Skocz do zawartości
dzikijohn

Co oznaczają przyciski Fendt Farmer 312

Polecane posty

dzikijohn    19

post-26844-0-89006300-1392741676_thumb.jpg

Niech ktoś się ulituje i napisze do czego służą przyciski 1-6. Wiem że jedna strona od napędu a druga blokada mostu ale prosiłbym szczegółowy opis.

To samo odnośnie hydrauliki.

Edytowano przez dzikijohn

te przyciski od 7-10 to z pewnością są od regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania tuzu: 2 pokrętła od przedniego i 2 od tylnego Ja mam podobnie w farmtrac tylko że pod siedzeniem

MrJCBx7m    12

1 Wyłączenie napędu

2 Napęd który wyłącza się powyżej 15 km/h lub przy pewnym kącie skręcenia kół

3 Napęd stały który się nie wyłączy powyżej 15 km/h i przy ostrym skręcie

4 Wyłączenie blokady kół

5 Blokada która się wyłącza po podniesieniu podnośnika lub przekroczeniu prędkości

6 Blokada stała która się nie wyłącza przy podniesieniu narzędzi lub przekroczeniu prędkości

7,8,9,10 są to pokrętła od blokady wajchy rozdzielacza

:D więc na tyle :D

te przyciski od 7-10 to z pewnością są od regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania tuzu: 2 pokrętła od przedniego i 2 od tylnego Ja mam podobnie w farmtrac tylko że pod siedzeniem

nie zgodzę się z tym pod żadnym pozorem :D są to blokady :D a przepływ oleju zmieniamy bardziej z tyłu kabiny lub pod kabiną :D

• Like 1

Fendt Favorit 514C

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikijohn    19

Dzięki wielkie

5 - blokada przy jakiej prędkości się wyłącza?

Kiedy te blokady od hydrauliki się stosuje i na jakiej zasadzie to działa?

MrJCBx7m    12

@dzikijohn Przy jakiej prędkości to ja tego jeszcze nie wiem nie wiem czy wogóle się wyłącza ^^ jeszcze tego nie sprawdziłem :D A blokady hydrauliki używasz kiedy tylko chcesz :D ja stosuję po to aby przez pomyłkę nie używać danej sekcji lub zablokować po to aby np nie opuścił ktoś tura :D

Fendt Favorit 514C

dzikijohn    19

No dobra. Dajmy na to mam prasę i chcę podłączyć jeden wąż - do którego wyjścia go wsadzić (są u mnie 4)? Powiedzmy że wsadzę go do wyjścia z lewej strony na górze - jak sterować wtedy tą gałką od hydrauliki by opuszczać i podnosić klapę?

JD1052    87

No a od czego są kolory przy blokadach? Te same kolory sa na wyjsciach i już wiesz któa od czego.... Traktor ma koło 10 tys co najmniej bo schemat biegów już sie wytarł...

dzikijohn    19

Tylko że u mnie nie ma kolorów na wyjściach bo ten plastik chroniący jest zdjęty. Co do przebiegu - to zdjęcie z neta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursusek1614
      Witam chciałbym prosić o opinie użytkowników tego modelu bo rozglądam się za takim.Ostatnio oglądałem taki koleś co go sprzedaje trochę mi wytłumaczył co i jak w tym terminalu na vario kazałem mu,żeby sprawdził ile bar daje skrzynia na vario to chyba zbytnio nie wiedział jak to dobrze zrobić raz mu pokazała 420 raz 380 potem mowił że na postoju pokaże ze musi pokazać przynajmniej 150bar a mu pokazała 160bar dodam że jak jeździł ten typ nim to jak mu depnął to nie było czuć żeby skrzynia miała efekt slizgania się tylko ładnie ciągnik zbierał się.Sprzedający mówi że skrzynia w tym traktorze ma 530bar a nowe mają max 560 tylko wiadome nie wiem ile w tym prawdy jak nie miałem jeszcze styczności z vario ciągnik ma 8,5tys mtg i jest z 2009r.Dlatego proszę o opinie na temat takiego traktoru a szczególnie najbardziej o opinie skrzyni.
    • Przez lukasz95010222
      Witam mam problem z podnośnikiem w fendzie 311 lsa z 1986r podnośnik ehr podnosi do końca po czym opuszcza jakieś 3 cm i znów podnosi i tak cały czas. A na sterowane manualne działa normalnie
    • Przez Pablo123456
      Witam,
      Mam dylemat przy zakupie ciągnika. Zastanawiam się zakupem nowego New Hollanda T5 120 (117KM) cena około 210 tys netto, bądź Fendta serii 400 (ok 115-125KM)  z rocznika 2002-2005 koszt ok 120-140tys. Ma to być ciągnik główny, ziemie generalnie mam lekkie (40ha) i ważne jest aby miał biegi pełżające, na oponie tył 600.  
      Jak wygląda awaryjność w NH i czy nie zajadę silnika 3,4l oponą 600? 
      Czy lepiej bardzo solidna ale 15letni ciągnik?
      Którego eksploatacja będzie tańsza ??
      Ciągnik będzie robił rocznie ok 600-700 Mth 

z góry dziękuje za pomoc
    • Przez lukasz95010222
      Witam mam problem z podnośnikiem w fendzie 311 lsa z 1986r podnośnik ehr podnosi do końca po czym opuszcza jakieś 3 cm i znów podnosi i tak cały czas. A na sterowane manualne działa normalnie
    • Przez artur04c
      Witam ,w jaki sposób wymienia się tarczki wałka WOM w Fendt 610? bo mam przypalone chyba i pod obciążeniem wałek się nie kręci, ale pod opryskiwaczem jeszcze da radę. W jaki sposób się do tego zabrać? Pozdrawiam.