/21 września, obsada policzona po wschodach ok 350 roślin/m2, pszenica wygląda b.ładnie 24 lutego dostała 250kg/ha saletry amonowej.

 

Chciałbym jak najszybciej opryskać tym Lancetem, ogólnie pszenica jast bardzo czysta, tylko na polu3 (i tu niektórych pewnie zaskoczy bo po kukurydzy) jest sporo samosiewów rzepaku i planuje opryskać w najbliższy weekend, z pozostałymi kawałkami moge czekać.

Co sądzicie o tak wczesnym pryskaniu, środek działa niby od średniej dobowej 5 stopni w ciągu 6 dni, jak to pomierzyć?

 

Co do tego ile moge wydać, to na ochrone grzybową i regulacje w okolicach 0,5t pszenicy.

Po wstępnym rozeznaniu chciałbym pomieszać na T1:

Capalo 1,33l/ha + Stabilan 1l/ha + Moddus 0,33l/ha

lub

Wirtuoz 1,0l/ha + Stabilan 1l/ha + Moddus 0,33l/ha

Czy można bezpiecznie tak zastosować i czy mocno trzeba się wstrzelić z terminem? (czy jak nie trafie, to po zawodach?)

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie takie pytanko.

Mysle jutro póścić saletre po pszenicy .

A kiedy najlepiej dać ccc bo pszenica się dobrze rozkrzewiła?

Jaka temperatura musi być by ccc zadziałało?

Są jakieś ujemne skutki jak np.popryskam ccc a bedzie w nocy np. -1 ?

Minimalna temp. dla ccc to 7 stopni.Najlepiej stosowac jak jest około 10-15 stopni.Na dobrze rozkrzewiona pszenice zabieg na pierwsze kolanko.Jeśli będa przymrozki po zabiegu to moga wystapić uszkodzeniana zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze dawka regulatora z wirtuozem mozna odpuścić, 1ccc+0,3 moddusa przy pierwszym zabiegu fungicydem powinno spokojnie wystarczyc

 

sorry, mój blad, nie zauwazylem lub, myslalem ze capalo to t1 a wirtuoz to t2

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Myślę ze dawka regulatora z wirtuozem mozna odpuścić, 1ccc+0,3 moddusa przy pierwszym zabiegu fungicydem powinno spokojnie wystarczyc

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś na T1 pójdzie albo Wirtuoz albo Capalo, nie wiem który lepszy/tańszy/korzystniejszy. W tym zabiegu chciałbym dodać wspomniane ccc i moddusa żeby nie jeździć 2x.

 

Czekam na propozycje co do zabiegu na T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do t2 to uwazam ze menara+starami to bardzo dobra propozycja. Są to odpowiedniki amistar oraz artea, tylko ze tańsze a menara zawiera dodatkową substancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja spróbuje na T2 Sequriusa dać ale dawka 1l/ha.

Byłem w polu ale rosa na pszenicy i mase kropelek , nie da sie wjechać z saletra bo popale liście jak saletra siądzie ma pszenicy.

Chyba już czas na azot.

Ile dni musi być temperatury powyzej 7" zeby ccc zadziałało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś na T1 pójdzie albo Wirtuoz albo Capalo, nie wiem który lepszy/tańszy/korzystniejszy. W tym zabiegu chciałbym dodać wspomniane ccc i moddusa żeby nie jeździć 2x.

 

Czekam na propozycje co do zabiegu na T2.

 

co do t1, taniej wyjdzie tilt turbo+mirage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ja spróbuje na T2 Sequriusa dać ale dawka 1l/ha.

Byłem w polu ale rosa na pszenicy i mase kropelek , nie da sie wjechać z saletra bo popale liście jak saletra siądzie ma pszenicy.

Chyba już czas na azot.

Ile dni musi być temperatury powyzej 7" zeby ccc zadziałało?

ccc bedzie działało w zależnosci od wysokosci dawki i przebiegu pogody.Bedzie ciepło i dawka wysoka to nawet 2 tygodnie moze działać.Lepszym rozwiązaniem jest połaczenie ccc z moddusem lub medaxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Koledzy powiedzcie mi w jakim czasie od wysiewu działa saletra amonowa ?? temp w dzień max 10 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam ..zauwazylem dzisiaj na pszenicy zdaje sie ze maczniaka...czy jest jakis srodek ktory moge juz zastosowac?

dodam ze aktualnie sie troszke ochlodzilo temp w dzien to 7st w nocy jest na plusie ale nieduzym...

doradzcie cos.....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

co do t1, taniej wyjdzie tilt turbo+mirage

Nie porównujmy tej mieszaniny do Capallo. Setoriozowo Tilt i Mirage będzie słabszy mączniaka zwalczy ale nie zabezpieczy na długo. Jak dla mnie to róźnica pomiędzy rozwiązaniami jest bardzo duża. Gdyby było porównywalnie nikt nie kupowałby Capallo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój ostatni argument zwala z nóg. To że ludzie kupują droższy środek nie znaczy to automatycznie że jest on lepszy. Nie zawsze to co droższe to lepsze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać ze t1 tilt turbo+mirage , t2 menara+starami, t3 tebukanazol to naprawdę przyzwoita ochrona za przystępne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Moglibyscie mi poradzic co moge zastosowac przy takich temperaturach jak obecnie?w pszenicy pokazal sie maczniak..


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Twój ostatni argument zwala z nóg. To że ludzie kupują droższy środek nie znaczy to automatycznie że jest on lepszy. Nie zawsze to co droższe to lepsze.

Zgadzam się z Tobą w zupełności ! Ludzie wiedzą że jest lepszy i dlatego są gotowi więcej wydać.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Drogi nie znaczy lepszy, mam porównanie miedzy Alertem i Pictorem, a wszyscy zawycają się Pictorem.

Na moczniaka teraz może Sarfun 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie takie pytanko.

Mysle jutro póścić saletre po pszenicy .

A kiedy najlepiej dać ccc bo pszenica się dobrze rozkrzewiła?

Jaka temperatura musi być by ccc zadziałało?

Są jakieś ujemne skutki jak np.popryskam ccc a bedzie w nocy np. -1 ?

 

Ponawiam pytanie też mam jeden kawałek mało rozkrzewionej pszenicy dzisiaj dostała saletrę 34%, pytanie kiedy się daję ccc na dokrzewienie jaka musi być temp.? wiem tylko że dawka musi być 0,6l/ha


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj