coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

lol2525    0

nie godzic sie na potrącenia bo sie naucza i nie dlugo pól swini trzeba będzie oddac za darmo 50szt po 5.20 dunczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeba je przegłodzić 24h przed odstawą i wtedy albo odbiorca godzi sie na 1% potrącenia albo trzeba go pogonić z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol2525    0

o własnie . ale glodzic to tez żal troche. co z tego ze daja 10 gr wiecej jak - 2% nie godzic sie na potrącenia swinia to jest swinia w calosci niech biora a nie beda sobie wage ujmowac. zawsze po d*pie chlop dostaje. niech sie troche i handlasz poci i z zakladami negocjuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak nie chcesz mieć potrąceń to możesz oddawać na poubojową a nie żywą.

Ja się ze swoim odbiorcą umówiłem że albo nie bedą dostawać nic jeść na dzien przed odbiorem albo bedzie potrącenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja tam nigdy nie głodzę a wybojowość zależy kiedy ubite były bo jak postoją dobe w zakładzie to cienko wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tylko aby znac wybojowosc trzeba wazyc swinie zywe a z tym jest często problem tym bardziej jak sprzedaje się mniejsze ilości chyba ze mamy swoja wage na miejscu

KL E podstawa 6,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

henio2 to pochwal sie jaką masz wydajnosc bo moim zdaniem jak dajesz obżarte świnie to wlasnie po tych 24h beda miały dobra a jak trafisz tak że sa ubite kilka godzin po odbiorze to bedziesz miał 77% maksymalnie a to chyba Cie nie zadowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czy ja wiem czy obżarte rano nigdy nie jedzą dużo zwykle wybojowość 79-80% ważone u mnie na wyjściu myśle że nie jest złe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwykła bujda. 80% na obżartej świni to chyba niedorzeczne. I to jeszcze jest pewnie ta kiepska wydajność po 24h? Aż strach pomyślec co byloby gdybys je przegłodził.

Edytowano przez bartas91
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A niby po co mam głodzić ?oszukiwać samego siebie.jak bym miał głodzić i sprzedawać na wbc i chwalić się że się dobrze wybiły to sprzedałbym na żywą i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuje najpierw nauczyć sie sprzedawac na wbc bo głosisz teorie ktore sa totalną bzdura i przy tym sie ośmieszasz. Gdybyś wiedział jak liczona jest wybojowość to wiedziałbyś że sprzedajac obżarta świnie tracisz na niej podwójnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem nie obżarte tylko nie głodze przed sprzedażą a na wbc sprzedaję z 15 lat i nie pisz mi kolego tu głupot o wybojowości sprzedawałem do różnycch firm i zawsze wybojowość miałem podobną, a odnośnie cen w ubiegły tydzień 6,35 za E duży zakład w Wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli może za kolejne 15 lat zrozumiesz że sam sobie szkodzisz. Podaj mi choć jeden logiczny i uzasadniony matematycznie argument na to że masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Papier wszystko przyjmie.Są zakłady w których wybojowość bywa czasem i 80% a czasem 73,5,także i mięsność raz jest duża a drugi że z nóg zwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z tym głodzeniem to tak nie do końca pięknie jak wam się wydaje, bo jak świnki długo bedą czekać na ubój to zaczynają na wadze półtusz tracić. Poza tym tak jak kolega pisze kantują też często komuś wyjdzie za dobrze to mu z 2 % urwą i nadal nie jest źle. Opasanie jest bez sensu, ale nadmierne głodzenie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem nie obżarte tylko nie głodze przed sprzedażą a na wbc sprzedaję z 15 lat i nie pisz mi kolego tu głupot o wybojowości sprzedawałem do różnycch firm i zawsze wybojowość miałem podobną, a odnośnie cen w ubiegły tydzień 6,35 za E duży zakład w Wielkopolsce

henio i dla mnie sa pewne sprawy oczywiste choć nie zawsze musimy się zgadzac a ta ostra kontra pseudo znawcow hodowli swin nic sensownego do dyskusji nie wnosi już kilka razy i mnie atakowali i zapewne po tym poscie moze ktoś się odwazy zbluzgać mnie z blotem tyle ze ja się tym przejmować nie będę bo swoje doświadczenie i to uważam nie male na temat hodowli mam u mnie przeważnie wybojowosc również 79-80 % prosto z karmnika i miesnosc od 59-do ponad 60% srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

PawelWlkp jesli beda mialy dodatkowo zamknieta wodę to zgodze sie z tym ze można tracić na półtuszach bo wtedy przy dłuższym transporcie sie odwodnią a co do Cb maxiben to uważaj z tymi pseudo hodowcami bo zdziwiłbyś sie. Ja wiem że Ty jesteś najlepszy i z twoich postów wynika że tylko Ty potrafisz hodować świnie ale uwierz mi że inni też potrafia i troche więcej pokory chłopku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mi kiedyś głodne zabrali w sobote a ubili we wtorek, bynajmniej tak wynikało z rozliczenia. Większość w klasie E, kilka w klasie U a wyszły w przeliczeniu na żywą jakbym na najgorszy spęd w okolicy zawiózł. Zakład już zbankrutował kilka lat temu i wcale ich nie żałowałem. Gdybym nie miał zważonych to bym się cieszył z wybicia i mięsności, a tak to czar prysł. Teraz nie głodze, wybicie mam kiepskie, ale sie tym nie martwie. Liczy się ile drobnych na konto wpłynie, a nie co z czym będziemy mnożyć i dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dyskusje są super, agresja super, wszystko super a cena podobno ma spaść.

podyskutujcie na temat jak zrobić tucz opłacalny a nie kto ma super doświadczenie.

na takim portalu widać dlaczego pośrednik ubojnia góruje nad chłopem...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja licze na podwyżki i to spore. Internetowa w niemczech w góre w środe poszła, dzisiaj zmw cene na przyszły tydzień ustali pewnie coś na plusie. A skąd masz info o obniżkach i w jakim rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No i o to chodzi aby były zważone w gospodarstwie i na mojej wadze bo z tymi elektronicznymi na pilota to cuda można robić B) kolego Bartas91 nie potrzebnie się uniosłeś Maxiben ma dużą wiedzę i dobrze że chce tu się nią podzielić możesz też na tym skorzystać ,ciekawe na przyszły tydzień ile podniosą bo troche ze sprzedażą się wstrzymuję może pare groszy więcej wpadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym tego dzieleniem sie wiedzą nie nazwał tylko wychodzeniem z zalozenia że ja mam racje bo mam racje i koniec i nikt inny nie może jej miec. Co do cen trzeba wstrzymac sie do po południa. A co do wag to z każda mozna robic cuda. Sam sie o tym przekonałem ostatnio. Twoja wage akceptuje ubojnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Kol.henio2 to ze ma wiedzę w produkcji warchlaka nie oznacza że jest dobry w tuczu i sprzedarzy.Przeczytaj jego ostatni post ile jest w nim frustracji.Sprzedać chłopu warchlaka to nie sztuka ale sprzedać tucznika w dobrej cenie to jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj