lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

mamdres    3

witam, złożyłem wniosek o płatność pierwszej raty jakiś czas temu, ale w związku z rosnącym kursem euro planowana maszyna będzie droższa niż na ofercie, czy będzie można po przelewie pierwszej raty dokonać zmian cen tych maszyn czy różnicę będę musiał sam pokryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiolaP    0

Tak, więcej pieniążków niż przyznana kwota nie otrzymasz.🤥

 

Edytowano przez WiolaP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę nadinterpretujesz ten zapis

Dla gmin wiejskich nie ma limitu mieszkańców.

Dla gmin wiejsko - miejskich rzeczywiście dla miast poniżej 5 tys mieszkańców

Dla gmin miejskich - miejscowości poniżej 5 tys mieszkańców

Więc generalnie dla mieszkańców wsi.

Ktoś z Was składał bądź procesował wniosek dla mini browaru ? :)  Zastanawiam się czy jakiekolwiek szanse będą na uzyskanie dotacji w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiolaP    0

 Masz rację, doczytałam, czyli nic się nie zmieniło. Osoba która przekazał mi informacje źle zrozumiała a nie sprawdziła informacji.

Jeśli chodzi o browar to spróbuj napisać na grupie facebook, tam częściej zaglądają i odpowiadają ze względu na powiadomienia🙂 De facto browar to produkcja czyli  najbardziej poszukiwana działalność.  Musisz tylko przekonać Agencję o zasadności przedsięwzięcia. Warto próbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Dobrze czytam ostatnie zmiany i nie trzeba składać dopłat aby otrzymać premie?  Wystarczy być w KRUS 12msc? Czyli co każdy kto ma pole na własność i opłaca KRUS jest  jest dopuszczony do programu mimo iż przez ostatnie lata nie składał wniosku a ma tylko numer producenta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceniu44    7
18 minut temu, machtomi napisał:

Dobrze czytam ostatnie zmiany i nie trzeba składać dopłat aby otrzymać premie?  Wystarczy być w KRUS 12msc? Czyli co każdy kto ma pole na własność i opłaca KRUS jest  jest dopuszczony do programu mimo iż przez ostatnie lata nie składał wniosku a ma tylko numer producenta? 

Zgadza się, zniesiono obowiązek składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. 


Wypełniam wnioski o Premie na założenie działalności - małopolska, świętokrzyskie, śląskie, podkarpackie. W razie konieczności cała Polska - mail ceniu44@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arol72    0

Takie moje  przemyślenia. W przeciągu kilku dni, rzecz która mnie interesuje zdrożała o ponad 10 procent. Inflacja zjada złotówkę strasznie... Premia niestety jest w złotówkach i teraz poskładane wnioski za 9 miesięcy mogą nie być możliwe do realizacji... A nie każdy może zastąpić coś tańszym zamiennikiem albo z czegoś zrezygnować, bo jest to niezbędne do realizacji biznesplanu i w ogóle całego przedsięwzięcia. Także mamy następny problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

Czy ktoś z forumowiczów składał już wniosek modyfikujący biznesplan ? Jak to w praktyce wygląda czasowo, wg rozporządzenia jest 30 dni (liczyłem, że chociaż tym razem nie będzie to pełny okres tylko może ogarną szybciej ale gdzie tam juz 3 tygodnie). I dodatkowe pytanie czy ktoś może po upływie 30 dni nie dostał żadnej decyzji ani akceptujacej ani przedłużającej rozpatrzenie wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polik    0
2 godziny temu, PEZU11 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów składał już wniosek modyfikujący biznesplan ? Jak to w praktyce wygląda czasowo, wg rozporządzenia jest 30 dni (liczyłem, że chociaż tym razem nie będzie to pełny okres tylko może ogarną szybciej ale gdzie tam juz 3 tygodnie). I dodatkowe pytanie czy ktoś może po upływie 30 dni nie dostał żadnej decyzji ani akceptujacej ani przedłużającej rozpatrzenie wniosku ?

Miałem tak, zadzwoń do nich i dopytaj się kiedy możesz oczekiwać odpowiedzi to ogarną to w terminie a tak będzie leżeć dopóki ktoś się o to nie potknie albo ktoś się nie upomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

To fakt, trzeba dzwonić. Ja po 2 msc zadzwoniłem z zapytaniem jaka decyzja to dopiero wzięli do ręki, a na drugi dzień była odpowiedź.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moje przemyslenie, złotówka traci po kilka % dziennie, wniosek o płatność rozpatrują z tego co tu czytam nawet 60 dni. Za 60 dni za 120 tys może kupie taczkę a może skarpetki, czy możliwa jest wypłata raty w euro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam pytanie.

Czy korzystając z dofinansowania mogę zatrudnić pracownika z urzędu pracy i wziąć na niego dodatkowe dofinansowanie (obecnie jest 30 tys)? Czy biznesplan zostanie spełniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

Wyobraźcie sobie, że jeżeli złożyliście wnioski o zmianę założeń BP po styczniu 22 to agencja rozpatrując ten wniosek bedzie działać na podstawie nowego rozporządzenia, czyi każdy kto ma samochód osobowy to już tylko 50 % kwoty na niego (w zasadzie idąc tym tokiem rozumowania to nawet nie będzie można dokonać modyfikacji cen jeżeli będzie samochód) no paranoja (babka w agencji mi mówi że dużo ludzi rezygnuje z premii).

Nie wiem, chyba jak przyjdzie decyzja odmowna to jakieś odwołanie pozostanie ale to następne tygodnie czy miesiące (inflacja 10%) to tylko sobie w łeb palnąć tą pieprzoną biurokracją

 

Edytowano przez PEZU11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

Z jakiej racji? Przecież przed każdym naborem są ogłaszane zmiany rozporządzenia, które tyczą się strikte tego i kolejnych naborów, a nie wstecz... 

8 godzin temu, marcinkaczmarek74 napisał:

Czy jak rejestruje samochód osobowy to mogę w dowód wpisać tylko imię i nazwisko bez nazwy firmy?

Tak. Nawet nie próbuj rejestracji na firmę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

Wydaje się, że to jest jedyny argument w myśl zasady lex retro non agit, ale oni puki co mają tłumaczenie, że składając wniosek o zmianę założeń BP składasz jednoczesnie wniosek o zmianę wniosku i wtedy procedura idzie od początku już pod reżimem nowego rozporządzenia. Z info jakie uzyskałem (ale nie bede ściemniał jak mi babka to powiedziała to włosy mi dęba stanęły) to jeszcze czekają- co na to warszawa- ale wg niej bedzie odmowa. Wg mnie zmiana wniosku, nie jest równoznaczna ze złozeniem go po raz pierwszy ale z kim tam rozmawiać. Jeżeli oni chcą utzymać taką interpretację, to każdy kto ma samochód (i nie daj Boże już go kupił) to w zasadzie nie może juz dokonać żadnych zmian ani ceny, ani pozycji w BP bo wszystko bedzie sie sprowadzać do samochodu na który nie można przeznaczyć więcej niż 50 %.

Ja mam nadzieje , że to jakiś głupi sen - bo temat odwołań (które będą trwały przecież miesiące) przy obcenej sytuacji na świecie stawia w ogóle pod znakiem zapytania sens tego programu

Na stronie arimr jest info, że było jakieś szkolenie dla doradców - może ktoś w tym uczestniczył i ma jakąś szerszą wiedzę na ten temat.

Edytowano przez PEZU11
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jak sie to tyczy innych biznesplanów gdzie np: są narzędzia do pracy czy maszyny do wypozyczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

Nie chce niczego przesądzać i nikogo straszyć, ale na ten moment wygląda to w ten sposób, że każdy kto nie zakończył realizować biznesplanu do bodaj 22 stycznia 2022 (niezależnie od tego czy ma w BP samochód osobowy czy nie), dokonując zmian w BP, a tym samym i we wniosku podpada już pod nowe rozporządzenie i będzie jechał do końca na tym samym wózku co Ci z nowego naboru, co to się jeszcze nie skończył bo ledwo się zaczął. Bo nie jest możliwe by do ludzi z naboru 2021 stosowali wybiórczo tylko przepisy o 50 % na samochód osobowy, a reszta po starym rozporządzeniu. Jestem w szoku, w zyciu bym nie przypuścił , że ktoś w tej agencji będzie w stanie coś takiego wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I co z tego skoro sąd załatwi sprawę... Im sie grunt pali przez te auta i to chcą uwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

oczywiście, zawsze można próbować przepychac się w sądzie jezeli nie pomoże żadne odwołanie w ramach dwuinstancyjnego postępowania administracyjnego ale w takiej opcji może się okazać, pod warunkiem, że wszystko pójdzie po myśli beneficjenta, że pierwsze zakupy zrobi gdzies w połowie trwania programu czyli tak za 2,5 roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
marcinkaczmarek74 napisał:

Czy jak rejestruje samochód osobowy to mogę w dowód wpisać tylko imię i nazwisko bez nazwy firmy?

To jest normalna procedura. Ja mam XX pojazdów firmowych i wszystkie są rejestrowane na imię i nazwisko a nie firme. Na firme to tylko wtedy gdy jest to spółka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ale takie postępowanie agencji jest zgodne z prawem? Przecież w innych działaniach jak zmieniały się rozporządzenia to obowiązywały one tylko nowy nabór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

No właśnie o to chodzi, prawo nie działa wstecz. Tyczy się to każdego programu. Nie wiem co oni tam sobie wymyślają, czy to kolejny przykład nadinterpretacji jakiegoś mądralińskiego, ale coś tu śmierdzi...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na mój chłopski rozum - dostali opierdziel jak ruscy łomot - za to że na prawo i lewo auta rozdają np na taksówke na wsi. Był audyt i teraz próbują jakoś sprawę rozwiązać. Arimr mysli ze sama sobie moze prawo stanowić ale mysle ze zabraknie im pracownikow jak sie sprawy w sądzie posypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj