MrPit96er

Ursus c330 prosze o pomoc

Polecane posty

MrPit96er    0

tak jak w temacie, czy można założyć 1 akumulator do Ursusa c330 zamiast dwóch. I ile taki akumulator musiałby mieć co najmniej ampergodzin i ile amperów.

Edytowano przez MrPit96er

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 akumulator w ciapku od 9 lat i ładnie pali ;D  
12v   120-(165max)Ah  


Tzn. zależy jakie potrzeby jeżeli jeździsz na światłach po mieście z przyczepą to powinien być mocny akumulator bo alternator może nie wyrabiać ;  tak jest według mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPit96er    0

Ja mam 1 akumulator w ciapku od 9 lat i ładnie pali ;D  

12v   120-(165max)Ah  

Tzn. zależy jakie potrzeby jeżeli jeździsz na światłach po mieście z przyczepą to powinien być mocny akumulator bo alternator może nie wyrabiać ;  tak jest według mnie :)

A jaka jest minimalna ilość ah i ilość amperów na taki akumulator, żeby wszystko ładnie chodziło ? A jeśli jednak bym chciał kupić 2 akumulatory po 6v, to z jakiej firmy byś mi polecił, takie, żeby były w miarę tanie, ale w miarę z dobrej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek617    4

Co do firmy ciężko określić wg mnie. Nie znana firma może dłużej wytrzymać niż znana u siebie kupowałem po 160zł bez naklejek i bez gwarancji już są ponad rok jest ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z firmami to jest różnie bo co rok kupuję 2 akumulatory do bizona 2x 12v 180ah  w tym roku kupiłem Bosch  :D i jestem zadowolony z Boscha ale jednak kosztuje parę stów ;/ tak jak kolega napisał ,że kupił bez naklejek po 160zł   poprostu jak się trafi bo raz kupiłem już kilka lat temu centra do mojego imt 579 to po kilku miesiącach poprostu nie trzymał prądu był na gwarancji ale go nie wzieli ;/    czasami lepiej kupic 2 tańsze niż 1 drogi ;) 

Minimalna ilość ? hmm sam nie wiem ja bym ci radził coś takiego 120Ah 870A powinno spokojnie chodzić :))) Jak coś to pytaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co TY robisz z tymi aku w bizonie że co roku nowe? instalacje masz sprawną ? mi Bosh 225Ah z 10lat trzymał a używki były kupione. A co do ciapka... chyba nie ma co poprawiać fabryki Centra Agri 2x 165Ah i musi chodzić..... wcześniej takie Centry w zestawie z prądnicą wytrzymały z 8lat. Fakt że na światłach za dużo nie jeżdże ale z drugiej strony wożąc co drugi dzień bal sianokiszonki i słomy to nie ma kiedy sie naładować a jednak działa całkiem sprawnie i pali od strzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

 8 lat mam w c330 kagera 12v  92ah 880A  wapniowego i całkiem dobrze chodzi ( i mieści się w skrzynkę) , w osobowym dieslu też 8 lat ta sama firma  na wiosnę do c360 kupiłem identycznego i jak na razie bez zarzutów cena z wysyłką chyba 315zł min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj