Polecane posty

ariss    25

posiadam prese MF 828 z podbieraczem 2 m jest ona zmienno komorowa pasowa bez rotora z podbieraczem hydraulicznym mam do niej 3 węże do oleju a chce z nią jeździc z ursusem 912 mam problem bo jak włącze przewody to albo działa podbieracz a nie zamyka do końca klapy lub działa podbieracz a nie działa klapa od wyrzutu co mam zrobić może trójnik żeby zamknąć olej od podbieracza na czas pracy bo mam tylko 2 gniazda od podnoszenia i opuszczania zlew i jedno podłączone z podnośnikiem cięgien dolnyc ale ono nie działa bo nie ma na nim ciśnienia. potrzebuje także do nie instruukcje obsługi lub katalog części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Sam sobie odpowiedziałeś :) Zamontuj najzwyklejszy rozdzielacz (trójnik), coś na wzór sipmy. Kiedy zjeżdżasz z pola/łąki ustawiasz wydatek na podbieracz i go podnosisz (rozumiem że siłowniki są jednostronnego działania i opada on grawitacyjnie po zwolnieniu ciśnienia), a do pracy ustawiasz wydatek na klape i pracujesz na dwóch przewodach (otwieranie i zamykanie pod ciśnieniem). Wtedy wystarczą tylko dwa gniazda w ciągniku.

 

Z instrukcją może być problem, a katalog mają napewno tam gdzie sprzedają części do tej prasy, zazwyczaj w formacie elektronicznym, Tobie teoretycznie nie jest potrzebny ;) Zachodzisz, podajesz dokładny model i pokazujesz palcem na monitorze co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ja mam mf822 ,a już myślałem że nikt niema tego wynalazku.Niestety u mnie jest to inaczej rozwiązane też mam trzy węże, ale podbieracz mechaniczny może dlatego że o szerokości 1.4. Ogólnie myślałem że model 822 a 828 różniły sie tylko wysokością balotu.Rozwiązanie z zaworem odcinającym podbierak i na odwrót klape jest najlepszym rozwiązaniem.Powiedz czy udało ci sie odnaleść rok produkcji, bo ja za chiny ludowe nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

mam rok produkcji po lewej stronie na tabliczce wybity patrząc od strony zaczepu. A gdzie dostane taki trójnik bo pytałem u takiego małego sprzedawcy i nie miał z katalogiem części tak samo korbanki ne mają nie wiem gdzie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

zawór dostaniesz w każdym sklepie z częściami do maszyn. Powiedz że potrzebny ci zawór do zwykłej przyczepy wywrotki taki żeby odcioł olej po wykiprowaniu pierwszej przyczepy i puścił na drugą .Na pewno będą wiedzieć o co chodzi.Co do tabliczki też mam po lewej stronie ale tylko nazwe ,typ,numery seryjne. I co znaczy dopisek na dole tabliczki grenland-group ;) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nie wiem tez sam dzięki ale ten trójnik potrzebuje z nakrętkami żeby to było jak najmniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

grenland jest to firma która robi dla mf case df i chyba vicona prasy moge sie myslić ale napewno któreś z tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

greenland utworzyła spólke miedzy rivierre i massey ferguson i produkowała od 90 lub 91 roku przez jakiś czas takie prasy jak rivierre greenland póżniej wplątała sie firma deutz-a a na końcu kupił to wszystko vicon i do tej pory produkuje super prasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

może tak, może nie. Takie firmy jak Greenland, Vicon-Greenland, Vicon-Rivierre, Vicon, Massey Ferguson można wrzucić do jednego worka ,te same maszyny ubierane w różne blachy ,różną farbe i różne nazwy. Przykładowo swoją prase MF-a szacuje gdzieś na początek lat 90-dziesiątych i po rozkręceniu pilota na płycie układu elektronicznego wybite jest VICON-SYSTEM. Strasznie burzliwe przemiany musiały być w tej firmie skoro w jednym czasie wypuszczali pod tyloma nazwami maszyny. Osobiście Greenland-Group kojarzy mi sie z Kverneland-Group a Vicon jest w grupie Kvernelanda, ale to może tak, może nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiwi6    0

Rok produkcji możesz odczytać z opony jaka jest założona jeśli nie była wymieniana od nowości na feldze tez powino pisać

Edytowano przez stiwi6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamir12    0

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i nowym posiadaczem prasy MF 834 i na sam początek mam wielką prośbę, potrzebuję schemat elektryki od sterowania prasy ponieważ przez przypadek wyrwałem kabel od sterownika z puszki, najlepiej żeby była po Polsku, z góry dziękuję i Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczek    0

ja mam mf822 ,a już myślałem że nikt niema tego wynalazku.Niestety u mnie jest to inaczej rozwiązane też mam trzy węże, ale podbieracz mechaniczny może dlatego że o szerokości 1.4. Ogólnie myślałem że model 822 a 828 różniły sie tylko wysokością balotu.Rozwiązanie z zaworem odcinającym podbierak i na odwrót klape jest najlepszym rozwiązaniem.Powiedz czy udało ci sie odnaleść rok produkcji, bo ja za chiny ludowe nie moge.

 

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post.

 

Mam taką samą prasę. Powiedz jak podłączyłeś hydraulikę w tej prasie. Też mam 3 przewody i ręczny podbieracz. Mam zamiar ciągnąć tę prasę za osiemdziesiątka.

 

Obecnie mam tak, że podpiąłem 2 cieńsze przewody, a gruby jest odpięty. Wtedy przy zamykaniu komory podnosi się ciśnienie, ale po zamknięciu spada. Oczywiście robię to na sucho - bez słomy. Jeżeli podepnę gruby przewód to nie wciąga pasów.

 

Jak to masz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj