Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paul7    1

Jak opuszcza i sprężynuje to się zapowietrzył podnośnik, ale Agrest też dobrze pisze że się mógł filtr zatkać. Wymyj go dobrze i napisz czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
Napisano (edytowany)

no nie wiem ja gdy wymieniałem pompę miałem na końcu redukcji (tam gdzie pompa ssie olej) gumowy wąż przykręcony na opaskę mysle ze spadł i oto cały problem pewnie ale nie jestem pewien poza tym filtra nie wyczyszczę bo go nie mam tylny most jest od c328 olej mam pobierany ze skrzyni ponieważ pokrywa została kupiona nowa od c330

Edytowano przez ma123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Sprawdź na początek filtr i odpowietrz podnośnik może zaoszczędzisz sobie w ten sposób roboty:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1
Napisano (edytowany)

W instrukcji jest napisane, ale napiszę

Podnosić do oporu i opuszczać do samego dołu powtarzać czynność aż do całkowitego odpowietrzenia.

Edytowano przez paul7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

U mnie po wyczyszczeniu filtra samoczynnie się odpowietrzyło przy pierwszym podniesieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Zatkany filtr, zapowietrzony układ, uszkodzony rozdzielacz- zobacz czy na środkowej funkcji jakaś reakcja jest, w najgorszym przypadku korpus do zdjęcia bo może wydmuchalo ciśnienie oring w miejscu gdzie pompa zasysa olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

tam mam taką rurkę która wchodzi w olej i myslę że spadła przez co nie zasysa oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

Witam. Podnośnik jak mam wkręconą gałkę max na rozdzielaczu to nie podniesie kosiarki rotacyjnej. Jak odkręcę maksymalnie to na wysokich obrotach da radę. Dodatkowo na pozycji podnoszenia (przód i prawo) jak podnośnik jest w górze to na niskich obrotach zamiast podnosić to szybko opada! i teraz pytanie czy to wina rozdzielacza czy pompy. Jak już sie uda podnieść na max to trzyma i nie popuszcza. Olej i filtr wymieniony oraz oring. Ciągnik kupiłem kilka miesięcy temu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Stawiał bym na rozdzielacz.

Masz rozdzielacz na błotniku? Jak tak to podłącz coś, albo nawet bez podłączania ruszyć rozdzielaczem. Powinno być słychać otwierajacy się zawór przeciazeniowy. To samo powinno się dziać przy ruszeniu dźwigni rozdzielacza pod siedzeniem w prawo w srodkowym polozeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

To raczej wina pompy bo nie ma siły podnieść i dlatego gdy chcesz podnieść to Ci opada bo pompa ma za małe ciśnienie żeby to przebić. Wymień pompę i w rozdzielaczu podkręc zawór i będzie śmigać aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0
3 godziny temu, KrzysiekC napisał:

To raczej wina pompy bo nie ma siły podnieść i dlatego gdy chcesz podnieść to Ci opada bo pompa ma za małe ciśnienie żeby to przebić. Wymień pompę i w rozdzielaczu podkręc zawór i będzie śmigać aż miło.

Dziwne jest to że jak doczytałem ,,im bardziej dokręcona jest ta gałka (w prawo - do przodu od tyłu ciągnika) to ma zwiększać moc podnośnika! a u mnie muszę odkręcić całkowicie w lewo że gwint wychodzi z rozdzielacza i wtedy podniesie na wysokich obrotach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Ta dźwignią a raczej pokrętło bo chyba o nim mówisz to jest do czego innego służy do odciążania ciągnika podczas prac polowych z maszyna i nie ma zbytnio nic do rzeczy. A jak nie chcesz wymieniać pompy to podkręc zawór bezpieczeństwa i zobacz czy będzie miał siłę podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0
3 minuty temu, KrzysiekC napisał:

Ta dźwignią a raczej pokrętło bo chyba o nim mówisz to jest do czego innego służy do odciążania ciągnika podczas prac polowych z maszyna i nie ma zbytnio nic do rzeczy. A jak nie chcesz wymieniać pompy to podkręc zawór bezpieczeństwa i zobacz czy będzie miał siłę podnieść.

Jak to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Zawór masz po przeciwnej stronie rozdzielacza względem jego dźwigni . To taka tuleja odstające z rozdzelacza na klucz 24 jak dobrze pamiętam obok jest przykrecona metalowa rurka. w środku zaworu będziesz miał sprężyny i na końcu w środku rozdzielacza kulka jest. włóż coś miedzi sprzeczne a ta śrubę żeby mocniej dociskala ta kulkę i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

okazało się że jet tam włożone 3 podkładki! Jak wyciągnąłem to podnośnik na pusto podnosi ale jak stanę to tylko w rozdzielaczu słychać szumy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

Olej wymieniony a powietrza niby nie ma... Jak dołożę do tych 3 podkładek jedną to może się coś uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Położyć podkładki to jedno a żywotność pompy to drugie. Ja jak podkładałem to z manometrem 100 bar i nawet 600 obrotów i podnosi rotacyjną. Trzeba oczywiście wiedzieć ile pompa może dać ciśnienia żeby po paru dniach nie padła. Zmierz ciśnienie i ustaw na 90 bar raczej pompa wytrzyma i powinna podnieść rotacyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robadas78    0

Kupię sprężynę z kulką i wymienię. A co do ustawienia ciśnienia to trzeba zamontować wyjście na hydraulikę? czyli podłączyć na tą śrubkę z góry?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj