Skocz do zawartości
Tomeks07

Claas Dominator 76 przewrócony, silnik chyba zatarty

Polecane posty

Tomeks07    0

Witam, 2 dni temu Ojciec niestety miał wypadek. Zjeżdzając samochodowi kombajn przewrócuił się na bok do rowu. Silnik ( Perkins 6 ) pracował kilka sekund po przewróceniu, został ZGASZONY, nie zgasł sam. Po postawieniu, został odholowany i stał ok. 12 godzin nie odpalany, olej nie wyciekł wszystkie stany ok. Silnik jednak nie chce ruszyć, ani z rozrusznika, ani ręcznie. Czy to możliwe aby przez te kilka sekund się zatarł ? Mimo że wtedy nie zgasł sam?

Poradzcie jak się zabrać za naprawę, aby to szybko zrobić. Czy kupić nowy silnik? ( niestety najbliższy mam ok 300 km ode mnie )..

OKEY    154

Nie chce w ogóle wał sie ruszyć ? Spróbuj kręcić w drugą stronę .

Jeśli kręci sie a nie możne sie przełamać to może poszedł olej nad tłok . Wykręć wtryskiwacze i wtedy próbuj.

johenek    3

wykręć wtryski bo bardzo prawdopodobne jest że olej poszedł do cylindra i nie da sie obrócić wałem

Wiadomość z agroFakt.pl

gaga195    20

nie wiem jak jest w kombajnach ale możliwe że olej się przelał na drugą stronę i smok nie pociągnął oleju i się przypaliła panewka ( obróciła) i trup. a powiedz w jakim stanie silnik był przed wypadkiem?

Tomeks07    0

Silnik wyjęliśmy ładowarką i wszystko jasne. Trzy panewki ( te które były bez oleju jak się przewrócił) po prostu z gorąca przytopiły się do wału.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się