Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Też mam świadomość że są gorsze ale są i lepsze,tym bardziej że Mlekpol to moloch i ma największe obroty w kraju więc i najskuteczniejsza siłę przebicia a jeśli chodzi o ceny liderem nie jest.Boli też to jak traktują chcących odejść,próbuje się ich zniszczyć i teraz są takie zapisy w umowie że nie sposób odejść bez ogromnej straty finansowej,takie małe więzienie i zniewolenie.To razi najbardziej....

Opublikowano (edytowane)

Mnie też niektóre rzeczy zaskakują, mocznik to juz wogóle, ale co zrobisz... Ja i tak nie narzekam bo 3 lata temu przeszedlem do Mlekpolu bo oddawałem do miejscowej mleczarni (zakład 2 kilometry od domu) i miałem te 20 groszy na litrze w plecy. A miałem do wyboru jeszcze mlekovite, bo wiekszosc wokół mnie tam zdaje ale wybrałem ten Mlekpol.

Edytowane przez wojtekosse
Opublikowano

mlekovita, oddział w Działdowie, podwyżka ceny od 1 stycznia 7 gr, dziś kierowca podarował nowy cennik :);, za grudzień 3.4 biał. 4.3 tł. 1.31 zł brutto ilość 10 008, premii jeszcze nie ma na koncie (20gr do litra za grudzien), podobno po 20 mają już ją wypłacać.

Opublikowano

W Wys. Maz. nic o podwyżce nie słychać premia ma być wypłacona do 10 lutego cena bez premi za grudzien powyzej 30tys. tłuszcz 4,08% białko 3,47% 1,43 brutto dla vatowca

Opublikowano

No szału nie ma ale cena w miare stabilna w tamtym roku mniej jak 1,35zł mi nie wyszło gdzie inne mleczarnie ostro z ceny zjechały.

Opublikowano

OSM Sierpc przy ilości 7500 litrów i parametrach białko 3,6 tłuszcz 4,7 wyszło 1,53zł. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej mleczarni. Kiedyś wyszło ponad 1,80 zł.

Opublikowano (edytowane)

OSM Sierpc przy ilości 7500 litrów i parametrach białko 3,6 tłuszcz 4,7 wyszło 1,53zł. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej mleczarni. Kiedyś wyszło ponad 1,80 zł.

Też jestem zadowolona ze współpracy z tą mleczarnią i oby tak dalej ... ;)

Edytowane przez Gość
Opublikowano

no cena chyba juz niezalezy teraz od oddzialu zalezy ile masz mleka i jakie parametry to ci moge wyliczyc

 

Był bym wdzięczny białko 3,4 tłuszcz 4,4 miesięcznie ok 48tyśl

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v