Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

asharot    446

To jaka jest ta realna cena, 55zł? :blink:

Można jeszcze grykę przetrzymać do wiosny,bo nie dosć że mało posiane to plon -50% w porównaniu z innymi latami.Na Litwie podobno 1,7tyś/T.

 

Żyto zdrożało cena 450zł/T +VAT

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do kukurydzy - susza dała się we znaki i nie ma co liczyć na super plony. Na wiosnę zalewało a teraz wysuszyło - kolba mała i chude ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ceny pójdą do góry, bo gdzie nie słychać to kiepsko ze zbożem , a telefonów żeby sprzedać od liku, ;) , zobaczycie że te 90 za pszenice to będzie .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

To może inaczej ja już po 90 za tone sprzedałem po żniwach 2 tony pszenicy, a jeszcze jest 70t. u nas zboża w okolicy bardzo kiepskie. woda zrobiła swoje jak ktoś uważa że tanie będzie to niech teraz sprzedaje po 600-650zł/t, Ja jednak należę do rolników którzy starają się cenić swoja prace a nie wieżyc w to co spekulanciki sobie myślą tak żeby oni zarobili, nie wpierajcie ludziom ze zboże jest bo jak by tak było to nie dzwonili by co rusz do mnie żebym sprzedał zboże i dodatkowo cisną kit przez telefon że zboża w ciul, jak tak to niech jadą i kupują skoro go tyle jest i jeszcze takie tanie, Jeżdżę trochę i widziałem gdzie jakie zboża były i ładne to jakieś nie były a potwierdziły to plony, dodam że kuku też nie będzie bo przysycha i ziarno słabe także poczekajcie do zbioru kuku a zobaczycie jak pójdzie do góry wszystko zboże, a w szczególności jęczmień.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Co do kukurydzy to pracuje w zakładzie przetwórczym gdzie skupują na dobę około 30ton.

W czoraj przywieziono na rozruch lini 1t z róznych pół i co się okazało że dużo jest jakiegoś grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

W mojej okolicy 2/3 zboza wymokło i tylko rozbijak,gdzi niegdzie łatka to się nawet nie opłaca kosić ,tak jest tutaj w kilku gminach na wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W centrum/wschód także tak było, wiele jarych poszło pod pług. Nie sprzedawać zboża tak tanio kto nie musi niech trzyma i nie słucha spekulantów. Niby ceny niskie ale jak ktoś chce kupić to jakoś nie może znaleźć tak tanio jak trąbią. W piątek miałem cenę na pszenżyto po 600 bez papierów. Mi się by w sumie faktury przydały ale kupujący nie chce.Natomiast w środę gościu chciał dawać 580 za owies, też okoliczny rolnik, ilości samochodowe oczywiście. Moja cena to 600 i niby się miał zastanowić ale coś czuję że wróci i te 600 da z pocałowaniem ręki, zwłaszcza że owies mam piękny, gruby żółciutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Jak będziecie patrzeć na całość ograniczając się na swój mały rejon, bo u Was podgniło, wymiękło, wymarzło, grad zniszczył, czy cokolwiek, to dobrze nie zrobicie.

Mówię mały rejon, bo nawet jak patrzycie na Polskę, to zapominacie, że nasze ceny nie my sami do końca regulujemy. Jedynie u nas może być taniej od reszty, nie odwrotnie.

Jesteśmy bardzo zależni od rynku soi i kukurydzy na świecie, a rzepak i pszenica to daleko, daleko z tyłu. Co najwyżej na lokalnych rynkach możecie sami kształtować ceny, ale to ma się nijak do reszty kraju. Warto było w żniwa czekać, kilku posłuchało i zyskało. Czy warto czekać dłużej ze sprzedażą? póki co sam nie sprzedałbym ani tony mając pieniądze na przeżycie i obsianie pól na kolejny rok.

Teraz problemem jest kukurydza, a będzie jej na całym świecie bardzo dużo. Z tego względu ten co nie zakontraktował na wiosnę, bo mówił że tanio i mu się nie opłaca, to teraz chyba będzie sprzedawał poniżej kosztów produkcji.. a tak na poważnie to nie warto być zbyt zachłannym. Warto liczyć koszty wyprodukowania ton ziarna i sprzedawać z zadowalającym zyskiem, w każdym razie nie ma co wyczekiwać cen sprzed roku, bo one prędko nie wrócą. Obawą może być wspomniana QQ, gdyż jej kolejne rekordowe zbiory będą się zapewne odbijać na cenach zbóż i także rzepaku.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W Rumuni i Węgrzech zapowiadaj się rekordowe plony QQ ogólnie w całej UE zapowiadają się rekordowe zbiory na poziomie 67 mln t, wobec 59 mln t w ubiegłym roku. Dlatego uważam, że QQ może być gwoździem do trumny dla cen zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Dzisiaj obszedłem moją kukurydzę i uważam że szału w plonie nie będzie,chociaż patrząc z boku,wygląda rewelacyjnie.Jednak wchodząc głębiej w pole to już tak dobrze nie jest.Porównując do ubiegłego roku,to kolba jest o 20%mniejsza,natomiast zaczątek drugiej się nie rozwinął i to akurat dobrze.Cena 300-350zł/t,może w moim przypadku nie pokryć kosztów,więc trzeba będzie suszyć i czekać na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś na spacerze z rodziną rozbroiłem 4kolby i były w połowie puste. To kukurydza prawdopodobnie na kiszonkę ale czy w tej na ziarno jest lepiej? Sam QQ nie sieję więc trudno mi powiedzieć. Na pewno gdzieś na świecie będą rekordowe plony...przynajmniej na papierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Plon plonem - nikt nie wspomina o spożyciu i bioetanolu. W ciul idzie kukurydzy na spirytusik do paliwa. Amerykańce mieli problem skąd brać kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przez ostatnie lata były niby rekordowo niskie zbiory a jakos nikomu nie zabrakło a z tego co wiem to sporo rolników zostało z zeszłorocznym zbożem. Dlaczego zawsze są zbiory albo niskie albo wysokie jakos nie ma tych normalnych standardowych nic po srodku.

A no dla tego ze spekulanci zarabiaja na wahaniach cen i im nie zależy na stabilizacji bo zysku z tego nie będa mieli żadnego .

Są firmy rejtingowe( nie wiem jak to sie pisze) które wycenieja kadycje całych państw a co dopiero taki rynek żywności gdzie głupiego chłopa robia jak chcą .

A szczytem bezczelnosci jest jak słysze w telewizji że to rolnicy ustalaja cenę swoich płodów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie zapytanko będe bardzo wdzięczny za odp w którym porcie po 800 zł i ile trzeba mieć żeby móc tam sprzedać.trzeba jakieś kontrakty robić i mieć dużą ilość czy jedzie się tak jak na skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przez ostatnie lata były niby rekordowo niskie zbiory a jakos nikomu nie zabrakło a z tego co wiem to sporo rolników zostało z zeszłorocznym zbożem. Dlaczego zawsze są zbiory albo niskie albo wysokie jakos nie ma tych normalnych standardowych nic po srodku.

A no dla tego ze spekulanci zarabiaja na wahaniach cen i im nie zależy na stabilizacji bo zysku z tego nie będa mieli żadnego .

Są firmy rejtingowe( nie wiem jak to sie pisze) które wycenieja kadycje całych państw a co dopiero taki rynek żywności gdzie głupiego chłopa robia jak chcą .

A szczytem bezczelnosci jest jak słysze w telewizji że to rolnicy ustalaja cenę swoich płodów .

 

Dobra uwaga, nauczyli się zarabiać na wahaniach cen, niby to normalne w gospodarce wolnorynkowej ale to co się wyprawia to chyba normalne nie jest aby w cięgu tak krótkiego okresu wahania były tak duże w sumie to defakto spadki, handlują zbożem które często nie jest jeszcze nawet zebrane. Rzekomo zapasy magazynowe były najmniejsze od lat, a raptem parę kombajnów wyjechało i ceny spadły o kilkadziesiat procent. Czasem ponoszą straty, które prędzej czy później odbijają sobie z nawiązką i tak się bawią naszym kosztem. Jak napisałeś im nie zalezy na stabilizacji cenowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W Rumuni i Węgrzech zapowiadaj się rekordowe plony QQ ogólnie w całej UE zapowiadają się rekordowe zbiory na poziomie 67 mln t, wobec 59 mln t w ubiegłym roku. Dlatego uważam, że QQ może być gwoździem do trumny dla cen zbóż.

akutat niedawno bylem na wczasach nad balatonem na wegrzech i sie przygladalem kukurydzy po drodze to nie bylo zadnej ladnej wszystko male liche i wymokniete place mieli tam solidniejsze ulewy w maju niz u nas przeciez w wiadomosciach mowili ze malo budapesztu nie zalalo wiec niewiem skad jakies rekordowe zbiory na wegrzech sie wezma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1957    0

Witam mam takie zapytanko będe bardzo wdzięczny za odp w którym porcie po 800 zł i ile trzeba mieć żeby móc tam sprzedać.trzeba jakieś kontrakty robić i mieć dużą ilość czy jedzie się tak jak na skup?

Raczej nie jedziesz jak na skup.Do portu wożą firmy które mają kontrakty.Dziś byłem u znajomego i właśnie ładował pszenicę na tira do portu chyba w Gdyni,kontrakt zawarł w lipcu z chemirolem za 700 zł netto,mieli zabrać we wrześniu a już teraz im potrzeba,widać jest duże zapotrzebowanie.Kierowca tira mówił że 2 dni trzeba stać w kolejce na rozładunek.Ja mam kontrakt na żyto hybrydowe z tą samą firmą też do portu z terminem odbioru do końca sierpnia i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

ten kto w ostanich dniach jechał na południe europy to wie że dobrej kukurydzy trzeba ze świeca szukać czechy kukurydza bielutka na wysokości do 1,5 m austria podobnie w górach troche lepiej węgry redukują prognozy niemcy to samo także obszarowo kukurydzy dużo ale z plonem to raczej kiepsko będzie na giełdach duże podwyżki spore dzisiaj czyli coś się święci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

w młynach w zeszłym tygodniu za pszenicę konsumpcyjną dawali 740zł netto. Dodam,że niespełna miesiąc temu była po 650zł netto.Moim zdaniem na początku 2014 w styczniu/lutym pszenica ta będzie kosztować około 800-900zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Gorzelnia Nieżychowo 417 brutto zyto pszenzyto pszenica :D

Babka co odbiera telefonu powiedziała zeby nie liczyć na podwyżki bo maja kontrakty na mokrą qq także spirytus bedzie :D Tylko wydaje mi się ze mowi tak bo właśnie nie mają i żeby im przywieść

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj