majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zygmunt1991    2

Witam. Mam pytanie gdzie braliście swoje ursusy.Bo zastanawiam się nad zakupem c-380 tylko nie wiem gdzie kupić żeby nie było problemu z serwisem. Dodam że jestem z okolic Chorzel (pogranicze mazowieckiego i Warmińsko- mazurskiego) Rozmawiałem z przedstawicielem agromex z Kurzętnika (ok Nowego Miasta Lub). Brał tam ktoś ciągnik polecacie tego dilera a może jest gdzieś bliżej jakiś rzetelny dealer ursusa?  

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Ja to brałem w punkcie fabrycznym Ursusa polmot Białystok mogę śmiało polecić brałem tam c 380 i 3 lata temu samochód ale tobie to troszkę za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikLUB22    0

Odnośnie tego grzania się: przejechałem się (krótki dystans) i oczywiście temp. była cały czas w granicach 100 stopni +/- 10 stopni. Co mnie zaciekawiło to zimny zbiorniczek wyrównawczy, nie był nawet letni tylko zimny. Tak powinno być czy to może zapowietrzony układ chłodzenia? Albo ten nieszczęsny termostat chociaż może jednak to zapowietrzenie? I właśnie jak ewentualnie odpowietrzyć układ? W ten sposób że odkręcamy korek zbiorniczka wyrównawczego i odpalamy silnik czy jakoś inaczej? W instrukcji ciągnika niestety nie ma takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Zobacz jaki jest kadłub, filtr oleju czy gorący czy tylko letni i będziesz wiedział czy silnik się grzeje czy wskaźnik oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

To elegancko że do końca 2017 będą bez filtra cząstek stałych. Jak dostane decyzje na młodego to już wiem jaki ciągnik zakupie :)

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

No i jest pierwsza awaria w moim c 380 i to od razu z grubej rury nie mogę wrzucić 3i4 tylko słychać zgrzyt i czuć opór a bieg nie wchodzi w poniedziałek dzwonię na serwis. Ktoś wie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

być może synchronizator  padł... bo chyba to cos ma już przynajmniej skrzynie synchro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

No i jest pierwsza awaria w moim c 380 i to od razu z grubej rury nie mogę wrzucić 3i4 tylko słychać zgrzyt i czuć opór a bieg nie wchodzi w poniedziałek dzwonię na serwis. Ktoś wie co to może być?

Przy jakim przebiegu masz tą awarie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Bez oględzin raczej nikt nie pomoże, miejmy nadzieję że to jakaś drobnostka bo to niezbyt dobrze mówiłoby o ursusie jak przy takim przebiegu już coś by się działo. W Farmtrack-ach ta sama skrzynia lata już dość długo (wystarczy pamiętać o oleju na max) więc może coś z montażem, nie wiem. Tak czy inaczej daj znać po wizycie  serwisu co to może być i jak podchodzi do tego serwis Ursus-a bo sam zastanawiam się nad C382. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

dzwoniłem dzisiaj na serwis w środę ma ktoś przyjechać i zadecydować czy usuną awarię na miejscu czy zabiorą go na serwis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to nic nie mówie ale jeszcze przyjedzie Ci na szybko któryś ze starych traktorów szykowac do zasiewów... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

był gościu z serwisu jutro go zabierają. Mówił że już mieli taki przypadek w c380 wtedy winna była źle dokręcona jakaś tam nakrętka w skrzyni niby prosta naprawa ale trzeba go rozpoławiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ursus dostaje całą złożoną transmisję, więc błąd leży po stronie Carraro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Po wczorajszym testowym dniu podaję spalanie w ursusie 380 + ładowacz.

 

Spalanie przy lekkich pracach z ładowaczem w okół gospodarstwa około 6l/mth.

 

Natomiast wczorajsze spalanie pracy w polu z włóką 4m to 11,5 l/mth dodam jeszcze że 1mth robił w czasie 1h37minut, praca na 4 biegu L obroty 1600-1700.

Wydaje mi się że troszkę duże to spalanie w pracach polowych, może na dotarciu więcej pali. Dodam jeszcze że temperatura silnika lekko przekraczała 80 stopni dopiero pod sam koniec pracy wskoczyła tak na 90 stopni.

Reasumując to na 45 litrach zrobiłem 10ha włókowałem w skos więc troszkę dłużej schodziło.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomiary spalania to niech napisze.

Edytowano przez Marcinu83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To on mtg liczy? Myślałem, że wszystkie nowe ciągniki już liczą h zegarowe pracy. Po dotarciu powinien mniej palić. 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Nikt więcej nie mierzył spalania w ursusie c 380? szkoda bo można byłoby porównać do innych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Poczytaj forum Farmtraca to zobaczysz ile palą te ciągniki ( tu nie o markę chodzi a główne podzespoły ). Już kiedyś pisałem na tym forum że nowy Perkins jest tylko z pozoru oszczędny ( bo jak Perkins to mało pali :)). 4,4 l musi spalić swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andy1970    0

panowie jak się sprawują ursusy c 380 czy nadaje się na 20ha gospodarstwo jako 1 ciągnik i czy poradzi sobie z jakimś agregatem uprawowo -siewnym 3m bo jestem nim zainteresowany obecnie posiadam zetora 7045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jako główny na 20ha myślę że może być nieco za lekki (chociaż oczywiście wszystko zależy z jakimi maszynami). Już trochę lepszy by był C382 (szybka skrzynia, wałek 540E, trochę większa masa no i mocniejszy podnośnik - 3100kg). Co do uprawowo siewnego 3m to raczej wątpię, jak już to raczej ciągnik z pełnym dostępnym obciążeniem a agregat i siewnik musiałyby być dość lekkie żeby na uwrociach nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Nie ma szans z uprawowo-siewnym 3 m. Ursus 914 o mocy 76 km daje sobie radę, ale to kawał ciągnika i ma mocniejszy podnośnik. Ursus C-380/Farmtrac 675 to ciągniki typowe do prac pomocniczych, lekkie także nie zapniesz do nich ciężkich maszyn na tuz bo nie podniosą, albo zajeździsz w 2 sezony podnośnik.

Mam takiego Farmtraca i miałem kiedyś Zetora 8045 (to samo co U-914) i mam porównanie w pracy w tych samych maszynach.
Zetor dawał sobie spokojnie radę w pługu Unia Tur 4x35 cm, agregacie Unia Kos 2,6 m oraz agregacie uprawowo-siewnym nabudowanym accord 3 m z broną aktywną i wałem packera.
Farmtrac pług i agregat KOS (waga od 1 tony) podnosi ale musi mieć sporo obciążników, albo tura bo przód w górze, poza tym uciąg jest niezadowalający, ciągnik ma ciężko, na lepszej ziemi nie może uciągnąć na 3 biegu w środkowym zakresie. Dlatego nie polecam, bo szybko ciągnik się zajeździ. Agregatu uprawowo-siewnego Accord nawet nie oderwie od ziemi.

Dlatego do Ursusa C-380 to max. 3 skibowy pług, albo 4 skiby ale jakieś małe odkładnie i lekki. Agregat uprawowo-siewny nie ma szans. Więc jako ciągnik główny na 20 ha to bym go nie kupił, bo za małe maszyny można do niego podpiąć. Ursus C-382 waży praktycznie tyle samo, więc dużo więcej nie uciągnie. Lepiej weź pronara 5340, tym już konkretniejszą maszynę pociągniesz, a kosztuje tylko 20 tys więcej.

Za to Farmtrac/Ursus ma dużo większą moc na WOM od U-914 i w prasie zwijającej radzą sobie dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj