Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Famer21    6

Nie dość, że rzepak w tym roku taki tani już, a jeszcze nawet nikt do niego nie wjechał to jeszcze pszenica spada i jęczmień.. Chcieliśmy sprzedać w tym roku z 10 ton jęczmienia paszowego i taka cena, że szkoda sprzedawać lepiej dla świń. W tamtym roku rzepaki i pszenica i pieknie sypały i ceny były (rzepak 2600zł za ideał, 2300zł za tone mieliśmy) a w tym roku.. 1900zł nawet nie ma. Woj. Opolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno ma byc na 100 % jeszcze tanszy ! 1800 za rzepak to marzenie nie do spelnienia pamietam pare lat temu nawet rzepak byl po 900 zl czy to bylo ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

panczo1922    68

parę lat temu chleb był po 1,5zl, ropa po 3,2zł saletra po 800zł...

odpowiedź na Twoje pytanie:

tak po 900 wtedy było OK...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ADM Szamotuły 1490 zł cena dnia na godz. 9, na kontrakcie pow. 50 ton 1500 netto

Hage Polska i Kalinowski Kazmierz Wlkp 1500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaboack    0

a ja tam wolę jak jest zboże bardzo drogie, choći nie sprzedaje tylko skarmiam trzodzie wszystko, a tak jak zboże tanie to i świnie jeszcze tańsze będą, powtórka z rozrywki się szykuje 2008-2010. Jak spadło zboże do niski cen to świnie wtedy spadły do 2,8 bo każdy wtedy wolał to przepuścić przez ich gardła i co wyszło? Więc martwią mnie niskie ceny zbóż... zapowiada się kryzys w rolnictwie, bo jak narazie omijał go szerokim łukiem...i była to jedyna branża która sobie nieźle radziła...

Edytowano przez aaboack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

no jak zboża tanieją to moze w koncu ceny ziemi spadną

 

Spadną? O ile? O 2tys na hektarze? Nie liczcie na ziemię po 5-10tys. Te czasy już się skończyły. Teraz jeden może obrobić 100ha i się mocno nie spoci aby miał sprzęt dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    50

na pewno będzie miejsze zainteresowanie ale dużo te ceny nie spadną raczej tylko się zatrzymają. Agencja woła po 20 tysi za ha drobych łąk porośnietych krzakami i innymi chaszczami i to klasy w przewadze 5 trochę 4. Jednym słowem ratują budżet państwa :P

Jeczmień ozimy kto od razu sprzedal to dobrze zrobił bo teraz to marne ceny i u nas (warmia-mazury) bedzie szprzedawał zapewne ten co musi, a nie jak w tamtym roku do elewatorów kilometrowa kolejka z przewagą tirów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    5

Spadną? O ile? O 2tys na hektarze? Nie liczcie na ziemię po 5-10tys. Te czasy już się skończyły. Teraz jeden może obrobić 100ha i się mocno nie spoci aby miał sprzęt dobry.

 

ja nie liczę że ziemia bedzie po 5 czy 10 tys ale spadnie ob na dzien dzisiejszy 50 tys za ha u nas jest i nie ma gdzie kupić to moze w koncu bedzie gdzie dokupic i moze spadne o te 10 tys na ha to by bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

No to prosta kalkulacja. Ziemia po 50 tys i pszenica po 1000zł. Zakładając że dopłata wynosi 1000zł + przychód z pszenicy 6tx1000zł = 7 tys zł. Koszt wyprodukowania 6t pszenicy na oko wyniesie jakieś 1800zł. Zostaje nam 5,2 tys czyli po ok 9 latach ziemia nam się zwróci.

 

Jak sprzedasz pszenicę po 700zł przychód + dopłata wyniosą 5,2 tys. Teraz odejmiemy od tego 1800zł kosztów i zostanie nam... 3,6 tys. Zakładając że cena gruntu spadnie do 40 tys za ha zwróci się on po ok 11 latach.

 

Widzisz jakąś korzyść z tańszego zboża ? Ja nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1800 zl koszt wypordukowania pszenicy na 1 haha dobre to hyba ekologiczna ta pszenica bezie i na pewno nie da 6 ton chyba ze z 1 klasy ziemi gzie jest w Polsce barzo malo przy tych wyliczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    50

te "wiarygodniejsze" to uprawa 60 i koszenie bizonem i wogóle 20godzin pracy ciągnika na 1 ha ???? z reszta się zgodzę i również amortyzcja sprzętu (chodź nikt nie bierze pod uwagę) itp też się liczy, pracy już sie nie liczy jeśli się wykonuje samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za zeszłoroczny jęczmień jary zaproponowali 600zł za tonę, niech sobie leży i czeka na lepsze czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    5

liczyc i kalkulowac zysk jest łatwo tylko tez trzeba nie zapominac o tym ze pszenicy nie bedziemy siac caly czas np jesli zasiejemy rzepak moze przyjsc grad i wymlocic albo nie rpzezimuje w tym roku kukurydze zasialismy i jak powschodzila to grad ja stłukł i licha jest i odzywka dostawala itd trzeba tez przyjac i straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

Twoje wyliczenia daleko odbiegają od prawdy. Tu masz wiarygodniejsze http://www.wir.org.p...lk/pszenica.htm

 

Twoje wyliczenia również. 350kg polifoski? 200kg styknie, 350kg saletry? 300kg wystarczy, 250kg nasienia?180-200kg. Słomy nie liczyłem wcale ponieważ zakładam że zostaje ścięta. Usługi też odpadają bo u mnie więcej kombajnów jak gospodarzy. Całkiem inaczej liczy się zabiegi agrotechniczne: przejazd ścierniskowcem, orka, nawozy, przejazd agregat+siewnik - ciągnik spali max 40l paliwa. Na wiosnę 3-4x opryskiwacz i 2x rozsiewacz nawozu. Potem kombajn niech spali 15l/ha. I po temacie. Chyba że bierzemy pod uwagę ziemie klasy 5-6 ale wtedy pogratulować należy tym mądrym inaczej którzy płacą po 50 tys za takie grunty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie są moje wyliczenia, a tylko link który ja wstawiłem, co do nawozów to każdy stosuje inne dawki, przykładowo ja sypię do 500 kg saletry w 3 dawkach na hektar, do tego regulatory wzrostu, ale to nie ma większego znaczenia co ja robię. Co do cen to każda praca ma inną wartość w zależności od zakątku kraju, a te dane są mocno uśrednione.

No dobra wystarczy tego OT, zacznijmy pisać o cenach zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    196

najnowsze dane z województwa dolnośląskiego ceny netto

rzepak technologicznby cena 1420- 1460

żyto 430-450

jęczmień 550

pszenica paszowa 600-680

konsumpcja 700

kuku 680 sucha

kontrakt na mokrą poniżej 380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    709

liczyc i kalkulowac zysk jest łatwo tylko tez trzeba nie zapominac o tym ze pszenicy nie bedziemy siac caly czas np jesli zasiejemy rzepak moze przyjsc grad i wymlocic albo nie rpzezimuje w tym roku kukurydze zasialismy i jak powschodzila to grad ja stłukł i licha jest i odzywka dostawala itd trzeba tez przyjac i straty

 

Trzeba ubezpieczać.

 

Za starą pszenicę sąsiad dostał po 900zł ze 3 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    1

no nie... piszmy wszyscy że koszty w pszenicy to 1800 zł - to w skupie bedzie po 300 za tone.... nie wiem jak Ty to robisz. Może się zgłoszę do Ciebie i mnie nauczysz? U mnie koszty całkowite w uprawie zbóż to około 3,2 tyś na 1 ha a w rzepaku ok 4,5 tyś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    50

no w sumie naprawdę wróćmy do cen bo nie ma co się spierać, ale fakt że niektórzy potrafią sobie robić koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×