Goldenj

Members
 • Ilość treści

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Goldenj

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Problem rozwiązany. Gniazdko w ciągniku podłączone było pod rozrusznik, który normalnie ma na sobie 12V, ale podczas rozruchu 24V, no i przy zapalaniu przypaliło parę rzeczy na płycie, ale już polutowane, powymieniane i po tygodniu przerwy śmiga jak wcześniej.
 2. Zamiast wyłączać czujnik po prostu go zignorowałem i prasowałem dalej. Okazało się, że klapa jednak była otwarta i trzeba było całego bala wyrzucać i rozwijać na polu. Czyli czujnik dobra rzecz. Narazie poradziłem sobie tak, że gdy przy zamykaniu klapy czujnik krzyczy, że klapa nie zamknięta, to podnoszę ją znowu i znowu zamykam i przeważnie po takim manewrze słoma blokująca zamykanie klapy wypadnie (najlepiej gdy wieje wiatr) i już się następnym razem zamyka. Czasem trzeba 2 razy tak zrobić, a jak drugi raz nie pomaga, to wychodzę z ciągnika i zgarniam ręcznie słomę z pasów i przez kilka następnych bali mam spokój. Wniosek: trzeba prasować przy silnym wietrze, wtedy zwieje mi słomę i wszystko śmiga.
 3. Niewiele to pomoże, ale gdy ja podłączałem ręcznie siłownik pod wejście do komputera (14V) to w jedną stronę szedł, a zamieniając kable miejscami nie mógł ruszyć z powrotem, dopiero po włączeniu ciągnika i wałka WOM poszedł, a w jedną stronę szedł bez pomocy ciągnika.
 4. Witam. Podczas prasowania zdarza mi się, że prasa się zapcha (za duża prędkość i za dużo słomy i nie nadąża wciągać) i ciągnik gaśnie. Wtedy odpalam ciągnik, otwieram klapę, niecały balot wyskakuje, zamykam klapę i jadę dalej i wszystko śmiga. Tak było do dzisiaj. Dzisiaj po zapchaniu się prasy, zgaszeniu ciągnika i ponownym uruchomieniu komputer w prasie przestał działać. Tzn. włącza się sterownik i ta kropka po lewej stronie miga i nie przechodzi dalej, a zawsze po kilku sekundach pojawiała się tam kłódka i naciskało się ją i można było jechać. Po włączeniu sterownika słychać takie ciche pstryknięcie, wcześniej gdy prasa działała to pstryknięcie było głośniejsze. Bezpiecznik na wejściu do komputera jest cały, po wyjęciu go gaśnie lampka na płycie głównej i po włożeniu zapala się, napięcie na wejściu to jakieś 14V z hakiem, więc normalnie. Tylko że żaden czujnik nie reaguje, wcześniej na płycie świeciły się lampki od poszczególnych czujników i przy czujnikach także zapalały się lampki gdy przyłożyło się przed nimi śrubokręt. Problem nie tkwi w zasilaniu, gdyż podłączyłem pod akumulator w aucie i ten sam efekt. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
 5. Witam. Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
 6. Dzięki za odpowiedzi. Problemem było zasilanie w ciągniku, podłączyłem pod akumulator w samochodzie i okazało się, że wszystko śmiga pięknie. Tak więc temat uważam za zamknięty, a teraz zakładam nowy, bo mam problem z zamykaniem klapy - czujnik nie widzi, że klapa jest zamknięta, bo słoma tam podchodzi.
 7. Każdy jeden czujnik odłączyłem po kolei i nie pomogło.
 8. Witam. Moja prasa to Vicon RV 2160 Autoplus z 2010 roku ze sterownikiem jak w poście pod adresem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/272360-vicon-rv-2160-instrukcja-obslugi/ Problem jest następujący: Włączam sterownik i w momencie przejścia i mam ekran podstawowy, gdzie po lewej mam piktogram z kłódką w celu odblokowania i przejścia do ekranu sterowania. Gdy nacisnę tą kłódkę to sterownik się zawiesza. Raz na 20 razy załączy się ekran sterowania z wskaźnikiem formowania beli i dalej się zawiesza, że nie działają żadne przyciski. W pozostałych 19 przypadkach od razu sterownik uruchamia się ponownie lub jest pusty ekran. Po otwarciu komputera pod klapą prasy i wypięciu z płyty głównej dwóch konektorów od siłownika liniowego, który załącza owijanie siatką, cały sterownik śmiga aż miło - nic się nie dzieje, za każdym razem się włącza i wszystkie opcje są dostępne. Po wpięciu z powrotem tych konektorów w płytę główną, sterownik znowu dostaje zawieszki i nic nie da się zrobić. Dodam, że siłownik wpięty na sztywno pod kable zasilające komputer 12V działa - załącza owijanie siatką i z powrotem także śmiga, ale już podłączony poprzez komputer nie działa i zawiesza cały system. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 9. https://www.kvgportal.com/publicquest/ Po wybraniu modelu maszyny - RV 2160 wybieramy OPM - RV 2160 | 2009 i następnie ZNV004PL.PDF i od strony 71 mamy instrukcję sterownika. Na tej samej stronie jest też katalog części, ale tylko w wersji angielskiej. ZNV004PL Vicon RV 2160 AutoPlus instrukcja obsługi PL.PDF Vicon RV 2160 katalog części 2009.PDF
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj