Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Koło mnie gość też taką "perełkę" wystawił za 70 tysi Ale z wiadomego braku zainteresowania na takiego dziadka po kilku tygodniach chyba dotarło do główki i obtanił na 50😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1580
9 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Ten zetor to ma chyba już zaje...y silnik. 3 bary to ja mam na bąku przy oryginalnym wale, na rozgrzanym silniku. Tylko panewki zalożone nowe.

Ciągnik z zagranicy, może mieć jednostkę wywazającą w silniku a wtedy takie ciśnienie bedzie a nawet i niższe po rozgrzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój z zagranicy, ale chyba nic takiego nie miał. Bez powodu nie rezygnowałby chyba z bąka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a to trzeba mieć powód ? też w 80ce mam wywalony ten filtr, czemu ? bo prościej wymienić filtry niż bawić sie w czyszczenie bąka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Olx dostało pierd...ca i odświerza stronę. Nei wiem o który Ci chodzi. Tanie to raczej nie są jak na swoje wyposażenie, bo rzadko mają znaczniki, zamykane ścieżki. Sam mam Tume 2,5 m i nie narzekam. Kupiłem za 3 tys w 2016 tylko handlarzyk zajebał sobie wał strunowy. System wysiewu jak w konnym siewniku, czy nodetach, kuhnach, hassiach DU. Sieję głównie trawę. Ich waga sprawia, że niezbyt nadają się do wieszania na hydropak agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten drugi od góry, zawieszany 2.5m, u nas za pordzewiałe poznaniaki cenią 2.5 tys a jak ładny to ponad 4 ...

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam niemal identyczny. Ten ma już reelice innego typu. Wysoka wąska szczelina. W swoich też taką wyciąłem, ale dołożyłem jeszcze groty. Taka przeróbka do agregatu do podsiewy trawy. Chyba starsze wersje jak moja miały takie redlice.

 

To taki niby wysiew dwuścieżkowy. Na dole jest rurka, która rozbija nasiona na 2 rządki. Może to i dobre, ale na suchą ziemię, bo w mokrym piachu mi się zaklejało. Skrzydełka robią jednak robotę i zagarniacze są zbędne.

Nad tym ciąganym też bym się zastanowił, bo to tylko dyszel dołożony i możesz tak samo na tuz wozić. Na + większa skrzynia. Jeśli nie przeszkadza Ci brak znaczników, ścieżek to oglądaj. Mi zamykane ścieżki są zbędne a znaczniki brat dorobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ok jadę je zobaczyć. Podoba mi się właśnie ten wysiew nawozów w tych siewnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Olx i u mnie szwankuje bo ciągle odświeża stronę. 

https://www.agrofoto.pl/articles/wypadki-rolnicze/wypadek-44-latkowi-kombajn-wciagnal-obie-nogi/-ludzie to naprawdę czasami nie myślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
10 godzin temu, stempos1980 napisał:

Jak by to była sipma/metal fach to każdy by krzyczał jakie pe a człowiek pewnie kupił zachodnią "bo się nie spali" a tu zonk. Człowiek z kredytem zostanie jak nie miał kursu na prasy belujące. 
Uprzedzając pytania chory wymóg firm ubezpieczeniowych od AC.

 

Dnia 29.07.2019 o 07:23, Bananek napisał:

Żniwa w pełni. :) 

a TO do kombajnistów, którzy jeszcze nie wyjechali w pola w tym roku. Może dwa razy się zastanowicie zanim zaczniecie żniwa. :) 

O przyjaciel z sadistica! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
1 godzinę temu, stuart napisał:

kursu na prasy belujące.

 

Jest w ogóle coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest. Na wszystko są kursy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, stuart napisał:

Jak by to była sipma/metal fach to każdy by krzyczał jakie pe a człowiek pewnie kupił zachodnią "bo się nie spali" a tu zonk. Człowiek z kredytem zostanie jak nie miał kursu na prasy belujące. 
Uprzedzając pytania chory wymóg firm ubezpieczeniowych od AC.

 

O przyjaciel z sadistica! :D

nawet jak bedziesz miał kursy to ubezpieczalnia tak cie wydupczy że ani grosza nie dadzą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
11 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Nad tym ciąganym też bym się zastanowił, bo to tylko dyszel dołożony i możesz tak samo na tuz wozić.

Byłem, zobaczyłem, nie kupiłem... Ten bez dyszla ładny ale skrzynia tylko 250l , z dyszlem sporo większy ale skorodowana skrzynia nawozowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Blachy mają jednak mocne. W moim korozja była jak kupiłem i do tej pory jakoś się nie powiększa. Z byle blachy raczej ich nie robią. Popatrz na redlice. One są z cieniutkiej 1mm blachy i nic się nie wyciera. Żadnego żeliwnego grotu. W tego małego nawozu wchodzi ok 350 kg. W skrzynię nasienną mieści się ok 70z kg trawy a zboża(żyta) wchodziło mi chyba 150 kg. Trochę mało, ale na moje potrzeby wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Była naklejka z podziałką do 250l czyli ok 200kg pszenicy, na hektar wystarczy.... Ta skrzynia nawozowa była już liputana, ktoś blachy naspawał i one już korodują... No nic szukam dalej ewentualnie jak nic nie znajdę to ten mały wezmę 

jutro zadzwonię o ten, talerzowy plus nawóz był by idealny https://ogloszenia.moja-ostroleka.pl/siewnik-talerzykowy,2356661.html

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Patrz kuźwa do Wąsewa mam blisko a go nie widziałem bo dał ogłoszenie w "pozostałe rolnicze" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na olx trzeba szukać pod wieloma nazwami nie tylko po kategoriach. W juko masz przekładnie i kółka wysiewające. Junkkari, Tume mają wałek wielorowkowy jak w nodetach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj