BiniekD1

Technik Rolnik -arkusze egzaminacyjne

Polecane posty

Delco16    0

Stan średnioroczny to stan na daną chwilę, tak więc na KAŻDY 1 CYKL przypada 95 sztuk tuczników.

Reasumując, w 3 cyklach rocznie rolnik wyprodukuje 285 sztuk tuczników. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanowa    0

Witam serdecznie,

Jestem na kier. technik weterynarii i po dzisiejszym egzaminie wraz z innymi stwierdziliśmy, że Komisji chyba pomyliły się zestawy.... A to dlatego, że dostaliśmy zadania, których wogóle nie ma w programie i wytycznych odnośnie egzaminu na naszym kierunku. Nie mieliśmy na zajęciach do czynienia choćby z namiastką tego co dziś na tym egzaminie było.

 

Mieliśmy obliczenia: obrót stada, przelotowość, objętości pojemników na obornik, powierzchnię płyty na gnojówkę. Coś takiego. Większość osób od razu oddała kartki.

I tak się zastanawiam co Wy mieliście dzisiaj na tym egzaminie? Może oni pomylili testy??

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delco16    0

a jaka to była grupa zwierząt? Moim zdaniem obrót stada, przelotowość to podstawa i nie są zadaniami wyjątkowo trudnymi, ale trzeba wiedzieć jak obliczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

Stan średnioroczny to stan na daną chwilę, tak więc na KAŻDY 1 CYKL przypada 95 sztuk tuczników.

Reasumując, w 3 cyklach rocznie rolnik wyprodukuje 285 sztuk tuczników. ;)

 

W zadaniu nie jest napisane "stan średnioroczny" a " średni roczny stan". Jesteś pewien że to to samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

W zadaniu jest napisane "...ze średnim rocznym stanem: 100 warchlaków i 95 tuczników" czyli jeżeli średni to musi coś być dodane i podzielone przez ilość dodanych do siebie liczb. Inaczej to rozumując rolnik w cyklach wyhodował np 5, 10, 15 tuczników czyli: rocznie wyhodował 30 a średnia roczna wyszła 10. Nigdy nie może średnia wyjść wyższa od sumy!!! więc wydaje mi się że czytając to zadanie wynika jasno że w jednym cyklu było 95 tuczników a nie np 32. Bo wtedy raczej napisaliby że w roku wyprodukowano 95 tuczników a średni roczny stan to 32(oczywiście to w zaokrągleniu jest 32 tak na marginesie żeby jakiś mądry się nie przyczepił że 95/3 to mi wyszło 32)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

czyli ile tych tuczników??? Gdzie te wyniki, skąd je wziąć? a poza tym to skąd o godzinie 6 czy 7 rano macie wyniki???

Edytowano przez krzysiek29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

teoria 2 razy po 100% a praktyczny 90%. Nie potrzebnie dodawałem 10% zapasu paszy, bo bym miał na pewno 98-100%, ale liczy się, że zdany egzamin.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Egzamin zawodowy zdany :rolleyes: Praktyczny 98%,teoria ponad 80% gites,teraz tylko czekac na korzystne zasady na MR nie te jak w zarysie projektu ministerstwa,chociaż jestem za wspieraniem gospodarstw dochodowych czyli plus 20tys.euro :rolleyes:,ale bez przesady z areałem,powinna być srednia krajowa jak w poprzednim naborze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

link do wyników https://wyniki.komisja.pl/index.php. Ja dzieliłem liczbe tuczników na 3 i mam zaliczone, także chyba zaliczali obydwa rozwiązania moje wyniki

Technik rolnik, etap pisemny część 1 88%

Technik rolnik, etap pisemny część 2 75%

Technik rolnik, etap praktyczny 86%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

panowie ja bylem dzis w szkole i dowiedziałem sie tylko ze zdałem a jak to nie wiem, dopiero we wtorek beda dyplomy, gdzie mozna sprawdzic wyniki na oke krakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

Egzamin zdany śpiewająco B) a takie czarne myśli były :unsure: pierwsza myśl była najlepsza z tymi świnkami .... a praktyczny poszedł mi lepiej jak teoretyczny ale liczy się że zdane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dla czego dyplomy będą w następnym tygodniu? Ja dziś odebrałem dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez karolcrf250r
      Chciałbym się dowiedzieć jakie są przedmioty w zawodzie technik agrobiznesu 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj