Polecane posty

KamilMaj    1
11 minut temu, jaco512 napisał:

Warto sprawdzić czy rozdzielacz pod siedzeniem nie przepuszcza oleju, miałem podobny problem z opadaniem tura i podnośnika, wymontowałem rozdzielacz spod siedzenia i założyłem nowy rozdzielacz 2 sekcyjny na błotnik, najlepsza przeróbka,  zamiast oddawania rozdzielacza do regeneracji, podnośnik działa osobno od tura, nie potrzeba zakładać podpory, czy czepiać podnośnika na łańcuchu.

Chodzi ci o to żeby tura podpiąć pod górny rozdzielacz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
5 minut temu, jaco512 napisał:

 

Eno tak to się nie będziemy bawić dobrze jest jak jest tylko żeby to chodziło jak powinno ale przyznam że ciekawy wynalazek pierwszy raz coś takiego widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

cześć mam ciężki siewnik i jak podnoszę zasypany to słychać że się przelew otwiera i ledwo do końca podnosi, i chce te podkładki pod zawór podłożyć tylko nie wiem ile i jakiej grubości żeby nie przesadzić, pompę i rozdzielacz mam nowy to powinno pomóc

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Hej mam takie pytanko czy 30 podniesie siewnik ważący powiedzmy 600kg i wsypane np. 200kg pszenicy czy to raczej nie realne? Na 30 będzie jeszcze założony tur. Podpinał ktoś coś podobnego, ile bezpiecznie można podnosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Zmień traktor,to nie te obciążenia Mi podniosła nawozowy łącznie około 700 kg ( 500 saletra + siewnik ) ale nie daje się jechać ,podnosi przód  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to cos nie tak   z twoja bylo

u mnie niektórzy jeszcze pracują takim sprzętem ,siewnik poznaniak 480kg +150zasyp, a pszenicy ,jęczmienia wchodzi więcej i śmigają aż  miło  ,rozsiewacz to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Choćby małe wzniesienie i jest zupełnie nie stabilny Pod górkę jechałem tyłem . Poznaniak jest krótki ,też kiedyś siałem ale czy to było śmiganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Moja 30-tka podnosi rozsiewacz 150kg+600 kg nawozu , dodatkowo 35kg obciążenia na zaczepie, Pod górę jest problem z kierowaniem. Podczepiłem siewnik Hassie DK300 , waga ok 500kg , było w nim ok 100kg zboża i nie podniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Wszystko się rozchodzi o to jak daleko będzie wysunięty do tyłu.

@Up  skąd wiesz że hassia tyle waży? Też mam 3m tylko że dkl i sam jestem ciekaw jaka ma dokładnie wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Na YT widziałem filmiki jak 30 jeździ z Amazone d7 3m który waży 550kg tylko nie wiem ile było zasypane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Siewnik jest za ciągnikiem i poznaniaka 6 450kg +160kg pszenicy i podnosi a taka sama sterowność jak z rozsiewaczsm gdzie waży może że 150kg +300kg nawozu czyli tak jak kolega napisał zależy ile wyciągnięty środek siężkości albo podnosiłem rotacyjną 350kg a przodem nosi w jeździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, kellyq napisał:

Hej mam takie pytanko czy 30 podniesie siewnik ważący powiedzmy 600kg i wsypane np. 200kg pszenicy czy to raczej nie realne? Na 30 będzie jeszcze założony tur. Podpinał ktoś coś podobnego, ile bezpiecznie można podnosić?

Ziemi w łyżkę weźmiesz i będziesz jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trzydziestki trzeba założyć jakeś pół tony na przód i wtedy może pójdzie. Jak sam ciapek na golasa waży z 2,5 t, a przód to jakaś tona, może ciut więcej, to nie ma opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Z takimi obciążnikami to żeby kolega nie został z siewnikiem i dwiema c 330 ;). To jednak mały ciągniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

C330 mały ale wariat. Są te aluminiowe pompy gdzie zawory otwierają na 160bar podobno to tam się dzieją cuda tylko wtedy to albo miec dwie albo wylecieć z siedzeniem na maszyne jak ktoś lubi pocisnąć chociaż z doświadczenia wiem że z siewnikiem się jedzie najlepiej po dziórach bo opony mają co amortyzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, mam takie pytanie odnośnie podnośnika c330, czy coś się dzieje czy wszystko ok? Zaznaczę że Ursus kupiony/nie znam do końca przeszłości (ale prawie cały remontowany przez dalszego znajomego) 

Podnośnik ładnie szybko podnosi, trzyma, nie opada ale jeżeli podniose do góry bez maszyny i chce oposcic na dół, ramiona same z siebie nie chcą opadac tylko muszę wysiąść z ciągnika i dosyć mocno nacisnąć ręką na ramiona, wtedy schodzą powoli do dołu. 

Jak również gdy ciągnik na opuszczony podnośnik (ramiona) i dźwignia rozdzielacza na opuszczanie nie mogę ręką podnieść ramion do góry aby podczepic maszynę tylko trzeba dźwignią rozdzielacza do góry. Wątpię czy to jest normalne gdy wiem że u znajomych same opadają ramiona po opuszczeniu jak również można sobie je podnieść ręcznie aby coś podczepic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal100    0

Powinny raczej same opadać, chociaż w większych ciągnikach jest tak jak mówisz, ale w trzydziestce nie powinno tak być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj