Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@klecu Też oddawałem do Polindusa i z kasą potrafili 2 miesiące zalegać ! I nie było to raz czy dwa tylko notorycznie, w czasie prac gdy pieniądze były potrzebne na bierzące wydatki zmieniłem odbiorcę na Polmlek i wchodzi mi po 1,25zł/l :) Na razie nie oddaję jakichś kosmicznch ilości bo krowy jeszcze nie wycielone wczszystkie ale maj, czerwiec lipiec liczę doić 22 szt. i myślę że premia za parametr i ilość jakaś będzie :) W Polindusie wychodziło po 1,20 zł/l przy produkcji 7500 l/ miesiąc przy 15 dojnych :)

Trzeba się rozwijać i gonić innych wtedy i efekty pracy będą większe choć by od tego ile będzie się odstawiać . O tej mleczarni nowej słyszałem gdzieś ale nic więcej nie wiem :)

Edytowane przez Lukash3060
  • Like 1
Opublikowano

Mam zamiar przejsć do Mlekpol przez grupe producencką pomorze. czy ktoś wie jak działają? jaka jest obecna cena mleka?

bym nie radził przechodzić do mlekpolu bo to jest związek na całe życie po podpisaniu umowy kontraktacyjnej

Opublikowano

jestem w mlekpolu, na przestrzeni roku 2012 cena wahała się od 1,54 brutto dla vatowca do 1,36brutto, w tej chwili przedzial 15-30tys litorw cena ok 1,43-1,44brutto. Bez szału jeśli porównać cenę u lokalnej konkurencji ale przejsc nie da się bo to związek na całe zycie własnie lub strata finansowa dotkliwa także jesli masz alternatywy o podobnych cenach to nie idz tam a jesli w twojej okolicy płacą dużo mniej to moze i warto ;)

Opublikowano

DanielFarmer ja czegoś tutaj nie rozumie ... Jak związek na całe życie ?? Jakieś kary za odejście ?? Wątpie w to żeby było to prawomocne jakieś ....

Opublikowano (edytowane)

Podpisując umowę cywilnoprawną podejmujecie zobowiązanie. Jeżeli zgodzicie się na określone warunki- to musicie ich przestrzegać. To tylko tyle i aż tyle.

Niestety w większości firmy skupowe dają rolnikowi do podpisania nie umowę, a cyrograf raczej ( w umowie obie strony mogą stawiać warunki )W takiej sytuacji pozycja dostawcy jest na starcie przegrana.Czytajcie uważnie co podpisujecie i zastanówcie się rozważając i przewidując wersje optymistyczne a jeszcze bardziej pesymistyczne.

Edytowane przez mora
Opublikowano

mora tylko weźmy pod uwagę np MCHiRZ jak szybko zrezygnowali ze swoich praktyk na inseminatorach? Też się podpisywało umowę w której zaznaczone było że jest zakaz brania nasionek z innych firm i jeszcze za to kare dostali .... A Telekompromitacja?? Za internet z telefonem ?? Ile też kary poszło... I do dziś wciskają jeszcze ludziom bezprawny kit że jak się chce internet to trzeba mieć u nich telefon ... Umowa cywilnoprawna na czas nieokreślony wiąże się tym że mamy 3 miesiące wypowiedzenia i jeżeli byśmy zrobili w trybie nagłym to rozumie jakaś kara zawarta w tejże umowie... Podobnie jeżeli mamy na czas określony... Ale nie ważne co ktoś podpisze musi to być podparte odpowiednimi paragrafami .... Więc uważam że trzeba by zorganizować kilku pojętych ludzi i się za taką mleczarnie wziąć która leci w kulki z rolnikami...

Opublikowano

ale zawsze można jeszcze zrobić taki myk że część mleka tutaj a część tutaj ... zawsze mniejsza strata ...

Opublikowano (edytowane)

U mnie tak większość porobiła... Może akurat nie z tą mleczarnią ale nikt o nic pretensji nie miał.... Ale cóż mamy państwo w Państwie więc każdy rządzi się swoimi prawami ...

Edytowane przez Luke16
Opublikowano

U nas to wypowiedzenie trzeba nawet rok wcześniej złożyć !!! A przez rok to tak cię ukochają,że od samego myślenia odechciewa przechodzić się gdzie indziej :blink:

Opublikowano

gazela77 nie ma takiej możliwości prawnie :D 3 miechy przy czasie nieokreślonym .... Za dużo mają wolności i tyle ...

Opublikowano

jedyna metoda to zebrać wszystkich dostawców z okolicy i złożyć razem wypowiedzenie. Jak poczują że mogą stracić kilkudziesięciu dostawców to nie będą ceny zaniżać. A jak minie wypowiedzenie to ten kto chce zostać niech spisze nowa umowę ale z kródszym wypowiedzeniem. My u siebie zerwaliśmy umowę i podpisaliśmy nowa ale teraz mamy jednomiesięczne wypowiedzenie.

Opublikowano

Mądrze. U mnie z wioski 3 zaniosło wypowiedzenia w tym ja. Cenę dawali nam wyższą niż normalnie aż do momentu zerwania umowy. Zmieniłem mleczarnię wraz z sąsiadem. Trzeci sąsiad pozostał i po podpisaniu nowej umowy wróciły dawne praktyki...

Opublikowano

Racja Czarnków ma okres wypowiedzenia 12 miesięcy i czy wolno czy nie wolno to nie ważne podpisujac umówe dokładnie wiesz jaki jest okres wypowiedzenia wiec wiesz co robisz mnie nie martwi to tylko u nas jakies grupy po wymyslali i na co to komu to nie wiem??? Ktoś z was miał podobna sytuacje ze mleczarnia sama zrzeszała rolników w grupy producentów i sama prowadziła za nich wszystkie formalności związane z prowadzeniem grupy????

Opublikowano

szkoda ze nie na stałe ale dobre i to. top agrar mi przyszedl dzis poczta i tam wyczytalem ze cena w piatnicy przy 15tys litrow to 1.42brutto.To prawda?moze ktos kto tam oddaje sie wypiwe jak tam teraz z cenami?ile placa brutto dla vatowca?

Opublikowano

Składnikiem białka jest azot ,nawozy wysiewam w czas,nie oszczędzam , jak to dziadek mawiał ziemi i d py nie oszukasz :) ale jak widzę że macie po 3,5 białka przy tym tylko 3,8 tłuszczu,to mi zaraz żyłka pęknie.Jak wy to robicie.Jestem w suwalskiej mleczarni a mój nędzny wynik to niecałe 3 białka,przy tłuszczu ok.4,2, 6000 litrów 1,10 z vat.Znajomy nie sieje wogule nawozów z przypadku poleje gnojowicą,trawę trzeba za uszy z ziemi wyciągać białko ma podobne. Może to zasługa krów ostrogrzbietych-parterowych i nieświeżego oddechu gospodarza, :blink: a maże mam za duże ambicje , albo jak swego czasu podpowledział znajomy ; chwal się tylko tym którzy cię nie znają; :wacko:

Opublikowano

Składnikiem białka jest azot ,nawozy wysiewam w czas,nie oszczędzam , jak to dziadek mawiał ziemi i d py nie oszukasz :) ale jak widzę że macie po 3,5 białka przy tym tylko 3,8 tłuszczu,to mi zaraz żyłka pęknie.Jak wy to robicie.Jestem w suwalskiej mleczarni a mój nędzny wynik to niecałe 3 białka,przy tłuszczu ok.4,2, 6000 litrów 1,10 z vat.Znajomy nie sieje wogule nawozów z przypadku poleje gnojowicą,trawę trzeba za uszy z ziemi wyciągać białko ma podobne. Może to zasługa krów ostrogrzbietych-parterowych i nieświeżego oddechu gospodarza, :blink: a maże mam za duże ambicje , albo jak swego czasu podpowledział znajomy ; chwal się tylko tym którzy cię nie znają; :wacko:

Zapytaj w temacie o problemach z bydłem, tam ten post bardziej pasuje. Tu mówimy o cenach mleka. Do tego podaj jeszcze jaka masz dawkę żywieniową, jakie krowy i poziom mocznika w mleku. Pewnie jeszcze coś by trzeba dodać ale mi z pamięci wyleciało.

Opublikowano (edytowane)

Reny Pikot Ciechanów tł 4.3 bi 3.3 8000 tyś 1.29 brutto dla vatowca czyli tak średnio ale może być

Edytowane przez skoti22
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v