rafalr

Jakie zwierzęta opłaca się hodować?

Polecane posty

rafalr    0

Chcę zaczać coś hodować, tylko właśnie co? Jakie zwierzęta hodować żeby zarobić,mam do dyspozycji działkę 25a.

Edytowano przez rafalr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w obecnych realiach najlepiej opłaca sie hodować jednego bądź dwóch emerytów preferuj odmiane ZUS wieksze profity z ten hodowli lecz z tym towarem ciężko jest również KRUS ale tu juz gorzej  ale spokojnie uciułasz na przetrwanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Najlepiej posadź banany, to będziesz mógł zacząć hodowlę małp.

:-D

Albo spytaj Ferdka Kiepskiego, on jest specjalistą od wielu biznesów....:-D

Edytowano przez biedroneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że chodzi ci raczej o hodowle hobbystyczną

areał trochę mały ale możesz hodować np króliki drób ozdobny i użytkowy jakieś ptaki egzotyczne no więcej to nic za bardzo się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Cokolwiek byś nie zaczął hodować to koszta inne Cię zjedzą. Bo co po tej działce jak poza nią nie masz swojej słomy, siana, zboża itd. itp. A wszystko kupić to kosztuje. Zawsze będziesz dokładał. Hobbystycznie możesz jak masz działkę przy domu strusie samiec + dwie samice, albo jakieś warzywa czy kury i jajka sprzedawać swojskie z wolnego wybiegu po blokach i wsiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

psy rasowe się chyba opłaca hodować, ale znam takiego co owczarki niemieckie hoduje i z tego żyje, ale jak sam mówi, "zszedłem na psy i dosłownie i w przenośni

więcej z nimi roboty jak to warte, codziennie sprzątanie kojców, jedzenie szykuje, kombinuje, przerabia, nie ma na nic czasu"

owczarki jego i kwaśniescy mają ale nie polecam nikomu bo to jest jak ze wszystkim

coś trzeba chcieć i lubić by sensownie realizować

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

25 arów? to zacznij chodować dżdżownice ;)

 

heheheheehhe ale się uśmiałem:)

 

a tak na poważnie to masz za małą działkę by mysleć o czymś.ja myślę nad założeniem hodowli prosiąt , mieć z 10 macior i sprzedawać prosięta.Prosieta oczywiście kalibru mięsnego :) krótkie i szerokie ryjki :) noi szerokie i długie :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

najlepiej kangury bo skaczą do góry..raz po siedza u sąsiada raz u dziada i sie mnozy ta gromada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 25 arach to chyba 1 dla picu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Kury chyba najlepiej przy takim areale. Wybieg będą miały, a pasze kupisz. Znam gościa co dla 200 szt kupuje. Tylko wygrodź sobie działkę na której zasiejesz trochę buraków, marchwi albo coś co będziesz dawał kurą, gdy nie będzie zielonki. Drugi pomysł kozy, owszem 2, góra trzy (jeśli w pobliżu masz jakieś szerokie pobocza, nieużytki), tylko trzeba mieć zbyt na mleko, co za tym idzie raczej bliżej jakiegoś miasteczka. Co do kóz to naprawdę bez dokupowania części paszy i posiadania w okolicy traw, nawet jakiś marnych i zakrzaczeń (bardzo lubią je jeść) to ciężko będzie, więcej niż jedną i zyski to mogą być głównie latem (szczyt laktacji) i to takie 10-15 zł/dzień przy dobrych wiatrach. Litr kosztuje od 5 do 8 zł, max 10, ale to już wysoka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

koza tak ale zeby jeszcze tak gotowac umiała :D mysle ze kury najbardziej rozsadny punkt widzenia..troche ogrodzic siatka trzeba by było..mam na wsi jednego goscia co ma tylko sdodołe i podworko..trzyma 250 kur..jajka na rynku sprzedaje w miskach z sianem..ludzie mysla ze to wiejskie jaja bo na sianie..ale na paszach ma i to tylko sztucznych..moze plus to tylko to ze chodza po dworze a nie jak z fermy..ale pasza to chemia na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj