Polecane posty

soltys48    19710
3 godziny temu, Bananek napisał:

Też nie rozumiem fenomenu tego irytującego gościa.

Ja nie rozumiem większości tych celebaranów z jutuba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Pawelek998 napisał:

Ja do takich celów posiadam Yamahę Kodiak 400. W zupełności wystarczający, przydała by się jeszcze wyciągarka przy tym co pokazałeś np do pługu do śniegu na zimę super sprawa. Ja w chińczyka bym nie szedł. Taka Honda jak w dobrym stanie wytrzyma długie lata 

Nad Yamaha kodiak też się zastanawiam aczkolwiek honda jakoś bardziej przypadła mi do gustu.

https://m.olx.pl/oferta/quad-4x4-przeprawowy-yamaha-kodiak-450-grizzly-kawasaki-big-bear-tgb-CID5-IDC3Gfu.html

Ten też blisko mnie, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu? Z początku chciałem Yamahe grizzly 700 bo kolega posiada i mega zadowolony ale strasznie trzymają cenę i nie mam zamiaru wydać na quada ponad 20 tyś.

@debrzyna 

Chodzi Ci o coś takiego??

https://m.olx.pl/oferta/quad-yanmar-850-diesel-4x4-homologacja-wyciagarka-alu-1730km-CID5-IDC4VdH.html#position=2&page=1

Dużo to pali, jak z częściami do takiego sprzętu? Raczej mało popularne te quady w Polsce, co Cię skłoniło do kupna?

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Do silnika wiadomo nie wejdziesz a tak poza tym to opony bo nowe dobrej firmy kosztują sporo, luzy na łożyskach kół (szczególnie na tylnych), krzyżaki na wale ogólnie ciężko coś trafić zupełnie jak z autami czy ciągnikami ja szukałem prawie pół roku aż w końcu pojechałem prawie 300km po swojego a gościu sprzedawał bo chciał większego i kupił grizzly za ponad 20 tyś a za 3 miesiące dzwonił czy bym mu nie odsprzedał bo tego co kupił cały czas się sypie mówił że włożył prawie 10 tyś i kupa złomu. Ja swojego mam 4 lata i tylko oleje zmieniam i łożyska na przednich kołach ale to jest kwota ok 200 zł 

Ja mam model starszy niż ten co wstawiłeś

IMG_20190105_111425.jpg

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
46 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

https://m.olx.pl/oferta/quad-4x4-przeprawowy-honda-trx-350-fourtrax-foreman-grizzly-kodiak-CID5-IDC3FW2.html#position=2&page=0

Panowie co powiecie o takim quadzie do gospodarstwa.? Z tego co czytałem na necie to mają dobrą opinię, od razu mówię że nie mam zamiaru szaleć i się podpisywać, za stary jestem na głupoty. Potrzebuje czegoś takiego do jazdy w pole na oględziny, czasem pociągnąć przyczepke z paroma workami zboża i do lasu rekreacyjnie.

Czy lepiej szukać jakiegoś chińczyka w cenie do 15tyś?

Jesli ma byc zarejestrowany w PL to w dowodzie musi miec ponizej 15kW.  Zamiast quada bardziej sprawdzi sie Suzuki Samuraj… utrzymanie bedzie tansze. Szybciej kupisz stary dobry traktor niz dobrego quada. Jak podepniesz pod quada przyczepke 200-300kg to bedzie stekal a na mokrym nie bedzie jazdy. Quad w rolnictwie to jedynie na folderach i reklamach. Swojego Grizzlaka sprzedalem, za drogi sprzet by wozic nim worki czy dogladac pola a na offroad nie mam czasu. Quady typu Kymco,Dinli, SMC do rekreacyjnej jazdy w zupelnosci wystarcza a w cenie 18 tys. kupisz nowke. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
31 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Z początku chciałem Yamahe grizzly 700 bo kolega posiada i mega zadowolony ale strasznie trzymają cenę i nie mam zamiaru wydać na quada ponad 20 tyś.

W tej cenie nie kupisz dobrego grizzlaka… Nie pchaj sie w stare markowe sprzety,padnie skrzynia czy silnik i kilka tysiecy trzeba wylozyc. 

Jesli Interesuje Cie naped 2x4 to mam na zbyciu tego ze zdjecia.

 

quad-smc-jumbo-301.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

I Suzuki Samuraj może być drogi w utrzymaniu jak będzie w fatalnym stanie 😊 quad fajna sprawa w rolnictwie ale nie do ciągnięcia przyczep po 300kg chociaż pociągnie tylko obowiązkowo napęd 4x4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Mialem quada mam i Samuraja… jesli nie byl katowany w terenie i niezgnity to bedzie bezawaryjny. 

 

 

suzuki samuraj.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Ale tak samo jak i z quadem 😊

Tylko kupić coś w dobrym stanie czy to quada czy Samuraja jest ciężko 😊 w ogłoszeniach są same "igiełki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest Honda?? Ile cenisz ?? Zarejestrowany? 

Wiem że ciężko kupić coś nie wytłuczonego,  najgorzej jak trafisz na egzemplarz gdzie poprzedni właściciel katował po błocie.

A z nowych chińczyków na jaką firme warto zwrócić uwagę?

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chińczyka nie kupuj, Zwłaszcza cf moto Ja mam Kymco 250 i 300r to 300r daje rade spokojnie, a 250 chcę sprzedać   https://www.olx.pl/oferta/kymco-mxu-250-CID5-IDBnN89.html   i kupić coś markowego  od  2010 r i pojemność powyżej 500 a najlepiej ponad 600. 

Jest teraz fajny Kymco 500 IRS   https://www.olx.pl/oferta/kymco-500-irs-2013r-CID5-IDC4Vr7.html  nim warto się zainteresować mocno, 

Jakbym mojego sprzedał to od razu po tego bym jechał. Z cześciami żednego problemu, do każdej śrubki,  względnie tanie, jest to Tajwańczyk do Chińczyka nie ma co porownywać. 

Kupuj tylko automat nie bierz biegów mechanicznych. Diesel nie bierz  nie mają przyspieszenia , kopnięcia, i nie bież z 4X4 na stale, musi być rozłączany. 

Koledzy teraz mają Suzuki Kinqad 750  i Kawasaki brute   650 a były u nas Can Am 400 jak zaczął się psuć to problem  z częściami  i Polaris 800 ale ten to była masakra, strach było jechać. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te kymco nawet fajne quady. Jeśli taki ,,chińczyk'' to raczej wolałbym kupić nowy bo używany wiadomo że wytłuczony.  Kymco 500 nowy kosztuje około 30tys więc odpada bo moja kobieta by mnie ze skóry obdarła gdybym kupił quada w cenie dobrego samochodu. Także raczej zastanowię się nad 300 bo za 18tys kupi nówke. Chociaż nie wykluczam hondy trx ewentualnie Yamaha kodiak 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
16 godzin temu, zetorki12 napisał:

Ty . Co Ci się w tych filmach podoba ? Rżnie debila dla subów i dla kasy . Nie możliwe żeby był tak głupi w realu . Kilka razy już próbowałem obejrzeć jakiś Jego film i jakoś zaraz wyłączam . Nie wiem . Może ja głupszy od Niego i dlatego nie rozumiem jego przekazu ? 🤔

👌😁

14 godzin temu, zetorki12 napisał:

Jeszcze raz pytam . Co tam fajnego ?

Nie wiem . Może i ja polubię , ale póki co to robi kretyna z siebie , tworząc stereotyp rolnika debila . Już wolałem Pawnica , czy jak mu tam . Było o niczym , ale normalnie .

On też już robi pod publikę o ma swoje za uszami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23
1 godzinę temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Te kymco nawet fajne quady. Jeśli taki ,,chińczyk'' to raczej wolałbym kupić nowy bo używany wiadomo że wytłuczony.  Kymco 500 nowy kosztuje około 30tys więc odpada bo moja kobieta by mnie ze skóry obdarła gdybym kupił quada w cenie dobrego samochodu. Także raczej zastanowię się nad 300 bo za 18tys kupi nówke. Chociaż nie wykluczam hondy trx ewentualnie Yamaha kodiak 

Kupisz 300tke i za parę miesięcy będziesz żałował że za słaby. Z tym napędem racja żeby nie był stały 4x4. Szukaj Honda Yamaha Polaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu nie stały, bardziej się zużywa czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865
1 godzinę temu, Pawelek998 napisał:

Kupisz 300tke i za parę miesięcy będziesz żałował że za słaby

nie do końca. Kupiłem 250 i robię nim więcej niż traktorem. najczęściej ciągam przyczepkę, więc 2x4 też daje radę z takimi zadaniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, zetorki12 napisał:

Jeszcze raz pytam . Co tam fajnego ?.

Nic bo niema Zetora.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Pawelek998 napisał:

Kupisz 300tke i za parę miesięcy będziesz żałował że za słaby. Z tym napędem racja żeby nie był stały 4x4. Szukaj Honda Yamaha Polaris

tylko w razie naprawy żeby serwis yamaha umiał naprawić 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Bananek napisał:

nie do końca. Kupiłem 250 i robię nim więcej niż traktorem. najczęściej ciągam przyczepkę, więc 2x4 też daje radę z takimi zadaniami. 

Jakiego masz tego quada? Zadowolony z zakupu, jak wrażenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865

idź popatrz w galerii. Jest to zwykły chińczyk. 250 pojemności, biegówka 4 przód + 1 w tył. v max to 103km/h. tyle udało mi się wycisnąć z gps. Hak, wyciągarka, pług do śniegu.

zadowolony bardzo. Na moje potrzeby wystarcza w zupełności. 

kurła, teraz już nie tylko krowy dają mleko? byczek mleczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się postarać to i z byka udoi Ale bardziej to śmietana będzie😎

I byk jaki był by zadowolony 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865

wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że znasz się na tym. ja nie mam doświadczenia i nie będę go zgłębiał.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj