Kala3452

Pytanie kioti rx7320

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kala3452    0

Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też myśle o zakupie tego modelu, a raczej jestem już przekonany do niego, posiadam już Kioti dk 551c z ładowaczem już prawie 4 lata  i prawie 2000mtg , i jestem z niego zadowolony. Małe spalanie, dobrze wyposażony, radzi sobie w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala3452    0

Tak tylko nie mozna sie dowiedziec na tem kioti rx7320 zadnych opini uzytkowników co to jest za towar cena interesujaca jak na wyposazenie sil 4 cyl 73km klima ładowacz za 117brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocja, z tego co mówili ma trwać tylko miesiąc, później cena taka sama tylko bez ładowacza, za dużo narazie o tym modelu się nie dowiemy bo to jest nowy model, dostępny jakoś od wiosny dopiero, także na jakiekolwiek opinie będziemy musieli jeszcze poczekać. Ja oglądałem te Kioti na Agro Show (zainteresowanie dość duże) i sprawia wrażenie solidnie wykonanego, a jak będzie to okarze się za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa14    0

Siły mu nie brakuje, w orce przy polskim pługu 4 skibowym radzi sobie doskonale i to na glinie przy głębokiej orce. Jest też bardzo zwrotny oraz dosyć ekonomiczny o ile potrafi się go odpowiednio eksploatować:) jak chcesz jakiś konkretów to zapraszam na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa14    0

pierwszy raz wymieniali po 50 godzinach następna wymiana jest chyba przy 200 ale pewny nie jestem. A godzin mam 105 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o RX 7320.Chodzi mi o spalanie,awaryjność przecieki(czy są jakieś)i ogólnie czy warto kupić ten traktor.Trochę obawiam się o ten Common rail i DPF. Może lepiej zainteresować się  KUBOTĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala3452    0

Witam posiadam rx 7320 od jakiego pół roku i jak narazie jestem bardzo zadowolony co prawda ma nie całe 200godz narazie nic sie nie dzieje teraz prktycznie kazdy ma dpf i common rail jest bardzo oszczedny, jak za te pieniadze dobre wykonanie  ja jestem zadowolony jak narazie kubata o tej mocy jest o 50 tys drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Też się mocno zastanawiam nad tym modelem.

Możesz coś więcej napisać o tym modelu. Najbardziej zastanawia mnie jego mała masa, bo tylko 2800 kg oraz wydech skierowany do ziemi. Potrzebuje ciągnika na wąskich kołach do rozsiewacza nawozów i opryskiwacza. Ciekawe czy przy tej masie poradziłby sobie z opryskiwaczem ciąganym ok 1800 litrów. No i czy ten wydech do ziemi nie będzie powodował uszkadzania roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Model 7320 był wystawiany podczas dni otwartych w ODR Końskowola i obecnie w promocji wraz z turem kosztuje 99 000 PLN netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Witam :) Chcialbym się zapytać jak śmigaja po dłuższym użytkowaniu rx'y ? Były jakieś awarie ? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Też chętnie się dowiem jak wypadają w praktyce po dłuższym czasie. Ostatnio jak zapytałem o ceny niektórych części w pronarze to trochę mój zapał do tego modelu zgasł (żadnych zamienników nie mogłem znaleźć) a sam zastanawiałem się nad nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

faktem jest ceny części w PRONARZE  ,,kosmos ,,ostatnio kupowałem włącznik przedniego napędu co prawda do starszego modelu DK 551C ,160 POLSKICH ZŁ.po prostu monopoliści na polskim rynku dopóki ktoś oprócz nich nie będzie sprowadzał lub produkował zamienników w co raczej wątpię bo na razie jedynie filtry powietrza i oleju można dobrać od czegoś innego kiepsko widzę to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Ale się martwicie o ceny tych części, że drogo i w ogóle. Jak chcecie by było tanio to kupcie Mtz i będzie tanio. Jakiej byśmy marki ciągnika nie kupili to i tak będzie drogo i tak. Ceny części dyktuje teraz zachód. Zakupiłem teraz Zetora 9540 z 1996r i jestem w trakcie grubszego przeglądu i również wcale części tańsze nie są a wręcz przeciwnie, niemalże takie same ceny części do zachodnich producentów. A co do zamienników to nie ma i nie będzie bo to zbyt mało popularna marka jest.

 Posiadam od 5lat  Kioti Dk551c z ładowaczem. Przepracowane ma około 2500h i nic poważnego się z nim nie dzieje a był do tej pory głównym ciągnikiem i wcale lekko u mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

OK, rozumiem i jestem przygotowany na wyższe ceny części. Spokojnie, nie porównuję nowych ciągników do cen z c360 i mtz-a tak jak to robią niektórzy, tylko chodzi mi o np. pompę paliwa common rail = 7072.5 zł, 1 wtryskiwacz = 2755 zł, pompa hydrauliki + wspomaganie = 4071 zł, szyba drzwi lewych = 2030 zł. To są przykłady, jak wiadomo paliwo w Polsce nie jest najwyższej jakości i może się przytrafić taka awaria i co wtedy jak sam układ zasilania paliwem to 18 tyś zł. Zapytałem o podobne części do NH, Case i nawet w koncernie CNH części w większości były tańsze a w Deutzu gdzie części uchodzą za jedne z najdroższych ceny były na tym samym poziomie a raczej nie tego się spodziewamy gdy chcielibyśmy wybrać ciągnik mniej znanej marki, nie do końca sprawdzony gdzie dostępność do części też jest ograniczona bo otrzymałem informację że na takie części trzeba czekać 7-14 dni. Gdyby nie to ciągnik wydaje się na prawdę dobry i pasowałby idealnie na pomocnika ale chyba rozumiecie że wydając ponad 100 tyś zł człowiek może mieć obawy, choćby ze strony części zamiennych i ewentualnych napraw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Witajcie użytkownicy KIOTI.Szukam kogoś z Małopolski,Podkarpacia albo Świętokrzyskiego kto posiada RX 7320 z ładowaczem.Mam pewien problem ze swoim KIOTI i nie wiem czy tak ma być..... co sugeruje Pronar (chodzi o niedomagania układu hydraulicznego)Proszę o kontakt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Chodzi o to że mój RX podczas jazdy(jak już się zagrzeje),ale najbardziej jak stoi i pracuje na biegu jałowy, wydaje nietypowe dzwięki z hydrauliki(takie rzęzenie)co powoduje zacinanie się układu hydraulicznego podnośnika,ładowacza oraz układu kierowniczego.Moim zdaniem układ się zapowietrza.Panowie z serwisu od dealera stwierdzili tą nieprawidłowość,ale nie mogli sobie z nią poradzić(przyjeżdzali z 6 razy),więc przysłali "pomoc" z PRONARU.Serwisanci z Pronaru wpadli na pomysł żeby ograniczyć filtrowanie  oleju o jeden filtr bo zauważyli że olej w skrzyni biegów jest zapieniony(w RX 7320 występują 2 filtry oleju)a zatem obcięli jeden i zostawili tylko jeden filtr(dodam że traktor jest na gwarancji)z myślą że to pomoże.Traktor został zabrany do Narwi.Po dwóch tygodniach mój KIOTI wrócił do mnie.I tu było moje rozczarowanie,nie dość że to nic nie pomogło to uważam że po tej całej naprawie hydraulika ma mniejszą wydajność.(wszystko chodzi wolniej)Poradżcie co robić.Pronar twierdzi że tak ma być...

Edytowano przez kemper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Skoro producent ciągnika zaprojektował i przewidział dwa filtry to tak powinno zostać a problemu szukać gdzieś indziej i osobiście nie zgodził bym się na taką przeróbkę. Jeden filtr jest od hydrauliki a drugi od EH rewersa.  A oleju w hydraulice nie zmieszałeś czasem? Od nowości tak było czy po jakimś czasie te objawy się pokazały? Ile godzin ma przepracowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Filtry są (byłyustawione szeregowo jeden obok drugiego.Problem pojawił się niedługo po zakupie,z tym że traktor kupiłem w grudniu 2015 .Początkowo nie pracowałem nim bo była zima.Pierwsze objawy były słyszalne wiosną,potem pojawiło się zacinanie układu kierowniczego oraz tylnego podnośnika na obrotach ok.1000.Faktycznie była dolewka oleju na samym początku i był to olej ORLEN UTTO  10W30 kupiony u dealera (taki zalecił)ponieważ stwierdziłem trochę za niski poziom wlałem ok 5 litrów.Po wymianie przez serwis pompy,filtrów i oleju już na ORLEN problem się jeszcze bardziej nasilił.W tej chwili ciągnik ma przepracowane 300 godzin i dalej rzęzi.Dziś odpaliłem go przy temp.minus 5 to przez ok 5 minut nie dało się kręcić kierownicą,po tym czasie podczas podnoszenia obrotów silnika układ hydrauliczny zamiast pracować wydajniej to działał wolniej i jeszcze bardziej szarpał kierownicą i ładowaczem.Wiem że jest zimno i układy hydrauliczne  zawsze pracują wolniej ale nie powinien szarpać.

Edytowano przez kemper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrojka    0

Witam panowie, również posiadam rx7320, od prawie roku. U mnie wszystko ok z ciagnikiem. Gdy momentalnie po odpaleniu spróbuję podnieść ladowacz to tez przerywa ale tylko przez pierwsze kilka sekund a później już zawsze ok. A co do układu kierowniczego to przy bardzo niskich zimowych temperaturach to normalne że przez chwile dopóki olej się troszkę nie rozgrzeje to będzie na początku trudniej kręcić kierownica ale oczywiście tylko przy większych mrozach. Co do twojego serwisu to zgadzam się z kolegą ze jeśli jest na gwarancji to nie mogą takich numerów robić ze zdemontują sobie jakąś część i twierdzą że jest ok, nie zgadzaj się na to. Ciągnik muszą ci oddać sprawny i tak wyposażony jak go kupiłeś . Zachowuj wszystkie protokoły z napraw, a szczególnie z tej po której ci okroili ciągnik z filtra, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

A jak go przyprowadziłeś podczas jazdy normalnie się zachowywał? Może wystarczyło przepłukać cały układ i zalać jednakowym olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Tak,jak pamiętam to wszystko było OK.Na początku wogóle nie zauważyłem zacinania się hydrauliki nawet przy niższych temperaturach,Problem zaczął narastać gdzieś w okolicach 30 godzin.Te dzwięki z hydrauliki zaczęły być coraz głośniejsze i częstsze Jak go kupiłem na liczniku już miał 19 godzin.Jak się pytałem dlaczego aż tyle ma przebiegu mówili że..... jeździł trochę po placu i przewoził maszyny rolnicze.A i jeszcze jedno od jakiegoś czasu prawy hamulec słabo działa.Lewy wystarczy lekko nacisnąć i hamuje na ostro a prawy trzeba bardzo mocno nacisnąć żeby zahamował.Oczywiście po złączeniu obu ściąga na lewo.Nic nie dało "podciągnięcie" hamulca prawego.Czyżby to była przyczyna tego wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez robcio3dz
      Jak macie kioti to piszcie o wadach i zaletach i czy warto takiego kupić???
       
       
      Powód Edycji: pisanie z duzej litery, edytowane przezNikita_Bennet
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj