Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Max1989 z jakiego powiatu jesteś. Zapisu tego aktu są tak jednostrone że szkoda gadać można z niego m.in. wyczytać że płatność następuje nawet do 100 dni, nigdzie nie jest napisane ile groszy z tego do litra dostaniemy. Z jednej strony podniosą a z drugiej obniżą i na to samo wyjdzie

Opublikowano

Z tymi płatnościami w ciągu 100 dni to dotyczy wypłaty kasy w ramach grupy. Bo najpierw mleczarnia wypłaca grupie ,a potem grupa wypłaca wg dostaw swoim członkom (teoretycznie tak ma być że nic się w kwestii terminowości wypłat nie zmieni). Te 100 dni to jest termin ostateczny. Ci którzy weszli do grupy zobowiązują się wobec mleczarni na minimum 3 lata. Wypowiedzenie członkowstwa w grupie może nastąpić z 12 miesięcznym wypowiedzeniem (bardzo długo). No ,ale miejmy nadzieję,że nie będzie takiej potrzeby. Korzyść z udziału w takiej grupie to ma być 5% dodatku do rocznej sprzedaży każdego dostawcy. Oczywiście 5% w pierwszym i chyba w drugim roku. W trzecim to będzie 4%.

Z tego co mi wiadomo to z mojego rejonu kilka osób nie weszło w te grupy ,więc prawdopodobnie mają w planach zmianę mleczarni. no zobaczymy, życzę im dobrych cen :) .

Pożyjemy ,zobaczymy....

 

Tymczasem dostalem dziś fakturę za luty.

ilość ponad 11000 litrów, białko 3,51, tłuszcz 4,55. Cena 1,27 zł/litr dla ryczałtowca.

Opublikowano

Spółdzielnia Ryki tł. 5.0 bi. 3,41 pow 15 tys. 1,52 zł brutto dla vatowca B) .

 

Spółdzielnia Ryki tł. 5.0 bi. 3,41 pow 15 tys. 1,52 zł brutto dla vatowca B) . Aby tak dalej .

 

Spółdzielnia Ryki tł. 5.0 bi. 3,41 pow 15 tys. 1,52 zł brutto dla vatowca B) . Aby tak dalej .

Opublikowano

Marcin1726 wiem a wogóle do jakiejśc zmiany z grupie wystarczy tylko dwoje członków zarzadu a w zazadzie wiemy kto jest:-(

Z pilskiego a załoze sie ze ty pewnie z okolic Ujścia :-)

 

gazela 77 tam jest zapis ze grupa rolnikowi musi wypłacic odrazu jak ma pieniadze ale mleczarnia grupie moze miec zwłoke do 100 dni a jak jest kryzyz to przezyj jak zalegaja 3 miesiace. Ja mleczarni nie zmieniam ale do grupy tez sie nie zapisuje moze i trzy lata ale jak teraz sie zapisujesz to grupa ruszy od 1 stycznia 2014 a ty podpiszesz akt np. w czerwcu to juz poł roku maja cie dłużej. A sam sie zapisałeś?

Opublikowano

Jakie przedziały (dopłaty za wielkośc dostaw) są w waszych mleczarniach. OSM Czarnków ma aż 9 grup (przedziałów). Najmniejszy ma dopłatę w wysokości 0,12zł a największy aż 0,35zł

Opublikowano

z jakiego odzialu mlekpol .... o ile dobrze pamietam 1.48 brutto a ilosc daje mi -0.02 wobec ciebie bialko 3.4 tluszcz 4.4 .... u mnie cos bylo premia 0.05 na fakturze ... chyba ze podajesz cenne po odliczeniu udziałów

Opublikowano

Jakie przedziały (dopłaty za wielkośc dostaw) są w waszych mleczarniach. OSM Czarnków ma aż 9 grup (przedziałów). Najmniejszy ma dopłatę w wysokości 0,12zł a największy aż 0,35zł

u nas w lacpolu piotr-kuj jesli nic sie nie zmieniło jest dopłaty z tytułu ilosci od 3 do 21 gr
Opublikowano

OSM Czarnków jest dokładnie tak:

0-5000l 0,12zł

5000-7000 0,13zł

7000-10000 0,16zł

10000-15000 0,17zł

15000-20000 0,21zł

20000-40000 0,27zł

40000-70000 0,3zł

70000-100000 0,33zł

powyżej 100000 0,35zł

:wacko: nie rozumiem dlaczego preferowani są najwięksi moim zdaniem przedziały powinny być do 30000l

Opublikowano

też uważam ze tak nie powinno być ale widocznie są równi i równiejsi tak jak z dopłatami każdy sie oburza ze stare kraje UE maja wieksze dopłaty a nie patrzą na siebie ze sami by nie dopuscili jak chodzi o zrównanie miedzy dużym a małym dostawcą mleka to jak z tym powiedzeniem sądy sądami a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie .amen

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

panowie potrzebuje aktualny cennik lacpolu piotrków kuj. oraz jakies informacje na temat tej mleczarni: dobra, zła, warto przejśc czy też nie... ile bym u nich dostał przy parametrach mleko ok 10000 l białko 3,4, tłuszcz 4.4

Edytowane przez arek8701
Opublikowano

panowie potrzebuje aktualny cennik lacpolu piotrków kuj. oraz jakies informacje na temat tej mleczarni: dobra, zła, warto przejśc czy też nie... ile bym u nich dostał przy parametrach mleko ok 10000 l białko 3,4, tłuszcz 4.4

od 10000 l wzwyz i przy tych parametrach okolice 1,22 brutto dla ryczlatowca,

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v