Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego wyzej moglbys podac swoj wiek? podejrzewam ze jest adekwatny do poziomu twojej wypowiedzi....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Tyle że pis mówi od 2 lat to a nie od wczoraj! A tvp co mówi pomaga nam? Pokazują sprawę rolników? Nikt się nami nie interesuje!

Psl co proponuje na ciężkie czasy?? Jakieś prowy! Lepiej ceny minimalne by wprowadzili a nie zebrać o kasę od uni! To ma być ta pomoc kpina niech sam weźmie kredyty i dotacje i swinie po 3 zł produkuje a nie ministrem, ciepła posada. I oczywiście wymogi spełnić weterynaryjne !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moze gdyby kaczynski z pisu odszedl byla by to jakas opcja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

PSLu nigdy nie popierałem i nie popieram, PO też nie ale PISu również. @qbass24 ma racje bez niego może by miało to jakiś sens. Mówisz że mówią o tym od dwóch lat ? A co maja robić żeby się dostać do koryta ? Miesiąc przed wyborami mają się za to zabrać? Oni myślą z dużym wyprzedzeniem nie martw sie o to. Kto Ci zagwarantuje jakieś ceny minimalne? Wszystkie zakłady praktycznie są prywatne i mamy wolny rynek o ile się nie mylę. To jest przykre ale prawdziwe. Ja też jestem rolnikiem ale nie mam złudzeń że wprowadzą jakieś ceny minimalne bo to jest praktycznie niewykonalne. Jedynie ograniczenie importu, odstrzał dzików który przyczyni sie do pozbycia pomoru może przynieść jakiś pozytywny skutek ale o to trzeba walczyć i strajkować a nie liczyć że przyjdzie nowy rząd i wszystko będzie jak w bajce bo nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i przede wszystkim zaprzestanie trzymania palucha w d*pie ukrainie i dogadanie sie z putinem bo to jedyny powazny dla nas rynek zbytu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Dokładnie, popieram w 100%

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lesssiu ja cie rozumiem po czesci bo tak samo jak ty tych skurwieli z psl-u i po bym za jaja powywieszal na plocie.... tylko obawiam sie ze to ze pis do wladzy dojdzie niewiele to zmieni w rolnictwie i boje sie wlasnie tego ze wiadomo jak kaczor jest do ruskow nastawiony... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Pfff. Tak się zastanawiam, czego oczekujecie od Pana Ministra? Ma pogrozić palcem zakładom ubojowym? Albo wprowadzić ceny minimalne? To jakie? 5 zł? Czy może realniej 3zł? Ups. Mamy 3,5 zł i juz jesteśmy na minusie..

Sawicki w sposób szokowy próbuje nam uświadomić że jako drobnica nic nie zdziałamy z zakładami ubojowymi, a On nie będzie niańczył ludzi nieporadnych. Załóżmy, powtarzam załóżmy, że rolnicy byli by zrzeszeni w grupach regionalnych, i sprzedawali by trzodę w ilościach całosamochodowych. Mielibyśmy od kupujących cenę taką jak pośrednicy, i trzymalibyśmy okoliczną sprzedaż tucznika w rękach, wiec mniejsze zakłady lokalne obchodziłyby się z nami jak naleezy, a i duze patrzyłyby bardziej po partnersku. Możnabyłoby razem zamawiać pasze i koncentraty  w dużych ilościach oszczędzając, podobnie warchlaki, mat weterynaryjne, loszki hodowlane, nasienie czy cokolwiek co jest potrzebne do Naszej produkcji, a między sobą byśmy sie organizowali i dysponowali.

 

Jedyne o co mam żal do Ministerstwa, to że nie naciska ono na szczegółową kontrolę wjezdzającego do polski mięsa, i że nie wprowadza się jak największych zaostrzeń ( najwiekszych jakie się da w ramach "wolnego rynku") sanitarnych, jakościowych, biurokratycznych etc. 

I na przyszłość przy planowaniu 2020-2026 przerzucić forsę z dopłat bezpośrednich na takie coś: dopłata do tucznika 40-50zł/szt, przysługuje rolnikowi hodującemu do 1000szt na stanie (żeby korzystali gospodarstwa rodzinn, a nie biznesmeni, czy naprwadę wielkotowarowi). Niech większe pieniadze dostają Ci którzy poza uprawą ziemi trudnią sie hodowla. W końcu  nowy PROW promuje chodowlę, więc kolejna 6latka mogłaby to zwieńczyć w ten oto sposób. 

 

 

 

Cena z piątku 3,7 +VAT

  • Like 1

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ursus914 ty chyba nie mieszkasz w polsce jak myslisz ze sasisdujacy rolnicy mogliby sie "zrzeszyc"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Dlatego mówię że teoretycznie. U mnie w okoloicy ze 2 osoby by się znalazły konkretne. Ale brakuje jeszcze z 50....  To się z czasem zmieni, jeszcze z 20 lat i innej opcji nie będzie, bo na paliwo nie starczy jak dalej sie kazdy pojedyńczo będzie dawał okradać.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@qbass24 a czyja to wina ? UE, rządu czy rolników ? Prosty przykład : jakiś czas temu chciałem kupić kilka cielaków od znajomego rolnika który mieszka w tej samej wsi co ja i z którym dobrze żyje. Mogłem zapłacić mu lepiej niż handlarz bo towar miał dobry ale on tak kombinował że aż przyjechał handlarz który dał mu taką cene że drugie tyle na nich zarobił pewnie. Nie sprzedał mi ich żebym chyba na nich sie nie wzbogacił albo coś bo nie rozumiem tego. Taka jest natura polaków, na zachodzie wyglada to troche inaczej i są tego efekty

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pamietam jak kupe lat temu sasiad sprzedawal c360 i moj ojciec poszedl do niego i mowi ze od reki daje mu kase i bierze a on na to ze "jeszcze sie musi zastanowic" .... po kilku dniach ciagnik zabral rolnik ktory mieszka jakies 30km ode mnie.... byle tylko sasiad sie nie wzbogacil i mu lepiej sie nie zylo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na srode zapisane 10 sztuk po 3,60zl (powiat grudziadzki)... ponoc promocja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

teraz nie wiem własnie czy ten protest sie odbedzie , wuja jest w izbach roliczych i wczoraj mi o tym mówił pewnie o godz 10 ..  pojade zobaczyć pod powiat czy to bedzie


Wracając o tematu zakładów to zaklady sokołów kupiła firma duńska .. znak sokołów został tylko że mieso już nie polskie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Maciora 2,80 + vat cena na dziś. Zapisałem dopiero na 18 lutego, bo masarnia na chwilę obecną do końca lutego ma zapisane po 3-4 maciory na tydzień, także znowu wyleci trochę świnek...

4zł netto płd wlkp za 130 szt

Przy takiej ilości cena powinna być na poziomie co najmniej 4,5zł netto! Wszędzie się mówi, że trzeba łączyć się w grupy aby sprzedawać większą ilość. Ciekawe jaka musi być ta ilość aby dostać dobrą zapłatę :ph34r:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj