Skocz do zawartości
Przemek077

Przeróbka pługa UG 3

Polecane posty

Przemek077    0

Witam :)

Zastanawiam się nad przeróbką pługa UG 3. A mianowicie czeka mnie kapitalny remont pługa i zastanawiam się nad sposobem wstawienia zabezpieczeń śrubowych na korpusy oraz wstawienie większych, półśrubowych odkładnic. Macie jakieś pomysły, propozycje?? Jest to realne?

romek6340    203

Odkładnice idzie dopasować tylko nie pamiętam dokładnie z czego (oczywiście chodzi o Unijny wynalazek).

Sposobu wstawienia zabezpieczeń na tej konstrukcji korpus jakoś nie wyobrażam sb.

Ps. Taka mała moja rada... Skoro już robisz taką kapitalkę to proponował bym rozejrzeć się za jakimś innym pługiem tj. "zachodnim, północnym" :)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

balcerek1    91

Odkładnicę pół śrubowe były stosowane w pługach UG a co do zabezpieczeń spawasz na słupicę ceownik plecami a drugi do ramy piórem wiercisz otwory i masz zabezpieczenie śrubowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    194

Zdecydowanie zrób tak jak kolega @romek6340 - sprzedaj i kup z dużą odkładnią na zabezpieczeniach, szkoda zachodu i kasy:)

Przemek077    0

Jeszcze zobaczymy jak wyjdzie :), ale myślę że spróbuje po kombinować nad tym pługiem. Jak już coś kupować to konkretnego myślałem o Kverneland AB 85 vario albo o 4 skibowym tego samego producenta i też vario.

Jeszcze jakieś pomysły macie? Czy to jedyne rozwiązanie co do zabezpieczeń w tym pługu??

akmaly    194

To po co przerabiać? Kup za parę groszy drugi z UG w dobrym stanie, ten na złom i na pewno taniej wyjdzie. Szkoda kasy na przeróbki bo i tak z czasem kupisz porządny pług:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klusek
      witam!Mam pytanie czy warto by było zakładać do ładowacza TROLL 350 koła??I jeżeli tak to jak to wykonać??
    • Przez MAti21
      Witam , mam taki problem , a mianowicie mam ursusa 3512 na szerokim ogumieniu (opony tylne takie jak w c-360)
      i jest on zbyt szeroki np aby zapiąć do niego sadzarke do ziemniaków.
      czy ktoś go kiedyś próbował zwezić ? czy jedynym spodobem jest zmiana ogumienia?
    • Przez ursus1991
      Witam posiadam rozdzielacz,filmy Dinoil typ chyba MD2-M16X1,
      Coś takiego:
      https://mimo.pl/de/sklep/produkt/309_rozdzielacz-hydrauliczny-md2-m16x1,5z160--a1x2n-pt.html

I chciałem się zapytać czy można to jakoś przerobić, żeby założyć do tego linki i podłączyć joystick?
    • Przez PanJoker
      Koledzy, mam do Was takie pytanie. Mam pług Agrolux MRSD I mam problem z ustawieniem. Ponieważ gdy go ustawię tak jak niby miałby być ustawiony to tył ciągnika ściąga mi zaoranei i wycierają się płozy. A gdy próbuję ustawić go tak jak miało by być prawidłowo to pierwsza skiba mi nie dorzuca. I moje pytanie jest takie, czy ten gruby płaskownik musi być w linii prostej? Czy może być tak na ukos jak jest teraz lub nawet bardziej?? I czy szerokość ciągnika ma jakieś znaczenie, tzn czy ciągnik może być za szeroki do danego pługa?
    • Przez konradd
      Miałem problem z lejącymi siłownikami zabezpieczającymi przy swoim pługu OVERUM Xcelsior CX 390 H. Wymieniłem uszczelnienie i teraz nie leje zupełnie no i można podbić ciśnienie. Jeśli by ktoś potrzebował to mam namiar gdzie jest sporo taniej niż w Polsce, bo w Polsce za 1 komplet to ok. 290 zł a tam już można za 170 zł kupić. Towar jest bardzo dobrej jakości bo ja po zregerowaniu śmigam i nie mam zupełnie problemów.

Jak coś to kontakt na priv.