daro602

KOMBAJNY GRIMME

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal89    0

Jak sprawuje ci się ten mk 700 bo zastanawiam się nad zakupem takiego i jakie ma zapotrzebowanie mocy


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

Palce są na twardego jeża tylko wtedy bryły się rozetrą, miękki jeż jest na szczotkę i na gleby zakamienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Drodzy koledzy mam pytanie do użytkowników kombajnów grimme konkretnie chodzi mi o model LK650. Czy z tym kombajnem poradzi sobie MF-255 na dosyć pagórkowatym terenie, czy ma duże wymagania jeżeli chodzi o hydraulikę ciągnika, i co najważniejsze jak sobie ta maszyna radzi na glebach ciężkich (gliniasto-ilaste okolice jasło na Podkarpaciu) dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

grimme sl 800 to udany model o ile posiada pełen osprzęt włącznie z pełną hydrauliką, co do lk650 to taka anna a raczej bolko wąskie taśmy nic nadzwyczajnego te kombajny wymagają traktora na poziomie ZETORA 7341 jak będzie mokro będziesz miał trudności mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Mam pytanie do użytkowników "kopaczek" grimme np seria DL. Przy średnio dobrych warunkach pogodowych i przy średniej glebie jaką wydajność osiąga taka kopaczka ??


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

SL 750 będzie chodzić przy C385, nawet przy zetorze 7211. Mieliśmy SL800 to chodziła przy c385, 1204, 1212 ursusach, i przy MF255 ale to ciężko nieraz było. Mam na sprzedanie SL800 pisz na priv, tanio sprzedam

 

Mamy w planie zakup proximy i mówisz, że proxa 65 da rade ? Skoro 7211 bo myśleliśmy nad 75 ale to tylko ze względu właśnie na kombajn ziemniaczany tylko ta większa moc rozważana jest. Bo słyszałem, że najważniejsze jest aby tylni most był wytrzymały gdyż tam idzie główny nacisk zbiornika wiadomo, że to jest 3t nie to co anna.. proxa 65 a 75 to ta sama kasta.. czy tak jest rzeczywiście z tym tylnim mostem i wypowiedzią yareckiego12 odnośnie zapotrzebowania mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

moja grimka (se 75-40) w instrukcji pisze ze potrzebuje 55 koni...ale jak juz ktos wczesnie wspomnial potrzeba mocnej ''d*py'' zeby to udzwignac i ciezki przodek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Więc tak lk 650 warto.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Miałem Anne, mam LK650 i Anny nie chce już widzieć. Grimme zostawia mniej uszkodzeń na ziemniakach, wydajność większa, większy zbiornik który zdecydowanie wyżej można unieś, wysypywanie zbiornika anny to była tragedia. Do zalet grimme dochodzi jeszcze wygoda i separator kamieni-piękna sprawa

Zdecydowanie polecam Grimme LK650 a jeszcze lepiej 75-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

W najbliższym czasie kupuje ciągnik i nie wiem czy wyposażyć go w biegi pełzające do tej pory zbierałem anna ale gdy kupie grimme 750sl lub 75-40 ale coś w tym rodzaju nie wiem czy minimalna szybkość 3km/h nie będzie za dużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landtechnik    0

Ma ktoś może kombajn GRIMME SR 80-40 lub DR 1500 albo coś podobnego. Jak się te maszyny sprawują?

 

Witaj ! Sprzedaję od jakiegoś czasu takie kombajny Grimme SE lub DR w bardzo dobrym stanie technicznym jakbyś był jeszcze zainteresowany to napisz do mnie .

 

Mam pytanie do użytkowników "kopaczek" grimme np seria DL. Przy średnio dobrych warunkach pogodowych i przy średniej glebie jaką wydajność osiąga taka kopaczka ??

 

Witaj sprzedaję takie maszyny używane , mój znajomy ma o de mnie Grimme GZ 1700 i kopie ko 5ha dziennie , mam takiego jeszcze na sprzedaż załączę ci fotkę .

post-20905-0-20153400-1298574485_thumb.jpg

post-20905-0-39837700-1298574558_thumb.jpg

post-20905-0-40971600-1298575247_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter25    0

witam mam pytanie .kupiłem kombajn grimme hl750 i nie wiem jakiej długosci użyć wałka wom. mierzyłem wychodzi 1,5 m na prosto a jak dojda skrety moze ktos ma taki to by powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

zrób zakręt w jedną, potem w drugą stronę, zmierz i już będziesz wiedział co i jak :P


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weider2131    0

Wie może ktoś coś o;

Grimme Tectron 410

 

 

ile kosztuje?

jaka ma wydajność na mtg?

czy ktoś takiego posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2
Napisano (edytowany)

Fest machina. 4 rzędy, samojezdny, ze zbiornikiem, możliwość rozładunku zbiornika podczas jazdy. Myślę że takim w dobrych warunkach od rana do wieczora można wykopać nawet 15 ha, bo my 2 rzędowym nieraz kopaliśmy nawet po 5-5,5 ha, a tutaj dwa razy więcej rzędów no i rozładunek podczas jazdy ( na wysypywanie jednak dużo czasu schodzi).

 

Co do ceny - jak dwurzędowy ciągany kosztuje 120-150 tys euro netto to taki może kosztować nawet 2 razy więcej. Ale to już maszyna na ponad 250 ha. Gospodarstw sadzących tyle ziemniaków nie ma w Polsce dużo , więc takich kombajnów będą pojedyncze egzemplarze, aczkolwiek jest to nowość i może nawet nie ma żadnego jeszcze w kraju.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

witam macie może jakies namiary na firmy produkujące tasmy do grimme potrzebuje odsiewajacą do sl800 jedyna firma to kij oferuja za 2300 nettto. Mam jeszcze do zregenerowania taśme ladujaca a tym się nie zajmują. Prosze o namiary na firmy z tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeszcze jest jedna firma w Bydgoszczy (stal...gum - wyleciała mi z głowy nazwa) rzuć okiem w tematy o ziemniakach, tam temat taśm był ostatnio wyczerpująco poruszony, ja kupowałem taśmy i rolki z kija, ale charakteryzują się one bardzo niską żywotnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

witam macie może jakies namiary na firmy produkujące tasmy do grimme potrzebuje odsiewajacą do sl800 jedyna firma to kij oferuja za 2300 nettto. Mam jeszcze do zregenerowania taśme ladujaca a tym się nie zajmują. Prosze o namiary na firmy z tej branży.

jak jeszcze Ciebie to interesuje to są firmy KIJ albo gumstal obie robią zamienniki


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj