matix1065

Rozwój gospodarstwa

Polecane posty

matix1065    0
Napisano (edytowany)

Witam , mam 17 lat , za rok odziedziczę gospodarstwo od rodziców po wuju , co tam jest , 2 ha grunt orny , o,5 ha łąki , 2 ha lasy , chlew ( w tym miejsce na zboże ) , garaż (3 stanowiska + 2 na kombajn ) , mam c-360 , poznaniak , lej , 2 przyczepy D-47 itd , i chce szybko skutecznie je rozwinąć (tak myślałem ok 100ha )nie zaciągając się na duże pieniądze w banku ( a jeśli nie ma wyjście to na ile ) , stawiałbym na produkcje roślinną w 100% , może 5 krów dla siebie do mleka i nawozu oraz kurki , mieszkam w Wielkopolsce , koło mnie jest kilku małych rolników więc może by sprzedali ziemię , jakie wskazówki , porady itd

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Edytowano przez matix1065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

powodzenia życzę z tym zakupem ziemi.

 

Tanio i dużo, to mozna było kupowac na początku lat 90-tych, jak prywatyzowały sie pgr-y. Co odważniejsi i perspektywicznie myślący wzięli sporo i na dzień dzisiejszy są panami.

teraz, to mozna tylko pomarzyc, a u was w wlkp, to chyba w ogóle ziemia droga po 50k za ha albo i wiecej.

Nawet jakby ci sąsiedzi chcieli sprzedac swoje, pola, to skąd ty weźmiesz taką kase?

 

sorry za czarnowidztwo, ale dobre czasy na zakupy ziemii juz sie skończyły i raczej prędko nie powrócą.

 

ale próbuj, do odważnych świat nalezy.

moze najpierw cos wydzierzawisz od sasiadów, potem z czasem jak sie dorobisz uda sie dokupić...

łatwo nie bedzie na pewno

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

znają czy nie znają, na tyle oleju w głowie mają, ze za pół darmo Ci swojej ziemi nie oddadzą raczej.

 

próbuj od dzierżawy.

zostaw im dopłatę i dorzuć jeszcze parę stów, to sie moze zgodzą (jeśłi rzeczywiście kiepsko im idzie nowoczesna uprawa). Zobaczysz wtedy sam, jak ci sie bedzie udawała uprawa i jaki zyski osiagniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam 17 lat , za rok odziedziczę gospodarstwo od rodziców po wuju , co tam jest , 2 ha grunt orny , o,5 ha łąki , 2 ha lasy , chlew ( w tym miejsce na zboże ) , garaż (3 stanowiska + 2 na kombajn ) , mam c-360 , poznaniak , lej , 2 przyczepy D-47 itd , i chce szybko skutecznie je rozwinąć (tak myślałem ok 100ha )nie zaciągając się na duże pieniądze w banku ( a jeśli nie ma wyjście to na ile ) , stawiałbym na produkcje roślinną w 100% , może 5 krów dla siebie do mleka i nawozu oraz kurki , mieszkam w Wielkopolsce , koło mnie jest kilku małych rolników więc może by sprzedali ziemię , jakie wskazówki , porady itd

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

 

1 porada - zejdź na ziemię.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze , że marzenia nie bolą.... Zapomnij przez duże "Z"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matix1065    0

a jeśli wam dodam że rodzice mają konto na którym jest coś ponad 300tyś , które mi dadzą ? wiem że nie wierzycie , ale czy ja napisałem że ja chce odrazy , chce porady jak dążyć do tego od osób które rozwijają lub rozwinęły swoje gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

To ja dodam, nie zmarnuj tych pieniędzy. Rodzice chcą dla Ciebie jak najlepiej. Wiele lat na to oszczędzali, aby zapewnić Tobie przyszłość, chyba że wygrali takie pieniążki w lotka. Może jednak warto kupić sobie jakieś małe mieszkanie i się wziąć do nauki i iść na dobre studia lub znaleźć dobrą pracę? W mieście pracujesz od 7 do 16 a potem masz wolne dla rodziny, a na wsi raczej sam wiesz jak jest. Nawet mając te 100ha to musisz mieć wszystko i wszystkich na oku przez cały czas. Z resztą przy takim areale musisz wymienić cały park maszynowy który wiąże się z dużymi kosztami i te 300tys to może starczy Ci na używany sprzęt słabej/średniej klasy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Na poczatek to szkołe skończ młody człowieku a poźniej zajmiesz sie rolnictwem i zacznij grać w lotto zeby spełnic swoje marzenia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Osobiście znam gospodarza, co odziedziczył 30 ha i w ciągu 20 lat rozwinął to do 110 ha (no niestety gleba nie najlepszej klasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

kolego startować z 30ha a z 3ha to jest ogromna różnica. Przy 30 ha masz o wiele większe zyski niż z 3 ha. Moi rodzice maja ponad 20ha i prawie drugie tyle dzierżaw i prawie 30sztuk krów mlecznych i 40 szt. przychówku łącznie z opasami(praktycznie wszystko odchowujemy,bo nie opłaca nam się sprzedać cielaka za 400zł.Pieniądz z tego jest niezły świadczy o tym praktycznie nowy park maszynowy zaczynając od ciągnika(kupiony w 2009) po cały zestaw zielonkarski (prasa i zgrabiarka nowa, przetrząsacz 3 letni a kosiarka 4 letania), rozrzutnik obornika chyba w 2004 kupiony, agregat uprawowo siewny zakupiony jesienią ubiegłego roku i inne d*perele wszystko zakupione jako nowe(oprócz wozu asenizacyjnego bo mam za mało do wywożenia aby w nowy się pakować, wycinaka do kukurydzy i bizona fakt że polskie, oprócz ciągnika ale nie najgorszej jakości i bez prow-u i teraz można skupić się na zakupie ziemi, tylko jest jej w moim rejonie bardzo mało i szybciej znajdę coś do dzierżawy niż do kupna na własność. A może kolego @matix1065 wejść w truskawki, borówkę lub inne uprawy specjalistyczne?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też ci radzę wejść w jakieś specjalizacje nie pchaj sie w ziemię jest bardzo droga, na tylu ha uprawy specjalne powinno byc coś z tego może jakieś tunele na początek, nie będziesz musiał inwestować w bóg wie co w jakie maszyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

Za 300 tysiecy to za dużo ziemi nie kupisz. A przecież jeszcze by trzeba było w nią zainwestować żeby coś wyciągnąć. Polecałabym małymi kroczkami do celu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja osobiście życzę koledze wytrwałości i abyś osiągnął cel :) Nie ryzykujesz, nie pijesz szampana.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

wyjedz na wyspy, zainwestuj tam, załóż firme, zatrudnij ludzi i bedziesz spełniony, bo z tym co tu chcesz zrobić to bedziesz tylko narobiony :unsure: :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Każde pokolenie ma swoje szanse, kiedyś też miałem ok. 3 ha. Czasy jednak były inne - ziemia tania, bo wszystko padało. Najpierw PGR-y, potem mleczarnie, ludzie wybili bydło, bo nie mogli mleka sprzedać. To był czas na kupowanie ziemi, ale nie na jej uprawę. Potem przyszły dopłaty, Natura 2000, PROW. Dzisiaj sąsiadów szlag trafia, bo mogli zrobić to samo. Matix 1065 wziąć kredyt łatwo, spłacić go to już inna historia. Łatwo na kartce wyliczyć zyski, trudniej je wypracować w polu. Dużo trudniej. Zaniedbasz edukację, pożałujesz kiedyś. Jak radzi Nunu85 zacznij od dzierżawy. I zostaw coś na czarną godzinę, bo ta nadchodzi zawsze. Nie mówię, że nie masz szans, ale łatwo raczej nie będzie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Każde pokolenie ma swoje szanse, kiedyś też miałem ok. 3 ha. Czasy jednak były inne - ziemia tania, bo wszystko padało. Najpierw PGR-y, potem mleczarnie, ludzie wybili bydło, bo nie mogli mleka sprzedać. To był czas na kupowanie ziemi, ale nie na jej uprawę. Potem przyszły dopłaty, Natura 2000, PROW. Dzisiaj sąsiadów szlag trafia, bo mogli zrobić to samo. Matix 1065 wziąć kredyt łatwo, spłacić go to już inna historia. Łatwo na kartce wyliczyć zyski, trudniej je wypracować w polu. Dużo trudniej. Zaniedbasz edukację, pożałujesz kiedyś. Jak radzi Nunu85 zacznij od dzierżawy. I zostaw coś na czarną godzinę, bo ta nadchodzi zawsze. Nie mówię, że nie masz szans, ale łatwo raczej nie będzie. Powodzenia!

 

właśnie cytuję "dzisiaj sąsiadów szlag trafia, bo mogli zrobić to samo".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Niemniej czasy były inne. Gdybym miał dzisiaj kupić 70 ha, po 30 k, to by nie miał sensu. Zbyt niepewne jutro. Cytujesz ostatni post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matix1065    0

tunele nie wchodzą w gre bo pole mam 1 km od gospo , nie ogrdzone i pod kontem , myślałem o dzierżawie 10ha bo jet taka szansa i spełniam wielkopolską średnia na dotacje więc może coś z nich , nie znam sie na co itd bo dopiero w to wchodze ,a co do szkoly , ebac studia po nich i tak roboty nie ma i lata stracone , po tech agrobiznesu już prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj