Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
-Zetor Major 80
-Farmtrac 675DT
-New Holland TD5.75
-Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

I co najważniejsze proszę o podanie ceny :) .
Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
P.S
Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.

danielo5887    10

Zetor major 80 z ładowaczem czołowym 107 tys brutto wiem bo sam ostatnio się dowiadywałem o takiego ale z rocznika 2014 :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursusek4514    17

Ja wykluczylbym od razu Zetora. Dużo negatywnych opinii o nich słyszałem. osobiście stawiałbym na NH. choć farmtrack tez nie jest zły. a Ursuss nie widziałem nawet. :)

rzeznik13    282

Myślę,że najlepszą opcją z wyżej wymienionych marek i modeli byłby Ursus C-380. Porównując go do flagowych modeli ,które najlepiej się sprzedają  w swoim przedziale mocy czyli Farmtrac 675DT i Zetor Major 80 Ursus wypada dobrze. Wiadomo,że jest to nowy model jeszcze nie sprawdzony ale myślę,że warto zaryzykować. Z tego co obiło mi się o uszy to na pierwszy kwartał tego roku Ursus ma zamówione już 200 sztuk Ursusa C-380. Tylko dużą rolę pewnie odgrywa cena, Major jest tani. Jak pisałem z handlowce z Ursusa to mówił jakieś 10 dni temu,że jeszcze nie wiedzą dokładnie ile będzie kosztować,  lecz wspomniał,że to na pewno będzie przedział 115-120 tysięcy brutto z klimatyzacją, pneumatyką oraz kompletem zaczepów plus jak ktoś chce ładowacz czołowy to wydatek z rzędu 18 tysięcy brutto.

rzeznik13    282

No to jak jest mowa o innych markach to popatrz również na serię E ze stajni John Deere.

98mati98    0

Ale cena...

Za JD serie E raczej na pewno nie zapłacisz więcej niż za NH td5.75 ;)

roter    2

JD z serii E to raczej nie jd ;) tylko jakiś wybryk z dalekiego wschodu, nie pasuje porównywac do TD5. NH zapewne najmniej będzie palić z podanych marek, ma najlepszą kabinę, wyposażenie chyba też najlepsze w stosunku do ceny. Generalnie ważne jest też aby wziąć tam gdzie jest i spoko cena i dobry serwis, bo bez dobrego serwisu to nawet z fendta najbogatszego można nie byc zadowolonym jak się coś stanie a ktos przyjedzie i Ci wmówi "tak musi już zostać i być jakie jest" albo nie przyjedzie w ogóle.

ps. ten ursus to robiony jest w polsce czy dalej import z hattat?

Edytowano przez roter

bobcat2250    338

Wiosną w pobliskim Warpolu za NH TD5.85 w wyposażeniu: mokre sprzęgło, skrzynia 12x12 i klima Wołali 124 700 netto, a za TD5.65 na skrzyni 12x12 i silniku bez filtra cząstek stałych 96 netto. ;)

lukas435    1

Ciągnik w przedziale mocy 70-80 KM z wyposażeniem : klimatyzacja, radio, lampa błyskowa, 4 wyjścia hydrauliki, kpl. przednihz obciążników, instalacja pneumatyczna jedno i dwuobwodowa, wąskie koła z tyłu (12,4) ceny netto poszczególnych marek:

ursus c-380 - 98 000zł

zetor major 80 99 000 zł

case famaral 108 000 zł (ale bez pneumatyki)

new holland t4.75 PowerStar 99 000 zł

Edytowano przez lukas435

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez quxfrix
      Witam,

W dniu dzisiejszym chciałem wyjechać w pole, po uruchomieniu mojego ciągnika i przejechaniu usłyszałem zgrzyt, natychmiast zgasiłem władimirca, wyszedłem z kabiny i zobaczyłem, że koło pasowe zostało wyrwane (śruba trzymająca to koło została nie naruszona w wale korbowym). Aby powrócić do domu (miałem jakieś 200-300m) wyjąłem całkiem uszkodzone koło pasowe i uruchomiłem silnik. Dojechałem do domu, ale muszę teraz zamontować koło pasowe w swoim t25 (nigdy tego nie robiłem). Proszę o instrukcję w jaki sposób mógłbym naprawić swojego władimirca?

Za wszelką pomoc dziękuję.
      Pozdrawiam
      quxfrix

PS. Powyżej dodałem kilka zdjęć opisanego koła, wrzuciłem również zdjęcie klina który ma spory ubytek (myślę że on był przyczyną całego problemu).
    • Przez Mr_Farmer1
      Witam, drodzy użytkownicy. Chcę kupić ładowacz czołowy do Ursusa 1222, tylko nie wiem, jak ten ciągnik będzie się z nim sprawował, ponieważ jest bez przedniego napędu. Jakiej marki ładowacz czołowy polecacie tak ze średniej półki? Będzie wykorzystywany do przenoszenia worków bigbag na budowie do obornika i tak ogólnie. Gospodarstwo 20ha, także się nie napracuje. Z góry dzięki za jakieś sensowne podpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez restrukturyzacja2016
      Kilka dni temu zakupiłem nową owijarkę do bel (dla ciekawskich, firmy Marco-Polo). Oczywiście w komplecie znalazł się licznik "Marco-Polo". Na sprawdzenie maszyny, spróbowałem zrobić kilka obrotów bez beli. Zauważyłem jednak, że LICZNIK nie liczy obrotów stołu. Co może być tego przyczyną? Ustawiłem go przykładowo na 16 obrotów, no i ogólnie go Włączyłem, a on cały czas pokazuje 0. Za małe obroty traktora, a może ten magnes co się prawie styka z śrubą NIE ŁAPIE SYGNAŁU ELEKTRYCZNEGO od stołu?

Czekam na odpowiedź,
      P O Z D R A W I A M !