PiotrFarmer85

Polskie rozsiewacze vs importowane marki

Polecane posty

Czy warto zapłacić wiecej za amazonke czy raucha czy kupic polski towar z augustowa lub brzegu z poruwnywalnym wyposarzeniem i parametrami pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Zależy ile kasy masz do dyspozycji i ile hektarów ma ten rozsiewacz obrabiać, jak masz do 100 ha to w zupełności polski będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ni cholery !!!!! ja mam tylko 13 ha kupilem polski grass rolu to G nie siało w ogóle takie pasy miałem na polu ze szok nie szlo tego ustawic 2 lata sie męczyłem i starego 25 letniego tonowego sulky kupiłem i teraz wiem ze sieje nawóz mam do tegoo 100 konnego aresa i nwaozy to kwestia 2 h i całe gosp oblecone.. a nie tam polski nowy szmelc !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kupuj zagraniczny, ja polskiego z unii sprzedałem po 4 latach, siał bardzo dobrze ale lakieru już niewiele na nim zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Kupuj polski, trzeba wspierać swoje i kibicować polskim produktom by stały się lepsze niż zagraniczne. A NIE NA WSTĘPIE NAPISAĆ KUPUJ ZAGRANICZNE. Ja mam 97%parku maszynowego polskiego. Niektóry sprzęt ma ponad 30 lat i jest w orginale bez remontu. A pracują na 14ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jeśli miał bym kupić polski sprzęt to jedynie coś z tych lepszych marek jak np. unia. Do tych słabszych jestem uprzedzony mam ograbiacz i opryskiwacz tych słabszych marek i nie polecam. Rok temu też stałem przed wyborem rozsiewacza (do okł 4tyś) w porównywalnych cenach był używany amozone i nowy z gras rolu. Wybrałem używany i nie żałuje. Wiadomo jeśli miał bym większy budżet to brał bym nowego przynajmniej motyla albo coś z uni bo na moje 14ha jakiś zachodni nowy to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Posiadam nowego Antka z Sipmy(2010) i jestem zadowolony. Sieje rowno choc nie zgodnie z tabela ale raz przejedziez i wyczujesz. Mam porownanie z stara Amazonká, ktora byla juz mocno zmeczona-to byla tragedia nie sianie i nowym Sulky-to byla poezja wysiewala bardzo dokladnie. Wielki + w Sulky to wedlug mnie zamykanie na linki- proste i bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja mam oryginalnego bączka z BRZEG-u (lejek) i mam tak ustawiony że jak jadę 4 i 1800-2000 obrotów to rozsiewa mi na 12 metrów równiusieńko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Też mam z Sipmy już 3 lata i jestem zadowolony sieje równo a zgodnie z tabelą to mało który chyba że z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Ja mam polskiego leja tylko z plastikowym zbiornikiem.Równo rozsiewa i ogólnie dobry jest :)

Jest firmy Abra rozrzuca na 6-12 m

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Jestem świeżo po zakupie nowej AMAZONKI. Na początku też miało być coś polskiego, ale jak to zwykle bywa poprzeczka poszła w górę i zakupiłem nowego ZA-M 1001 za 17 tys brutto. Maszyna super jak to nówka. Praca zmaszyną i jej ustawianie bardzo proste. Co do trwałości to nie mogę jeszcze za wiele powiedzieć.

Kolego Jony0913 za nowego kuhna 700l chcieli ode mnie 11200 netto, amazone 900l 10700 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

też miałem kupować niemieckiego ale 600 l było coś koło 13 tys kupiłem sipme park maszynowy mam z sipmy i chwale wiadomo że to nie to samo co niemieckie no ale tak jak wyżej napisane trzeba wspierać polskie bo jak nie bedzie zbytu to się wszystko rozpadnie .rozsiewa dobrze jak się bedzie myło i szanowało emalia wytrzyma tyle co niemiecka .musze szerokość wysiewu zmiejszyć bo na 18 metrów wali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Ja mam raucha zsb 500 kupiłem go od handlarza ze cztery lata temu, sieje bardzo równo i jest to super maszyna.Kolega kupił jakiś nowy polski wynalazek i jest to badziewie jakich mało. Ustawić tego nie można ,talerze nierdzewki po roku zardzewiały, także myślę że lepiej poszukać dobrej używki niż nowy polski,a kasa ta sama.Oczywiście nie mówimy tu o polskich typu unia lub sipma,bo to dobre maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

Jestem świeżo po zakupie nowej AMAZONKI. Na początku też miało być coś polskiego, ale jak to zwykle bywa poprzeczka poszła w górę i zakupiłem nowego ZA-M 1001 za 17 tys brutto. Maszyna super jak to nówka. Praca zmaszyną i jej ustawianie bardzo proste. Co do trwałości to nie mogę jeszcze za wiele powiedzieć.

Kolego Jony0913 za nowego kuhna 700l chcieli ode mnie 11200 netto, amazone 900l 10700 netto.

dzięki kolego byłem na targach w kielcach i był tam taki piękny ciekawiła mnie tylko cena bo nie zapytałem nie było nikogo do ursusa 3512 pasowałby idealnie ale ta cena :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Narzekacie na Grass rola a przecież tego mnóstwo schodzi.Sam kupiłem kilka dni temu i widzę ze ładnie sieje,jedyną wadą to szeroki spód zsypu.Jakby to ja go projektował to zmniejszył bym go o połowe.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

ja mam z unii ms-a

zalety ,że ładnie równo rozsiewa,mam tabele z polskimi nawozami i jest ta tabela miarodajna z polem,dałem prace rodakom którzy płacą podatki do wspólnej kasy państwa

wady-tarcze skrajnego wysiewu przykręca się do boku maszyny ale już nie można przykręcić tarczy głownej w to miejsce bo nakrętka przyspawana jest w złym miejscu-a spokojnie mogła by być w innym,dosłownie 10 cm w bok bo jest tam miejsce by głowna tarcza tam się zmieściła-dla mnie to szok!!! sabotaż normalnie

kilka śrubek nie jest jak reszta z kwasówki tylko zwykłe i już nie moge przekręcać łopatek na tarczy

kiepsko działa hydrauliczne zamykanie -czasem jednej strony nie domknie pomimo dnia straconego na doregulowaniau" koziołka"

ale wszystko przebija fatalna powłoka lakiernicza-to już szkoda gadać

na pewno nie kupiłbym ponownie-albo używka za takie pieniądze albo 2 razy tyle za coś nowego zachodniego lub simpa lub garaż za połowę tego co unii brzeg-zależy kto ile może na to przeznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

No o tych farbach na nowych brzegach to za dobrej opini nie słyszałem :D Sąsiad ma 3 lata chyba to jest bardziej w środku pordzewiały niż mój RNZ N039 z 96r. Kolega ma sipme pare lat to widać że lepiej zabezpieczyli przed korozją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

Ja mam inne zdanie na temat zachwalania rozsiewaczy czy to polski czy zachodni , otóż od 1995 roku do 2012 sialem polskim rozsiewaczem z brzegu 1.5t z wygarniaczem slimakowym model byl to chyba N 041/2 , sialem nim 150-200 ton nawozu rocznie, ztyrany byl totalnie malowalem go z 10 razy a wymienione byly w nim przez ten okres raz slimaki wygarniajace bo sie wytarly i dwa razy talerze na nowe z kwasowki no i wiadomo lopatki czesciej.Co najważniejsze sial równo i zawsze tak samo.tzn jak ustawilem 200kg/ha to jak sialem ten sam nawoz na 100ha to siał po te 200kg/ha + - 5-10 kilo.

Teraz jestem posiadaczem siewnika amazone 2500l z komputerem amados który kosztowal mnie 45tys zl brutto. Wyglada pieknie wspaniale, ale to koniec jego zalet...Inny jest system dozowania nawozu poprzez zasuwe nie jak w brzegowskim slimakiem. kalibruje siewnik robie próbe wychodzi 200kg/ha ,jade siać sieje pierwszy siewnik wychodzi 215kg ,mysle sobie ok moze być nie zmieniam ustawien ,sieje drugi siewnik te same ustawienia wychodzi 260kg/ha , trzeci siewnik 230kg/ha , czwarty 270kg/ha. Nie wiem czy inni maja w tych siewnikach taki problem ale ja za glowe sie łapie nie wiem co jest nie tak. Byli u mnie serwisanci no to tlumaczą, że nawoz jest rożnej wilgotnosci i dlatego, ok rozumiem moze troche sie roznic ale skąd takie odchyły.Nawoz co prawda lezy miesiac dwa na pryzmie ale wizualnie wyglada ok nie jest mokry czy cos. Ciagnikiem jeżdze z predkoscia 12-16km/h siewnik ma komputer który poprzez elektromotory zmienia dozowanie wedle predkości, kotroluje to na skali z tyłu na siewniku,niby jest ok ale siewnik sieje jak chce.... Zastanawiam sie czy nie sprzedac amazonki i kupic nowy z brzegu za 20 tys.

Edytowano przez anusiak89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Motyl Compact, Fruit i Apollo są to włoskie rozsiewacze produkowane przez O.M.B. BOVES, POM tylko naklejki swoje nakleja. Charakteryzują się stalą nierdzewną, która rdzewieje :P

http://www.eurospand...iprod.asp?ID=40

Motylem N 031M fajnie się sieje trawę :)

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cezar1111
      jakie znacie awarie ciągników same
    • Przez TomaszNowak
      Koledzy co sądzicie o rozsiewaczach firmy Dexwal ??. Mam zamiar kupić rozsiewacz w najbliższym czasie i rozważam zakup Rozsiewacza TAJFUN WIBRO firmy dexwal, albo używanego Kuhn ewentualnie Rauch. Możecie mi doradzić.
    • Przez Mycek5120
      Witam zastanawiam sie nad kupnem przyczepy producenta umega lub NT Agro czy sa moze uzytkownicy tych marek na forum? Chciałbym zeby ktos sie wypowiedział na temat ich wykonania i tego jak sie sprawuja czy sa z nimi jakies problemy mankamenty felery i czy warto kupic któras z tych marek i czy wart sa tych pieniedzy? interesuje mnie tandem 3 stronny wywrot tylko! 10 12 ton. Uprzedze pytanie nie chce zadnego pronara wielton czy metal - techu nic z tych marek !!
    • Przez eti1997
      Kto się wybiera do Kąkolewa na tą imprezę ? Jakie jest wasze zdanie na temat tej imprezy i czy wgl warto za każdym razem dowiaduje się coś nowego z tej imprezy na temat zakiszania zielonek itd. Trochę maszyn również kupiłem przez tą imprezę i nie narzekam Wystawcy mili i zawsze coś doradzą czy to z kupnem ciągnika czy innej maszyny
    • Przez pawio1234
      Tak sie zastanawiam co to za marka i na jakich podzespołach jest składane
      Czy ktoś już posiada takie ciągniki i ma onich opinie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj