karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    89

czy ktoś z was słyszał o takich nożach/zębach do bron Maschio marki BERFOR ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć wam, myślę nad takim zestawem brona wirnikowa 3 m z packerem tylko ze siewnik chce nabudowac na brone. Traktor to same 90 koni, ziemie lekkie w uprawie, bardzo mało gliny, teraz robię tak ze oram na drugi dzień raz bronami i siew żeby nie przesuszac za bardzo tylko ze ta ziemia nie jest ulezana. I jak sieje to znać każdy przejazd a wal packera jednak by to ubił, same waży 3600 kg udźwig według książki 3,5 tony. Starczy jak uprawi na 5 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Same da rade z tym zestawem ale siewnik lekki i nie więcej jak 200kg nasion. Wirnik jest super, wjeżdżasz raz i zrobione. Lecz bez mocy to mordęga. 
100 koni to mało, potrafi zdusić. Na piachu wystarczy 540obr to będzie się kręcił- w zasadzie nawet jakby nie włączył wałka będzie dobrze...
Po za tym taki zestaw na piachy może być problem, najlepiej się uprawia ciężkie ziemie, zęby kruszą a wal dobija, na piachu zęby mieszają piach a wal pcha... Da się ale musisz trzymać na podnośniku. Szukaj dużego wału to jakoś będzie się kulał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tzn nie jest to typowy piach ale jak nie pada od żniw to ziemia jest tak wysuszona że wszystkie pola w okolicy wyglądają podobnie. 

Wujek ma też nabudowany d7 do zetora 6340 70 koni 

To myślę jak zetorem daje rade z 2.5 to ja dam radę z 3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Panie kolego z czym do ludzi. U mnie zetorek 5340 targa sadzarkę 2t i ma się dobrze. Dostaje na dzień dobry obciążenie z innego ciągnika i tak podnosi się przód... Nwm ile razem 700-800kg na przodzie ma pewnie.
Ten zestaw co na filmie wał rurowy a wał paker to jest różnica i to ogromna. Do tego lekki siewnik, blisko, w zasadzie nabudowany na bronie, zazwyczaj jest na wale siewnik. 
Same da rade z takim 3metrowym ale dobre obciążenie przodu musi być i jazda bez szaleństw. Siewników jest dużo takich nabudowanych, tylko dobrze poszukać, lekkiego i będzie git. Byle by bruzdy porównać czymś innym bo wirnik się do tego nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak zachęcającej odpowiedzi oczekiwałem, rurowy zamienił na packera bo w błocie mu się zaklejal w srodku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak masz problem z opadaniem ziemi to może warto pomyśleć o wale do pługa lub po orce, poczekać tydzień lub dwa i dopiero uprawiać i siać. Ziemia lekka + agregat aktywny = proch, później same problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko że chce zatrzymac jak najwięcej wilgoci, za plugiem miałem w tym roku taki pseudo packomat jedynie pole było równe ale za wiele nie zagescil, tak wygląda pole po bronię wirowej to podobnie mam po bronach z wałkiem a w niektórych miejscach nawet bez bryl bo trochę gliny muszę jechać dwa razy bronami a kawałek dalej normalnie 

DSC_0208.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Wał do pługa tak, tylko to jest spory koszt i uciążliwe transportowanie. Po orce osobno raczej lipa wałować. Trzeba mieć mocnego konia i najlepiej bliźniaki, takie wały też do najtańszych nie nalezą. Jak kolega nie ma zestawu to lepiej niech go kupi najpierw...
akmaly Wirnik nie rozpyla gleby jak bierne.. 540 obr wom male obroty silnika i duży bieg.  Zrobi w każdych warunkach, jak mocniejsza gleba lub gruda to większe obr wom lub mniejsza prędkość. 
Nikt nie będzie czekać tydzień czy dwa... Gdzie Ty żyjesz, chcesz w pył siać? Ja wyrywałem kluchę w tym roku, gdzie sąsiedzi mieli pył po orce.. Trzeba wiedzieć co robić. Później doprawiałem glinę biernym, kilka razy i lipa.. Na to aktywny i miód. 

Marcin kupuj wirnik i się nie zastawiaj nad głupcami. Jeden przejazd jest lepszy dla gleby niż kilka, pamiętaj o tym dużym wale i żeby skrzynia przekładniowa czasem nie pospieszała x2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zawsze czekam tydzień lub dwa od orki do siania. Żyję w Polsce, nigdy nie siałem w pył i mam bardzo ładnie na polu, jak nie wierzysz to trudno ;P

Zapomniałem dodać: ziemia, ziemi nie równa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

W tym roku sucho oj sucho.. 
To dobrze, że tak masz. U mnie od razu po orce idzie siew, najczęściej następnego dnia. Inaczej by trzeba było młotki i przecinaki haha ;)) Jeden przejazd wirnikiem i równo jak na stole, coś pięknego. 
Dziś odwaliłem robotę, głębosz 3 łapowy na jakies 24-30 cm(płytko żeby nie zahaczyć melioracji)  po tym talerz kompaktowy na maksa i pięknie..
Po ziemniakach poszła talerzówka też na maksa jakieś 12cm.. Niektórzy bajki piszą, że robią na 15 czy 18cm a talerz 560 przy 12cm co chwilę się zapycha.. Dobrze, że ciągnik nie czuje tego nawet. Efekt wschodów wyrównany, elegancki, prospektowy. Jęczmień po drugiej stronie drogi.. po orce już tak pięknie nie wyglądał ze wschodami.
Gdyby nie wirnik to by tak pięknie nie było ;) Chodzi o to, że on jest uniwersalny, zrobi w każdych warunkach. Połowę roboty zrobi wirnik a połowę ten wał, super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W większości mam rędziny, trafia się i borowina, jak wiesz ( przynajmniej tak myślę ) są to wyjątkowo trudne ziemie w uprawie. W okolicy od dawna panuje moda na uprawę zaraz po orce, bo się bryły zeschną. Odkąd orkę wykonuję tydzień do dwóch wcześniej, nie miałem lepiej uprawionego i zasianego. Jeśli nie ma deszczu to i aktywny nic nie pomoże, nie jest też tak, że on jest lekiem na całe zło.

Powoli odchodzi się od tradycyjnej uprawy na rzecz alternatywnej bezorkowej, ale nie jet tak, że tylko aktywnym uprawisz dobrze po orce, bierny ( to zależy jaki ) agregat i odpowiednia prędkość też swoje zrobi. 

Po orce bronujesz i wilgoć w ziemi zostanie, a jak nie będzie padało to nic nie pomoże, natomiast jak popada to więcej wody w ziemi będzie. 

Nie ma maszyn uniwersalnych, brona wirnikowa też nie jest narzędziem uniwersalnym, tak samo jak nie ma wałów uniwersalnych.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Dokładnie tak jak mówisz nie ma maszyn uniwersalnych, ale ten wirnik jest prawie uniwersalny... Żaden bierny nie zrobi tak jak raz wirnik. Nie jest też niczym dobrym taka uprawa mokrej kluchy, ale czym innym robić, bronami skakać bo tych skibach? Trzeba by mieć odpowiedni sprzęt, ciągnik na szerokich laczach bez obciążników i z tylu bliźniak, maszyna to jakaś głownie zbudowana z włók i bron podwójnych przyciśniętych- tym atakować zaraz po orce i później od razu siew zestawem..
Jak ja z nawozem się topie na głębokość orki a tylko 1bb... 
Najlepiej nie wyciągać mokrej kluchy i jest dobrze
Nadal uważam, że lepiej wirnikiem na raz, chyba, że kogoś stać na ciągnik, który będzie przystosowany do takich uprawek po orce.. jeszcze nie widziałem żeby ktoś na bliźniakach jeździł w okolicy, może w przyszłości będę pierwszy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiłem 3 m neymayer kr 3020 ciężkie cholerstwo 

DSC_0218.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Jaki szybki :o:o:o  A gdzie siewnik?
Chciałeś, żeby z waty był czy co haha :D 
Sąsiad targał 2.5m z wałem pakera 60tką i szedł jak głupi.. trochę za głęboko bo kopcił :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siewnik jeszcze gdzieś na olx stoi pewnie, nh 100 koni ciągnął to i siewnik z tyłu bez hydropaku, jak dołożę siewnik to większe obciążenie na przód dam bo teraz tylko 80 kg i pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Czyli masz ok. 2,3t na zestaw siewny plus ziarno plus obciążenie przodu. Zestaw z ziarnem to ok.2t, 300kg z przodu będzie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

jacek1296 to jak u mnie w dowodzie, mogę ciągnąć 40t a w instrukcji napisane, że maks 15t ten zaczep może.. dziś czytałem. Ale te 15t to coś mało, chyba że inaczej liczą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj