Polecane posty

jahooo    9243

Brałem pod uwagę przy zakupie swojego takie coś. Dość drogi jest osprzęt. No i nie wiem, jaki masz siewnik, czy dasz radę robić ścieżki na 15m. Generalnie dobre i trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oglądałem jesienią podobny opryskiwacz. Masywny ale szkardny i ciężki jak cholera. Ostatecznie kupiłem nowego biardzkiego.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Poszukaj części do RAU - końcówki na rurkę, rozdzielacz, pompa. Brałem pod uwagę części do regeneracji pompy, wymiana sekcji rozpylających (czasem coś się urwie, rozszczelni) i akurat do RAU można części dostać, ale tanio nie jest. W stosunku do pilmeta to x3. Fajny i trwały sprzęt, ale na moje potrzeby za drogi w ewentualnych naprawach, a mam kupę krzaków przy polach, wawozy, wysokie miedze etc.

Pomyśl nad zbiornikiem 1000l, jest bardziel praktyczny jeśli masz większy areał z tego względu, że nie trzeba dzielić opakowań 5l. Te środki, które ja stosuję bardziej mi pasują pod opryskiwacz 1000l przy dawce wody 200l/ha. Podobne zdanie mają też sąsiedzi, co pokupili 800l opryskiwacze, że trzeba dzielić opakowania 5l i tysiączka byłaby wygodniejsza.

Ja kupiłem 600l 15m biardzki, lżejszy, może delikatniejszy , ale dla mnie w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

No tak to prawda ale pisze ze końcówki arag, to chyba nie są oryginalne? Nie mam dużych areałów, on by pracowal na 12ha, ale prawda ceny ewentualnych części mogą pociągnąć po kieszeni, on ma niby nową pompę założona i druga oryginalna po regeneracji dokłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja mam siewnik 2,5m a w opryskiwaczu lance dzielone z opcją 12 i 15m. Ścieżki robię na 12m, a bez ścieżek będę pryskał na 15m. Myślałem nad siewnikiem 3m ale na moje górki jest zbyt duży i ciężki, a na wąskich drogach byłby problem z przejazdem. Pomyślę jeszcze nad systemem ścieżek na 15m z tym siewnikiem co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

z tym dzieleniem opakowań, to nie kumam. Nie każdy środek daje się po litrze na ha. Jaki by nie był zbiornik, to i tak trzeba dzielić. A ścieżki to zaczynasz połową , dwa pełne przejazdy i w 3 przejeździe ścieźka na 15m .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Nie pamiętam dokładnie, ale na przykład lancet jest na 2,5ha w opakowaniu, wirtuoz na T1 1l/ha . To tak z tego co pamiętam. W każdym razie taka opinia kraży między ludźmi, co mają większe areały. Ja niemam tego problemu, więcej jak 600l i tak nie podepnę do ciągnika w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ceny trochę spadły. Ja kupiłem dwustrumieniowe MMAT i też są niezłe. Cały ból to filterki do tego, komplet metalowych mesh 80 kosztował mnie około 320 złotych. Bez tego nie masz co marzyć o pryskaniu. O ile do zwykłych płaskostrumieniówek wystarczą mesh 50 czy 60, to tutaj jest ból, bo te końcówki mają wydajność w litrach taką samą jak zwykłe (czyli 0,3 dwustrmieniowa pryska taką samą dawkę co 0,3 zwykła), ale pojedyńczo szczelina jest o połowę mniejsza i zbiera mniejsze zanieczyszczenia. Jesli wydaje ci się, że masz dobre sitka i czysty opryskiwacz, to ci się tylko wydaje z tymi końcówkami.

Za MMAT zapłaciłem coś koło 13zł/.szt brutto

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Muszę się zorientować u siebie, bo na alledrogo MMAT Twin wychodzi po 20 zeta sztuka i mnie zaintrygowałeś tą Twoją ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

ja zakładałem w ubiegłym roku lechlery 03 i sprawdzają się super-tylko szkoda,że niebieskie zamiast czerwonych..........

teraz myślę nad 04 ale już dwu strumieniowe i nie wiem na co się zdecydować.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja zakupiłem takie jak w tej przykładowej aukcji http://allegro.pl/dysze-mmat-dwustrumieniowe-ezektor-antyznoszeniow-i6787958626.html może mówimy o jakimś innym typie

W każdym razie - zwykłe , nie ceramiczne. Ceramiczne mają wiekszą trwałość, ale ja nie mam aż tyle pola do pryskania, żeby mi się to kalkulowało po 30 czy 40zł/sztuka. Zwykle MMAT wytrzymywały u mnie 3-4 sezony bez problemu i oznak zużycia i kalibracja była OK

 

A tu szkielet głowicy ARAG http://allegro.pl/glowica-5-sekcyjna-na-rurke-fi20-oryginal-arag-i6794706887.html

bez osprzętu, 5-cio pozycyjny, trójki widziałem w podobnej cenie - dla tych co pytali o opryskiwacz RAU

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

o takie mi chodzi bo drugi raz na moje hektary nie bedę wydawał tyle kasy na porcelanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Czy ktoś kupował opryski przez internet od tego sprzedawcy? http://allegro.pl/plonvit-opty-20-20-20-micro-nawoz-dolistny-15kg-i5846566034.html

http://www.sklep-agromek.pl/

Jestem ciekawa bo niby ostrzegają przed zakupem takich rzeczy przez internet.

ja często kupuję chemikalia na allegro i poza - nigdy nie miałem problemu

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

 

Zawór przelewowy? Nie. Jeśli nie wierzysz- przeczytaj opis. Do "trzymania ciśnienia" musisz mieć tzw. zamek hydrauliczny, nazywany też zaworem zwrotnym sterowanym

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika to chyba WARYŃSKI jest jedna z lepszych marek.

Jesli nawozy dolistnie to N wychodzi najtaniej mocznikiem. P i K jesli bylo zaoszczedzone przed siewem to co da 1-2 kilo tego skladnika na ha w oprysku?
Jesli chodzi o mikroskadniki to najwiecej ich w nawozach dr green.
Jesli chcesz zeby rosliny dostaly "kopa" to chyba jakies stymulatory, typu asahi czy agro sorb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ten gość z allegro faktycznie bardzo tanio sprzedaje te nawozy, porównajcie sobie z oficjalnym sklepem Intermagu, w przypadku niektórych produktów przebitka jest bardzo wymierna. A ja przepłacałem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Nie przesadzasz z tymi 60 tonami/h

 nie przesadzam ale 60 ton to max wydajność przy ciągniku 180- 200KM  kolego z walców ślimak odbiera średnicy ok 200mm i wali całą rurą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj