Zaloguj się, aby obserwować  
PanJoker

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux.

Polecane posty

PanJoker    4

Koledzy, mam do Was takie pytanie. Mam pług Agrolux MRSD I mam problem z ustawieniem. Ponieważ gdy go ustawię tak jak niby miałby być ustawiony to tył ciągnika ściąga mi zaoranei i wycierają się płozy. A gdy próbuję ustawić go tak jak miało by być prawidłowo to pierwsza skiba mi nie dorzuca. I moje pytanie jest takie, czy ten gruby płaskownik musi być w linii prostej? Czy może być tak na ukos jak jest teraz lub nawet bardziej?? I czy szerokość ciągnika ma jakieś znaczenie, tzn czy ciągnik może być za szeroki do danego pługa? post-26382-0-98320600-1392574891_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

W zależności od potrzeb używam do orki dwóch ciągników, jeden ma między kołami 140cm a drugi 155cm.

Fajny filmik ale czy coś pomoże to nie wiem. Bo takich już kilka widziałem, fakt że może nie tak dokładnych. I tak mam jakieś ale co do tego mojego pługa ponieważ jedni mówią że ten płaskownik łączący pług z obrotnicą ma być w linii prostej z ciągnikiem ponieważ a drudzy mówią że nie prawda. I ja tam też byłbym skłonny powiedzieć że nie jest to prawdą bo wtedy pierwsza skiba nigdy mi nie doleci. Zresztą nawet patrząc po tym filmiku to odległość od bruzdy do dłuta pierwszego korpusu musi mieć tyle samo co odległość między płozą pierwszego korpusu a dłutem drugiego korpusu. Czyli wychodziło by na to że jednak ten płaskownik może być krzywo??? Dobrze rozumiem??

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tony666    0

ustaw ramiona na tą sama wysokość potem odciągi ramion i juz wystarczy wyregolowac pług szerokość orki i pierwszą skibe i nie patrz na jakies belki tylko jak zacowuje sie pług razem z ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

To żeby wszystko było równo to wiem. Tylko gdy właśnie reguluję szerokość pierwszej skiby to ten gruby płaskownik nie idzie prosto tylko krzywo. I nie wiem czy tak ma być. Bo wiadomo że między bruzdą a płozą pierwszej skiby, ma być taka sama odległość jak między dłutem drugiej skiby a płozą pierwszej. A w ogóle ciągnik ściąga itd... wkurza mnie to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tony666    0

nie patrz na żaden płaskownik bo nic ci to nie da jeżeli przód ciagnika ciągnie w oranke to za mała szerokość robocza pługa jeżeli w druga strone to za duża szer.rob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wpisz w googla instrukcja obsługi agrolux i na pierwszym miejscu masz odpowiedz na twoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Instrukcje obsługi do pługa mam. Jednak chciałbym zasięgnąć opinii i porad od użytkowników którzy takimi pługami robią. I nie ściąga przodu ciągnika tylko tył. A to szerokość robocza ma coś do ściągania ciągnika?? A jak są ciężkie warunki do orki to wiadomo że nie rozstawie pługa na maxa to w ogóle nie pojadę bo nie warunki na to nie pozwolą.

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

pewnie że szerokość ma do ściągania ciągnika,

a orzesz z luźnymi cięgnami bocznymi?? pług idzie prosto za traktorem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

staram się orać z luźnymi cięgnami ale wtedy robi się jeszcze gorzej, bo cały pług idzie w stronę nie zaoranego i pierwsza skiba już nie dolatuje w ogóle.

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek077
      Witam
      Zastanawiam się nad przeróbką pługa UG 3. A mianowicie czeka mnie kapitalny remont pługa i zastanawiam się nad sposobem wstawienia zabezpieczeń śrubowych na korpusy oraz wstawienie większych, półśrubowych odkładnic. Macie jakieś pomysły, propozycje?? Jest to realne?
    • Przez podol21
      Witam Ma ktos moze na sprzedanie pogłebiacze do pługa dwójki uni?
    • Przez matix1065
      Witam,
       
      Posiadam pług Unii-Grudziąc 3 skiby (1) , chce mu wymienić odkładnie na większe (2), i tu jest pytanie , czy c-360 ( zwykła ) uciągnie ? I ile by kosztowała mnie ta wymina ?
       
       
      Pozdrwiam


    • Przez Xeon
      Witam,
      Szukam pługa do ciągnika 115 koników.
       
      Niestety wolne środku, to tylko 4000zł, więć pozostaje tylko zagonowy. Zastanawiam się na półzawieszanym PHX 5 skib.
      Jeżeli chodzi o pola, to ma 'piaski', ale truchę gliny także.
      Skłaniam się ku PHXowi ze względu na jego masę, nie powinno byc już problemu za płytka orką na twardych fragmentach pola.
       
      Co o nim sadzicie - chodz głównie o jakośc orki?
      Ciągnik da sobie z nim radę?
    • Przez konradd
      Miałem problem z lejącymi siłownikami zabezpieczającymi przy swoim pługu OVERUM Xcelsior CX 390 H. Wymieniłem uszczelnienie i teraz nie leje zupełnie no i można podbić ciśnienie. Jeśli by ktoś potrzebował to mam namiar gdzie jest sporo taniej niż w Polsce, bo w Polsce za 1 komplet to ok. 290 zł a tam już można za 170 zł kupić. Towar jest bardzo dobrej jakości bo ja po zregerowaniu śmigam i nie mam zupełnie problemów.
       
      Jak coś to kontakt na priv.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj