Polecane posty

Idka    0

Też zawsze biorę na paczki. Nie wiedziałam, ze można inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Z elektrodami to jak się trafi. Ja mam starą spawarke i działa dobrze. Ostatnio teść kupił paczkę spawmeta i Kurła nie idzie spawać.jsk się nagrzeje to zostaje sam drut a reszta odpada. Koledzy mam takie pytanko jak domowymi sposobami utrzymać stabilne napięcie w gniastku. Mam parę sprzętów co wymaga 230v a w gniastku jest 200 - 220 v i niestety nie mogą chodzić bo zamałe napięcie. Mój ból że ostatni na lini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz to zgłosić i dadzą drugi transformator lub założą większy.W mojej wsi założyli drugi. 

Ogólnie są przetwornice ale oni z 12v robią 230 i byś musiał dać zasilacz 12v, czyli 200v-12v a potem z 12v na 230.Zależy ile wat potrzebujesz.

Lub z akumulatora 12v na 230v

agregat prądotwórczy.

Są też urządzenia ze z jednej fazy da się zrobić trzy fazy.Tylko zależy do czego ma to służyć.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Przeważnie silniki 2.2 cierpi na tym bo pochodzi troszkę i wywala zabezpieczenie termiczne. Mniejsze dają radę. Są niby też stabilizatory napięcia tylko trzeba wiedzieć jaki też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, stempos1980 napisał:

silniki 2.2 cierpi

Jaki silnik i do czego bo nie rozumiem 2,2kw trzy czy jedno fazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Kiedyś kupiłem z allegro chińskie najtańsze i droższe "niemieckie" (nie naj bo cena kosmos)  elektrody. Wzięliśmy ojca mojego kolegi (zagorzały pisior) by powiedział którymi spawa się lepiej tymi "chińskimi" czy tymi drogimi . Oczywiście przypadkowo podmieniliśmy opakowania (aż dziwne że nie zauważył że w 1 paczce wystają 1cm ia w drugiej są przy krótkie) oczywiście pokazaliśmy wcześniej paragon które ile kosztują zgadnijcie którymi spawało mu się lepiej? :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
20 minut temu, Wiesi0 napisał:

Jaki silnik i do czego bo nie rozumiem 2,2kw trzy czy jedno fazowy.

Jednofazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, stuart napisał:

Kiedyś kupiłem z allegro chińskie najtańsze i droższe "niemieckie" (nie naj bo cena kosmos)  elektrody. Wzięliśmy ojca mojego kolegi (zagorzały pisior) by powiedział którymi spawa się lepiej tymi "chińskimi" czy tymi drogimi . 

Dobra ale do h*ja co ma za znaczenie przy spawanieu że to pisior?? Chyba ważne są umiejętność , A może to być pisior , pełowiec albo inny kukiz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

znajdzie sie ktoś co tyle za nia zaplaci?

ja po sezonie sprzedaje swoja  ,usług coraz mniej a na 1ha łaki nie warto mi jej trzymac  ,,słoma pod szarpacz idzie,  łąkę likwiduje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

www.olx.pl/oferta/prasa-do-kombajnu-massey-ferguson-186-CID757-IDAicEV.html#3a686df8df       

to się jakoś na kombajn montowało i snopki wylatywały ? bo nie ogarniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam jak snopek . Dawno wpadli na taki pomysł żeby kombajn od razu słomę prasował . Nie przyjęło się , bo chyba słoma za świeża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet dziadule wychodziły z prasą , znaczy wistule😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

linka nie moge otworzyć  do kmbajnu wszystko podczepisz  ,plewniki kiedyś byly w modzie   ,ale prasa to nie dla nich trafisz tega slomę i praca staje sie nie wydajna   ,

Zetorki ma racje to nie ma szans  słoma nie nadaje sie do prasowania możne przestane zyto  ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8551
3 godziny temu, stuart napisał:

Kiedyś kupiłem z allegro chińskie najtańsze i droższe "niemieckie" (nie naj bo cena kosmos)  elektrody. Wzięliśmy ojca mojego kolegi (zagorzały pisior) by powiedział którymi spawa się lepiej tymi "chińskimi" czy tymi drogimi . Oczywiście przypadkowo podmieniliśmy opakowania (aż dziwne że nie zauważył że w 1 paczce wystają 1cm ia w drugiej są przy krótkie) oczywiście pokazaliśmy wcześniej paragon które ile kosztują zgadnijcie którymi spawało mu się lepiej? :D  

chińskimi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ursus wrzuć linka jakiegoś z taką kombinacja  bo szukam z ciekawości po necie i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1565

U mnie w stodole stoi prasa kuna od warmianki,warmianka pocięta i pojechała na złom chociaż była w super stanie a kuna została i tylko mi miejsce zajmuje,nie wiem czy sprawna i czy ktoś takie coś kupuje bo trochę szkoda na złom oddać za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

To były prasy niskiego zgniotu, żeby nie obciążać silnika, tych kostek było masę, oszczędność znikoma, szybko wyparły je prasy wysokiego  zgniotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, Tomasz78 napisał:

Ursus wrzuć linka jakiegoś z taką kombinacja  bo szukam z ciekawości po necie i nic

Proszę bardzo 😊 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

ale widziałem jeszcze na yt video z Turcji ale nie mogę znaleźć, ale generalnie to nie jest zbyt praktyczne bo mając taki sprzęt w małe kostki czy snopki to jest zbyt dużo roboty chyba że ma się kemper balenwagen do zbierania kostek ale i tak układaj to itp, ostatnio ale to na łąkach, pola nie mam to 6 ha siana w 3 kawałkach mi w 5 godzin  sprasował prasą lely RP 535 w 120 i 119 sztuk wyszło a pomyślcie ile by wyszło w kostkach, tato liczył że 1 dobrze zbity bal to jest 40 kostek


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od bel i od kostek . Te na filmie to niezłe kloce . Tak patrzę że na trzy sznurki . B|😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj