Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
cena

grzesiu    41

Embargo to tylko pic na wode. taka Prawda. Produkty i tak ida przez Białoruś a kto najwiecej dostaje po tyłku ? oczywiscie Rolnik.... Cena masakryczna i inwestuj w gospodarstwo. Kupuj maszyny.... 

Może i idą do Rosji przez różne kraje np przez Serbię a w głównej mierze przez Turcję. Ceny po których sprzedawane są produkty uzależnione są  od cen na światowych przetargach np przetarg Algierski. Żeby  przebić się z produktami do Rosji to trzeba sprzedawać po niżej tych cen a  drugi raz trzeba zaniżyć cenę dla pośrednika który wysyła tam te produkty no i transport który nie jest tani bo kierunek Turcja nie jest tak dobrze obsługiwanym przez polskich przewoźników jak np Francja czy Anglia. 

milanreal1    290

Embargo to tylko pic na wode. taka Prawda. Produkty i tak ida przez Białoruś a kto najwiecej dostaje po tyłku ? oczywiscie Rolnik.... Cena masakryczna i inwestuj w gospodarstwo. Kupuj maszyny.... 

Słyszałem też że jadą do Niemiec a z niemieckimi nalepkami Rosjanie biorą wszystko. W zamian do Polski przychodzi tanie mleko z Niemiec. Chyba muszą w Niemczech dodatkowo dotować hodowców bo Niemcy za takie grosze by nie doili.

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Niemcy od trzech lat dostają średnio 13 gr za każdy litr mleka w zamian za zniesienie kwot, teraz średnia cena skupu mleka u nich to nadal 20 gr więcej niż u nas+dodatkowe 13 gr i maja jeszcze przyzwoitą cenę

chuck00    10

Kolejny miesiąc i kolejna obniżka cen (-5gr). Za miesiąc czerwiec otrzymam jakieś 91-92 gr brutto przy ilości powyżej 10 000l. Białko 3.3-3.4%

michal1993    350

A skąd nam to wiedzieć? Z obserwacji w Rypinie wypłata przed 10tym jak zawsze, cena licha i to są pewne informacje a w przypuszczenia się bawić nie będę.

Edytowano przez michal1993

nightmare    81

80 gr to nawet przy zywieniu pastwiskowym cena nie oplacalna, a niestety coraz częściej spotykana.

michal1993    350

80 groszy nazywasz srednią cene? Chyba z tobą jest cos nie tak

Tylko bez takich, niech będzie, cena licha.

nightmare    81

trzeba się pogodzić z cenami poniżej 1 zl, i zapomnieć o cenach typu 1.6 zl. Ten rok będzie wyjątkowo ciezki, niska cena, kary i do tego jeszcze susza w wielu rejonach, mniej pasz, co za tym idzie zmniejszenie produkcji.

Bernas28    0

Jestem z okolic podlasia i mazowsza. U mnie cena mleka wyniosła 1,23 w Mlekowicie przy 10.600 litrach

grzesiu    41

polmlek płaci nierówną cenę za mleko a kupuje Agros - Novę przebijając swoją ofertą graczy z branży soków. hah

atomik    145

w Lowiczu za maj była pierwsza obniżka od dawna 10 gr a za czerwiec bez zmian

nightmare    81

rolnicy z tymi małymi ilościami hoduja krowy raczej hobbystycznie, i najczęściej maja inne zrodlo dochodu, także mogą sobie pozwolić na ceny ok 65 gr. gospodarstwo z wieksza obsada, utrzymujące się tylko z rolnictwa nie ma szans przetrwać przy takiej cenie. już przy cenie 80gr ciężko zwiazac koniec z koncem.

Thomas2135    1210

Mlekovita Baranowo. Śr. tł 3,8% i białko 2,9% cena 1,07 netto a wszystko dzięki suszy. Normalnie doję połowę tego co mógłbym mieć gdyby nie wypalone pastwiska.

icek1    178

to u was tak sucho u mnie też zaczyna podsychać ale mam jeszcze trochę kuszonki z kukurydzy to dosypuję

nightmare    81

Mlekovita Baranowo. Śr. tł 3,8% i białko 2,9% cena 1,07 netto a wszystko dzięki suszy. Normalnie doję połowę tego co mógłbym mieć gdyby nie wypalone pastwiska.

myslalem ze w okolicac wys maz sa dobre ziemie, mieszkam nie daleko i, ziemie slabe i puki co na lakach nadal zielono. na wschodzie było ostatnio kilka suchych upalnych dni ale tragedii nie ma.

drzewis98    8

Za 8500 litrów mleka dostałem po 80 groszy, Rotr Rypin a wypłate zawsze mam po 12stym

Edytowano przez drzewis98

kosacki    3

U mnie za czerwiec dałem 40tys litrów cena 1,33 zł spadło biało o 0,3 Mlekpol

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/