Polecane posty

Max1987    20

Ja sie z toba zgadzam a jak oni nie wierza to nie ja ma 40 ha pastwisk, zaraz za obora, krowa zeby wejsc na pastwisko musi pokonac 100 metrów i sa całą dobe trzymane przychodza na dój i wracaja na łake. Koniec tematu. 

U mnie w przyszłym miesiacu nie ma byc zmian ale wiecej sie dowiem na zebraniu na poczatku maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

profesjonalnie tylko jakos jeszcze nie widziałem ani nie slyszalem o wypuszczaniu krow na noc na pastwisko, po za tym ilość to raz, druga sprawa jakie parametry mleka wychodzą z tej młodej trawy? u mnie w okresie zimowym jest średnio bialko 3.5 i tłuszcz 4.5 w okresie wiosenno letnim wlasnie z pastwiska przy niewielkim dokarmianiu paszami treściwymi  bialko 3.0 i tłuszcz 4.0. wydajność podobna. w konsekwencji latem mleko wychodzi 12-13 gr taniej, oczywiście przy tym samym cenniku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

taka prawda ja do pastwiska dokladam jeczmien kukurydze młótoale (rezygnuje \na lato bo bialka mam w trawie dosc a teraz place 150zl za tone plus transport sam odbieram ale dojechac trzeba 80km.i dla najlepszych srute rzepakowa wydajnosc 25l bez problemy.

 

Racja o pastwiska trzeba dbac co 3 lata nowe sianie co rok dosiewanie.Pastwisko a pastwisko to niebo a ziemia.

 

u nas cena 90gr/litr wiec to jedyne wyjscie zeby cos na tym miec

za kwiecien ma byc taka sama.

 

PANOWIE NIE WAZNE ILE MASZ MLEKA CZY 1000L CZY 100 TYS WAZNE ILE Z TEGO MASZ NA KONCU.

Ci z kredytami sikaja w majtki ze strachu i powod maja ich krowy nie wiedza co to pastwisko a TMR to tez dosc duze koszty przygotowania pasz.

a ja kolege popre. mało tego gratuluję organizacji i racjonalnego myślenia. mialem praktyki gdzie wypasalo się 800 krów i średnią wydajność mialy na poziome 7 tyś. jak na poczatek laktacji dolozyc by im ziarno kuku wydajność i zyski poszły by napewno w górę.

 

kuku pozwala na utrzymanie wiekszej ilosci krów na tych samych ha. ale jej uprawa nie jest tania i potrzebuje skali.

malo tego istnieja opracowania w ktorych naukowcy dowodza ze kiszonka z kukurydzy gdy niejest odpowiednio zbilansowana bialkiem poprostu zabija krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Pewna ta obniżka? i od kiedy ?

Obniżka pewna, od 1.04 . Szkoda że informują dopiero po prawie 3 tygodniach od wprowadzenia obniżki....


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
nightmare no coż to ,że nie słyszałes świadczy o tym ,ze nie masz w głowie zbyt duzej wiedzy musisz sie jeszcze wiele nauczyc.

 

 

 

panowie wróćmy do cen mleka apeluje :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

fakt ze nie slyszalem o nocnym wypasaniu traw nie swiadczy o tym zebys ocenial poziom mojej wiedzy, nocny wypas nie jest warunkiem osiagniecia wysokiej wydajności. większości hodowców taka wiedza nie jest potrzebna.  .  coraz więcej rolnikow odchodzi od wypasu traw z wielu powodow.. chcąc osiagnac wyzsza cene mleka trzeba isc w ilość,  po skoszeniu traw nie ma tyle strat co przy wypasaniu, po za tym paszy objetosciowo jest znacznie więcej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak spadnie wam dużym poniżej 1,00 zł to nie będzie się liczyć wydajność za wszelką cenę tylko zysk,albo po kosztach.POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak spadnie wam dużym poniżej 1,00 zł to nie będzie się liczyć wydajność za wszelką cenę tylko zysk,albo po kosztach.POWODZENIA

 

Tylko żeby dużym spadło poniżej złotówki to mali powinni mieć patrząc adekwatnie teraz na sytuację 60-70 gr a tak nigdy nie będzie nie ma co się oszukiwać, jak spadnie cena do takich poziomów że ludzie zaczną bankrutować to zmniejszy się liczby mleka w mleczarni i cena pójdzie do góry także wróżcie sobie nadal że duże gospodarstwa upadną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

        hubert 8245 nie caly rok tylko od maja do pazdziernika jak rosnie trawa ,ale musisz to kontrolowac raz musisz kwatere skosic wczesniej ,raz nawodnic a raz wiecej karmic w stajni , wszystko zalezy od roku pogody..                                        

 PATr

Na rynku sa mali i duzi ja trzymam kciuki jako rolnik z gor za duze gospodarki bo wiem ,ze sa takie potrzebne u nas nie ma warunkow na takie a jak w polsce nie bedzie to z zachodu sciagna, chodzi mi tylko o koszty.

A zasada mala gospodarka male koszty duza gospodarka duze koszty  sie sprawdza. :)

U nas w gorach kredyty sa niedopuszczalne  my gorale kredytow nie bierzemy dla tego sie nie boimy i kazdy kto nie ma kredytu moze spac spokojnie.

Czy ktos kto zakupil roboty za 1 milion czy 2 miliony zlotych  zl wytrzyma cene 90gr za litr ..? jaka my mamy teraz .? o to chodzi.

 

Mam nadzieje ze teraz cena podskoczy choc do 1 zl po tej panice w koncu jak czytam az takiej tragedi nie ma w Polsce u was.

 

PATr rynek mleka robi sie globalny i to ,ze w polsce spadnie moze byc bez znaczenia dzis wszystko jest mozliwe .zobacz na franka.

 

Pozdrawiam wszystkich trzymajmy sie razem to damy rade :)

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Nie upadną ale  będą miały poważny problem sam mam dużo ha i wiem że duży nieraz może szybciej zbankrutować jak ten mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

duzy wpływ na to ma udział własnych pasz w produkcji mleka, wiadomo ze własne zboza wyjda taniej niż kupne mieszanki, nie wspominam już o paszach objętościowych,  wieksi zazwyczaj bazuja na zakupionych paszach trsciwych, a własne grunty przeznaczają na produkcjie pasz objętościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Proszę skupić się na cenach mleka, co do żywienia jest poświęcony temu inny temat.

 

Byłbym wdzięczny gdybyście ceny podawali wg schematu: Cena (czy netto czy brutto), Województwo, Powiat, + parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

szału nie ma z ceną ale tragedii też dalej nie ma.

1.2887 zł  ilość poniżej 10000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak wygląda w tej chwili sytuacja Spomleku oraz Polmleku?

Chyba chłopakom internet odcięli przez te niskie ceny mleka ;) Też jestem ciekaw jak sytuacja w tych dwóch mleczarniach i ciekawi mnie ejszcze Rotr Rypin. Jak ktoś coś wie niech da znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano147    0

Osm Pajęczno od maja podobno o 15 groszy mniej, cena będzie wynosić od 57groszy do 1,17zł netto przy tłuszczu 4.0 i klasie extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

jano147..??  masz na mysli 0,57 groszy za litr mleka ..? chyba cos pomylilkes.taka cena to chyba zart.

 

Ci z duzymi kredytami maja prawo sie bac i pewnie sa w strachu bo wszystko straca co odziedziczyli.mi odsobiscie to lata bo jak kazdy normalny czlowiek ze wsi i gor nie mam kredytu ,ale taka cena nawet przy pastwisku jest nieoplacalna.

 

Kazdy rolnik biorac kredyt jest od razu zgnojony.a ci z miasta sie smieja...niestety

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja nadganiam iloscia, wyplaty za kwiecein będę miał więcej niż za kwiecień 2014 pomimo roznicy ceny ok 40 gr, także nie odczowam niskich cen, w tamtym roku produkowalo się poniżej swoich możliwości z powodu niskich cen, teraz mleka jest znacznie więcej, na jesien będzie jeszcze więcej bo stoi 7 jalowek cielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kilka tysiecy rolnikow bedzie nadrabialo  iloscia wowczas cena 50 groszy pewna i nawet na prad do dojarki moze nie starczyc.

 

A niby sie ustabilizowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ilością to wy koledzy dużo nie nadrobiće. Bo co z tego ze macie wiecej krow wiecej mleka. Jak zużywacie więcej paszy śrut wiramin energi wkładanie w to więcej pracy a wasze maszyny sa silniej eksplotowane.
Na dłuższą metę i tak odczujecie krach i tak. Tylko tyle ze jak wszyscy beda zwiększać będzie on wiekszy

Więc radze nie pchać się w niewiadome jakid ilości i szanować siebie i swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano147    0

@marju12  ta cena to małe ilości "bańkowcy" noszący do zlewni, średniacy około 10tys. ma być 90-pare groszy za litr netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj