robi57362

smarowanie dojarki alfa laval

Polecane posty

robi57362    2358

mam problem z smarowaniem dojarki alfa laval (chyba pierwszy wypust bo arhimedesa) a mianowicie żeby ciągnęło olej poziom w tym zbiorniku u dołu musi być prawie na maxa tak ze nie mogę założyć tego zbiornika u góry (ta srubka w min jest na maxa wkrecona ) był u mnie wujek i mówił ze olej ciągnie z dołu a u mnie jest malutka dziurka na poziomie zakładania węży . czy można temu jakoś zaradzić? czy to jest jakoś przerobione ? czy tak ma być ?z góry dziękuje za odpowiedź


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Tak, powinno ciągnąć olej z dna. Powinny tam być takie kolanka {rurki}

 

tu widać ;

 

 http://olx.pl/oferta/alfa-laval-dojarka-czesci-zbiornik-sprzeglo-CID757-ID44v5l.html

 

 

a tu kupić ;

http://hurtowniarolnicza.pl/zootechnika/czesci-do-dojarek/smarownica-pompy/smarownica-pompy-rurka-zasysajaca.html

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

no dobra ale w tej rurce zasysajacej na wysokości zakładania węży ma być mała dziurka czy nie?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tam poziom najwyżej powinien być do górnej kreski ,to tam jakoś blaszka rozbryzguje olej i podciśnienie wciąga je do rurki ,jeżeli rurki są przezroczyste to po włączeniu dojojarki widać że olej się przemieszcza do pompy a to oznacz że wszystko jest w porządku to bierze tak mało oleju że zbiornik wystarczy nawet na pół roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no dobra ale w tej rurce zasysajacej na wysokości zakładania węży ma być mała dziurka czy nie?

Tak jest tam mały  otwór na powietrze , ale poziom oleju do trzeciej  górnej kreski powinien być bo olej bierze z dołu  . Poodkręcaj przewody i oczyść może jest po prostu niedrożne . Tak jak pisze kolega jak oczyścisz to będziesz widział jak zasysa olej przewodem .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wyjmij i wyczyść te blaszki w smarownicy, oraz miejsca gdzie są umocowane, one od wewnętrznej strony mają rowek który może z biegiem czasu zarosnąć osadem z oleju.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQfJnodVdj9yr1nqrgVbpxxigm4OtI6stsUTqeCXkwGlJrZIRwYyw

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Co może być powodem "zasmarkanej" dojarki olejem? dopiero kupiłem dojarkę(działa poprawnie) tylko jest w tym problem, że była strasznie zabrudzona olejem, dziś ją czyściłem i nie wiem czy nie będzie się powtarzać, że dojarka będzie się "obsmarkiwać". Między zbiorniczkiem na olej, a tym poniżej(to prześwitujące) jest przerwa 1-2mm, czy to może przez to? Dodam, że w środku tej bańki pod silnikiem także było pełno jakiegoś syfu. Pomoże ktoś?? -.-

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Między zbiornikiem na olej a tym pojemnikiem z którego jest zasysany u mnie jest przerwa około 0.5 cm. Może śruba w zbiorniku jest za mocno wkręcona i przez to masz za wysoki poziom oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Nie wiem jak to jest, ja tą dojarkę kupiłem 4 dni temu. Zastanawia mnie tylko z jakiego powodu może być tak zaolejona i zabrudzona, teraz ją wyczyściłem i jest cacy ale boję się, że znowu będzie taki syf jak przyjechała do mnie. A jeszcze dziś zauważyłem, że kapie mi olej z pompy do tego baniaczka pod silnikiem i pompką próżniową. To normalne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Może za duża jest dawka oleju sprobuj obniżyć olej do środkowej kreski tam chyba jest też taki wężyk w stronę tłumika co jakiś czas można by było z niego spuścić olej który tam pewnie się gromadzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Spróbuję, ja jej nawet nie uruchomiłem jeszcze u mnie ani razu. Olej jest na środkowej kresce. Olej stary spuściłem, a w pompie to dojarka ma jakby jakiś silikon czy coś, pod tłumikiem, co to jest? taka breja tam jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

No właśnie wiem, że nie powinno być brył jak z silikonu, powyjmowałem to już :D i spuściłem stary olej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj