Skocz do zawartości
News
BiniekD1

Technik Rolnik -arkusze egzaminacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BiniekD1    1

Potrzebuje arkusz zadań technika rolnika 2013 proszę a wstawianie zdjęć lub plików zestaw x potrzebuje proszę o pomoc to pilne

Edytowano przez BiniekD1
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

A ja mam pytanie czy zdawał ktoś dziś egzamin zawodowy w zawodzie Mechanik Operator Maszyn i Urządzeń Rolniczych jeśli tak to jak wam poszło i jak wrażenie ???

karol091193    161

ile wam wyszło z tym łubinem? mi wyszło 4114 i coś po przecinku, bo dałem 10% zapasu paszy. Dobrze czy źle??? :huh:

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

MaTeUsZ92    6

ee tam nie było mowy o zapasie tylko 5 % mi cos ko 37** czy jakoś tak wyszło . a nawozy jak tam jakie mieliscie wyniki

karol091193    161

to był superfosfat pojedynczy granulowany 19%, a P2O5 to było 263kg, bo zasobność gleby w fosfor była średnia a według tabeli dla łubinu wąskolistnego zapotrzebowanie wynosiło 50kg. Wiem, że mowy o zapasie nie było, ale pierwsze co na myśl mi się rzuciło to zapas paszy szczególnie przy produkcji zwierzęcej. Podstawą przy bilansie pasz powino być zapas i straty(straty przy kiszonkach). Punktów za to mi nie zabiorą jedynie mogę zyskać

Edytowano przez karol091193

MaTeUsZ92    6

a ŚOR były w tabelce na 1 ha tak i oprysk pisaliscie z jakąś ilościa wody ? ...a dawke PK dzieliliście czy w jednej i wiosna czy jesień

bodaj 285 sz

Edytowano przez MaTeUsZ92

karol091193    161

95 tuczników w jednym cyklu, a były 3 cykle w roku. Za jakąś godzinke może 2 wrzucę arkusz z egzaminu więc temacik się rozkręci :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszZienkowicz
      Witajcie, mam pytanko dotyczące sezonowej sprzedaży truskawek.
      Jestem rolnikiem, areał truskawek został powiększony do rozmiarów które wymuszają na mnie poszukiwanie nowej drogi sprzedaży. Chciałbym zacząć handlować truskawką w okolicznych miastach. Z tego co się dowiedziałem póki co potrzebuje zgodę od gminy na zajęcie pasa drogowego. 
      Co jeszcze od strony rolniczej? Sanepid? RHD? 
      Jak to zrobić żeby było full legal i jak przyjdzie straż miejska to nie bedą mogli mi nic zrobić. 
      Dziękuję za pomoc!
    • Przez Milian
      Witajcie,
      Szukam osób z województwa wielkopolskiego - najlepiej rolników 
      Kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą na tematy rolnicze, a przede wszystkim osoby, z którą sympatycznie i wesoło będzie można spędzić czas wolny (także pesymiści i smutasy nie są zbytnio mile widziani ).
      Jest tutaj ktoś taki? Jeżeli tak, proszę o podanie powiatu i paru informacji o sobie.

• Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Planuje kupić zgrabiarke karuzelową i chciałbym zasięgnąć opinii na temat tych dwóch firm. Będzie używana głownie do siana ale też do zielonej trawy.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.