Zaloguj się, aby obserwować  
Mycek5120

Przyczepy marki NT Agro i UMEGA

Polecane posty

Mycek5120    29

Witam zastanawiam sie nad kupnem przyczepy producenta umega lub NT Agro czy sa moze uzytkownicy tych marek na forum? Chciałbym zeby ktos sie wypowiedział na temat ich wykonania i tego jak sie sprawuja czy sa z nimi jakies problemy mankamenty felery i czy warto kupic któras z tych marek i czy wart sa tych pieniedzy? interesuje mnie tandem 3 stronny wywrot tylko! 10 12 ton. Uprzedze pytanie nie chce zadnego pronara wielton czy metal - techu nic z tych marek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Może napisz dlaczego te akurat Cie interesują sam tez będę szukał przyczepy to się dowiem wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Miałem doczynienia z pronarem 10 ton i nigdy wiecej tego nie kupie i o wieltonie tez słyszałem nie za dobre opinie podobno wielton produkuje przyczepy od 2003r i nie ma za duzej wiedzy i dobrej konstrukcji do przyczep rolniczych co innego ciezarowych i widziałem na zywo niczym nie rozwala jak za ta kase. Szczegół jest w tym ze ja nie potrzebuje przyczepy głównie do pracy na roli głównie chodzi o prace ziemne i wiem ze te marki w tym nie podołaja z doswiadczenia podejzewam ze metal tech to to samo co pronar

 

A co do umegi był u mnie ostatnio przedstawiciel tej marki i widziałem ja na zywo i taka przyczepe mozna porównywac nie mówie akurat o 3 stronnym wywrocie tylko skrupówce do joskina czy fiegla wszystko jest solidne i dopracowane przenyslane odpowiednie materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ja też raczej skorupówkę będę szukał ale używaną ale to zobaczę jeszcze :) a co do jakości to rozumiem jak do prac ziemnych to musi byc mocna przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Tak wyjatkowo mocna ja tez miałem zamiar kupic zachodnia ale ostatnio mnie natchneło i zaczołem sie interesowac nowymi. Obecnie posiadam zachodnia Brantnera 10 t moze byłbys zainteresowany? mx 100 radzi sobie z nia znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Z NT Agro daj sobie spokój bo to porażka u kolegi w firmie mają dwie 14 tonowe 2 lata i dobrego słowa o nich nie mogą powiedzieć miesiąc temu mieli je w fabryce na poprawkach bo koła zrobiły się jak w tatrze tylko w drugą stronę a ciągnikiem narywają że strach jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Ooo to juz cos wiem. To co za słabe felgi czy w czym był problem ? Chyba ze na piastach czopach sie gieły? Jak na taki tonarz to powinno wytrzymac naprawde wiele. Narywaja ciagnikiem czyli rozumiem ze sa zle wywazone w złym miesjscu umiejscowione osie lub zle dobrany rodzaj zaczepu z tego co widziałem to sa wpinane dosc nisko chyba na wysokosc rolniczego. A o Umedze masz jakies informacje?

Edytowano przez Mycek5120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

umege mam ale zwykłą dwu osiową szt 2 12 ton jestem z nich zadowolony jedną mam 2 lata a jedną rok. Minusy to plandeka zbyt krótka i słaby stelaż pod nią (mieli zmienić info od przedstawiciela) i są dość wysokie i ciężkie burty ale za to gruba blacha. Plus solidne wykonanie bardzo dobrze trzyma się farba wywiozłem nimi z 1000 ton buraka i śladu nie widać żeby coś odprysnęło, w transporcie też się dobrze prowadzą, coś jest jeszcze nie tak z hamulcami trochę z opuzinieniem odbijają. jak by coś jeszcze to pytaj.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Nie było problemu ze nie chciała podniesc totalnie doładowanej ? Jak sie sprawuja zamykania burt nie ma z nimi problemu? W twoich 12 tez jest słupek na srodku miedzy burtami? Uwazasz ze to dobre rozwiazanie chyba sie nie obginaja góra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

nie miałem problemu z podniesieniem jak była na max załadowana, słupka pośrodku nie mam jest linka z śrubą rzymską, a zamykanie nie sprawia żadnych problemów co chodzi o szczelność to w niektórych miejscach dokładałem uszczelki na rzepak.

 

zerwało mi linkę podczas wywózki buraka i nie odginały się tragicznie wszystko w normie nie miałem czasu zjechać bo był kawałek do domu i do końca wywoziłem bez linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Co dokładnie było powodem wyginania się kół tego nie pytałem ale z tym narywaniem to jakoś zaczep nie jest dopasowany wysokością do ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

to ile długosci ma u Ciebie skrzynia ładunkowa ze nie masz słupków na srodku? Myslałem ze robia je w kazdym rodzaju na 3 stronny wywrot instalacja hamulcowa jest dwu czy jedno obwodowa ? Brałes zapas w wyposazeniu dodatkowym? Myslisz ze sa mozliwe jakies przerubki skrzyni na zamówienie?

 

 

Nie widziełem tej przyczepy na zywo ale juz po zdjeciech widac ze ten zaczep schodzi strasznie do dołu to moze temu tak buja ciagnikami chodz powodem moze byc tez to ze te przyczepy nie sa na resorach tylko na sztywnych wózkach

 

Lub tez to ze maja zbyt krótki dyszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234Pawel    0

Witam, przymierzam się do kupna przyczepki. Czytam opinie i krajowe przyczepki wypadają słabo. Myślę że lepiej zainwestować w coś o dłuższej historii produkcji niż być "królikiem doświadczalnym" :)

 

A może słyszeliście coś o przyczepach BECO ?

 

taki film znalazłem:

 

Firma dopiero wchodzi do Polski. Rozmawiałem z nimi na targach w Hanoverze i podobno dają 5 lat gwarancji na ramę i spawy (ale nie jestem pewien - jeżeli tak to muszą być bardzo pewni siebie). Wiem że mają przyczepy rolnicze i budowlane. Na alegro znalazłem przyczepy 20 i 30 letnie w bardzo wysokich pieniądzach. Wyczytałem że w standardzie mają osie BPW, podobno najlepsze.

 

Znalazłem jeszcze taki fajny filmik:

 

Nie wiem z czego te przyczepy muszą być zrobione żeby przetrwać 20 lat :)

 

Słyszeliście coś może o nich ? Widzieliście je już może na targach gdzieś w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Umega to wyrób Litewski wiec nie wiem jak to sie ma do długo trwałej jakosci ale z tego co wiem to daja 15 lat gwarancji na farbe i w porównaniu do pronara wieltona czy metal techu i innych przyczepek to nie ma porównania widziałem na zywo przyczepy typu tandem tych marek skrupy i 3 stronne wywroty. Równiez jestem na kupnie przyczepy typu tandem i tez szukam czegos konkretnego wole dac wiecej i byc z tego zadowolony na wiele wiele lat. Tez widziałem kilka na allegro ale fakt ich ceny sa kosmiczne ale rozumiem ze konkret towar musi kosztowac. Co do zachonich marek moge podsunac tez jeszcze jedna marke DEZEURE miałem okazje podziwiac tę marke wielokrotnie podczas pracy w belgii. Zobaczysz w mojej galerii. Chodz watpie zeby były osiagalne w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

O widzisz nie zgadaliśmy się przedwczoraj kupiłem przyczepe Warfame T-80.2 tandem 10 T 97r sprowadzona w Danii :) ale szukałem czegoś do zboża i sie okazja u znajomego trafiła :-) nie mogłem odmówić i co najważniejsze ma hydrauliczne hamulce co jest dla mnie duzym plusem bo mój MX jest z Norwegii :) nówkę bede szukać jak dostane modernizacje :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam na pożyczce umege i nie do końca jestem przekonany co do jakości. Zboże troche w narożnikach ucieka co wydawało by się nie możliwe w 2 letniej przyczepie, może kwestia wyregulowania zamków, tylna zasówa nie szczelna, trzeba było wsadzić worek do uszczelnienia, plandeka za krótka, nadkłodki cieńsze niż burty. Drabinka tak wyrzeźbiona że można sobie urwać palec. A najdziwniejsze tłok się cały nie chowa po opuszczeniu co mi wygląda na lekkie ugięcie ramy. Waży tyle samo mniej więcej co mój metal tech więc nie wiem gdzie by była grubsza. Także z tą jakością litewskich przyczep bym polemizował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To że się tłok cały nie chowa to nie musi być żadna wada, u mnie w Pronarce też wystaje jakiś 1cm ponad obudowę przy opuszczonej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Ja posiadam przyczepe marki Brantner i tłok tez nie chowa sie do konca zostaje około 5 - 8 cm i tak jest to zrobione fabrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Z twojego rozumowania wynika, że chcesz mieć przyczepę skorupową, tandem, o trójstronnym wywrocie. Ale żadna z tych marek, które wymieniłeś, tego nie ma. Więc jak? Używam MT i Wieltonów 12t - nic złego na nie mogę powiedzieć. Skorupowy MT 18t o dwustronnym wywrocie jest też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Miałem doczynienia z pronarem 10 ton i nigdy wiecej tego nie kupie i o wieltonie tez słyszałem nie za dobre opinie podobno wielton produkuje przyczepy od 2003r i nie ma za duzej wiedzy i dobrej konstrukcji do przyczep rolniczych co innego ciezarowych i widziałem na zywo niczym nie rozwala jak za ta kase. Szczegół jest w tym ze ja nie potrzebuje przyczepy głównie do pracy na roli głównie chodzi o prace ziemne i wiem ze te marki w tym nie podołaja z doswiadczenia podejzewam ze metal tech to to samo co pronar

 

A co do umegi był u mnie ostatnio przedstawiciel tej marki i widziałem ja na zywo i taka przyczepe mozna porównywac nie mówie akurat o 3 stronnym wywrocie tylko skrupówce do joskina czy fiegla wszystko jest solidne i dopracowane przenyslane odpowiednie materiały

 

 

Chyba na oczy nie widziałeś przyczep metal tech skoro twierdzisz, że to to samo co pronar. Jakość powłoki malarskiej nie porównywalna nie wspominając o jakości wykonania. Niedaleko mnie w firmie usługowej mają dwie 14stki od 10 lat, wożą nimi po 18 ton praktycznie dzień w dzień i poza wyblakniętym lakierem nic z nimi złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Baldek
      Witam,chciałbym zakupić pług marki Agro Tom z Pogorzeli model DSH 5 obrotowa na zabezpieczeniu hydraulicznym ,ma ktoś, polecacie???
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj