lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, gregory7 napisał:

czyli kupuje powiedzmy maszyny za 125tys netto/ 153 brutto to nie mogę wystąpić o zwrot vat? pytam bo nawet w moim US nie wiedzą na okienku.

a zakres działalności  daje dowolność wyboru Vat/ryczałt

Zacznij czytać forum od 90strony tam był ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Czyli mam rozumiec ze jak biznes okaze sie niewypalem i dochody beda bardzo male to wystarczy zlozyc korekte biznes planu? Jak wyglaga roliczenie premi po 5 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
15 godzin temu, rafmax napisał:

Czyli mam rozumiec ze jak biznes okaze sie niewypalem i dochody beda bardzo male to wystarczy zlozyc korekte biznes planu? Jak wyglaga roliczenie premi po 5 latach?

niejaki masa24 (dla mnie powinien mieć nick ciemna masa) ciągle pisze o wprowadzaniu w błąd. Ja już od wielu osób z agencji słyszałem, że jak od kolejnego roku po wypłacie premii nie będziesz miał chociaż 1zł dochodu oddasz kasę. A tak na logikę to chcesz złożyć korektę biznesplanu w której nie wykażesz dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Jest tu na forum niejaki jonnydeep ale dla mnie powinien nazywać sie jonnyzjeb. Pomijam ze nie potrafi poprawnie napisać imięnia które ma w nicku. Czlowiek pytam o dochod ktory ma zaplanowany w biznesplanie.Nie o dochod ogolnie a o dochód ktory ma zaplanowany w biznesplanie. Co bedzie jak dochod realny nie bedzie dokladnie taki jak ten z biznesplanu. Chcial robic korekty biznesplanu po czasie, a ty mowisz ze odda premie jak nie osiagnie dochodu. Jestes macicielem. Albo pomoz czlowiekowi jak wiesz , ale nie wprowadzaj go w błąd i nie strasz. Sam pewnie miałes pełne gacie dlatego nie skorzystałeś z tego działania

To co jest w biznesplanie jest prognozą, były tu wyjaśnienia wstawiane. Koniec końców masz być albo na 0 albo na malym plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
17 godzin temu, gregory7 napisał:

czyli kupuje powiedzmy maszyny za 125tys netto/ 153 brutto to nie mogę wystąpić o zwrot vat? pytam bo nawet w moim US nie wiedzą na okienku.

a zakres działalności  daje dowolność wyboru Vat/ryczałt

Jeżeli rozliczysz z ARiMR maszyny w kwocei netto to wtedy możesz wystąpić do US o zwrot Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Wszystko zależy czy zamierza się prowadzić działalność jako czynny podatnik vat czy nie. Jezeli deklarujemy przejście na vat , premie rozliczamy do kwoty netto i musimy wydać 150 000 netto, jezeli nie zamierzamy byc na vat wydatki robimy na 150 000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
21 godzin temu, BellCross napisał:

To są tylko prognozy. Najwyżej zrobisz korektę.

Większej bzdury nie można chyba wymyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
15 minut temu, lukasz7604 napisał:

Większej bzdury nie można chyba wymyśleć.

a co tu jest bzdurnego ???   Prognoza - prawda  ,    korekty nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
1 godzinę temu, JonnyDeep napisał:

niejaki masa24 (dla mnie powinien mieć nick ciemna masa) ciągle pisze o wprowadzaniu w błąd. Ja już od wielu osób z agencji słyszałem, że jak od kolejnego roku po wypłacie premii nie będziesz miał chociaż 1zł dochodu oddasz kasę. A tak na logikę to chcesz złożyć korektę biznesplanu w której nie wykażesz dochodu?

Chłopaki, bo trzeba Was będzie zaraz wodą lać :) JonnyDeep nie ma żadnego zapisu w rozporządzeniu, ani instrukcji odnośnie tego, iz podmiot ma generować konkretne przychody/ zyski w konkretnym okresie podlegania zobowiązaniu. 

Masa24 ma rację, że projekcja finansowa biznes planu to tzw. prognoza finansowa, która ma być spójna z kwestiami merytorycznymi projektu i ukazywać ma koszty/ przychody firmy, ale nie po to, aby później takie przychody uzyskać tylko przybliżyć osobie oceniajacej jak wyglądać może strona finansowa firmy. Gdyby ta projekcja podlegałą weryfikacji to każdy zwracałby dotację nie tylko ze względu na niezgodność przychodów, ale kosztów także- przecież każdego roku zmieniają sie koszty ZUS, ceny paliw, etc. Oczywiście dla spokoju ducha lepiej zawsze jakiś dochód chociażby pod kątem US, anie tylko agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, lukasz7604 napisał:

Pisze właśnie o korekcie

A skad wiesz jaką osoba będzie prowadzący twój wniosek? Może będzie czepialskim wałem i sobie umyśli aby co roku mu poprawiać biznesplan z aktualnymi kosztami i zyskami. Tez byłem tego nie świadomy póki pare osób mi tego nie powiedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

A skąd osoba prowadząca będzie wiedziała jakie masz przychody/koszty i jak Ci działalność idzie?

Napisz jeszcze że jak będziesz miał wieksze zyski to też oddajesz dotację, a jak masz paliwo ujete w kosztach i paliwo stanieje to trzba kupić więcej i wylać do rowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, lukasz7604 napisał:

A skąd osoba prowadząca będzie wiedziała jakie masz przychody/koszty i jak Ci działalność idzie?

Napisz jeszcze że jak będziesz miał wieksze zyski to też oddajesz dotację, a jak masz paliwo ujete w kosztach i paliwo stanieje to trzba kupić więcej i wylać do rowu.

A takie, ze może przyjechać na kontrole. Człowieku włącz myślenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
21 minut temu, BellCross napisał:

A takie, ze może przyjechać na kontrole. Człowieku włącz myślenie...

Kontrole przyjeżdżają w miejsce prowadzenia działalności, a nie do księgowości, którą zazwyczaj prowadza jednak biura rachunkowe. Ty w świetle prawa nie musisz mieć w domu zadnych dokumentów dotyczących przychodów/ kosztów/ rachunków jeśli korzystasz z Biura rachunkowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, PROMO86 napisał:

Kontrole przyjeżdżają w miejsce prowadzenia działalności, a nie do księgowości, którą zazwyczaj prowadza jednak biura rachunkowe. Ty w świetle prawa nie musisz mieć w domu zadnych dokumentów dotyczących przychodów/ kosztów/ rachunków jeśli korzystasz z Biura rachunkowego. 

Właśnie jeśli korzystasz. Co do kontroli to mogą wszystko żądać i nie ma tu sytuacji w „świetle prawa” bo to oni są urzędem państwowy a ty jesteś „przejętym kontrolą petentem” i tak cię widzą. Dostajesz info o kontroli i wszystkie papiery mają być. 
Pamietam jak przyjechali do mnie z MR na kontrole i zapytali czy sadzarkę do ziemniaków jest na benzynę czy olej napędowy... Także droga promo, szanuje twoja wiedzę ale w moim rodzinnym gospodarstwie mieliśmy wiele kontroli z różnych działań i wiem na co ich stać i co mogą zrobić jak się zaczniesz wywyższać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

bellcross nie siej zametu. Zrealizowanie prognoz finansowych ujetych w bp jest nierealne!  to jest prognoza, szkic szacunek ktory ma pokazac ze twoj interes ma szanse powodzenia. Tego nie realizuje sie w 100 %. Jak sie boisz to widocznie premia nie jest dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
2 godziny temu, BellCross napisał:

Właśnie jeśli korzystasz. Co do kontroli to mogą wszystko żądać i nie ma tu sytuacji w „świetle prawa” bo to oni są urzędem państwowy a ty jesteś „przejętym kontrolą petentem” i tak cię widzą. Dostajesz info o kontroli i wszystkie papiery mają być. 
Pamietam jak przyjechali do mnie z MR na kontrole i zapytali czy sadzarkę do ziemniaków jest na benzynę czy olej napędowy... Także droga promo, szanuje twoja wiedzę ale w moim rodzinnym gospodarstwie mieliśmy wiele kontroli z różnych działań i wiem na co ich stać i co mogą zrobić jak się zaczniesz wywyższać.

To że przyjechała kontrola i zapytała się o parametry techniczne maszyny (domyślam się, że zakupionej z dofinansowania) to chyba logiczne i naturalne. Ciężko to porównywać do weryfikacji obrotów firmy. To nie Kambodża- urząd kontroluje to, co ma obowiązek kontrolować. W dokumentach, które otrzymujesz na przestrzeni udziału w projekcie (decyzje, wezwania, itp. ) jest wskazane, co beneficjent ma obowiązek wykonać/ spełnić, etc. Prognoza finansowa jest jak prognoza pogody. Wszystko może zachwiać rynkiem i wtedy nic się w niej nie zgodzi. Ceny usług również sie zmieniaja. Idąc Twoim tokiem myślenia, jesli ktoś poda dzisiaj w biznes planie, że cena za m2 wykładania glazury wynosi 40 zł, a za 2 lata wszyscy będą już brać 60,00 zł to Ty musisz nadal brać 40,00 bo tak napisałeś w biznes planie??? Albo jeśli dzisiaj roboczogodzina minikoparki to 70 zł i nagle bardzo podrożeje paliwo, wszyscy będą brać 90 zł, to Ty musisz trzymać sie nadal 70 zł przez 5 lat? 

 

Pomyśl na tzw. "chłopski rozum", bo to co piszesz niestety pozbawione jest logiki. Co mają np. zrobić firmy handlowe, albo produkcyjne. Ktoś ma produkowac pelet i dzisiaj kupuje trocinę za okresloną kwotę, więc podał w biznes planie, że tona peletu kosztować będzie u niego 700 zł. A jesli nagle okaże się, że trocina podrożała/ zmienił się dostawca/ podniosły się koszty energii, co w przypadku produkcji robi ogromne koszty, co wówczas? Jesli ma sie tak twardo trzymać biznes planu to trzeba sprzedawać/ produkować po kosztach, albo dokładać. Rynek jest zmienny, koniunktura także. Prognoza finansowa biznes planu nie ma Cię "zamknąć" w konkretnych przychodach i kosztach tylko nakreślić funkcjonowanie firmy. 

Cóż tu radzić na takie podejście- chyba tylko to, co napisał Masa24- jak się ktoś boi, niech nie wnioskuje. 

Edytowano przez PROMO86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, PROMO86 napisał:

To że przyjechała kontrola i zapytała się o parametry techniczne maszyny (domyślam się, że zakupionej z dofinansowania) to chyba logiczne i naturalne. Ciężko to porównywać do weryfikacji obrotów firmy. To nie Kambodża- urząd kontroluje to, co ma obowiązek kontrolować. W dokumentach, które otrzymujesz na przestrzeni udziału w projekcie (decyzje, wezwania, itp. ) jest wskazane, co beneficjent ma obowiązek wykonać/ spełnić, etc. Prognoza finansowa jest jak prognoza pogody. Wszystko może zachwiać rynkiem i wtedy nic się w niej nie zgodzi. Ceny usług również sie zmieniaja. Idąc Twoim tokiem myślenia, jesli ktoś poda dzisiaj w biznes planie, że cena za m2 wykładania glazury wynosi 40 zł, a za 2 lata wszyscy będą już brać 60,00 zł to Ty musisz nadal brać 40,00 bo tak napisałeś w biznes planie??? Albo jeśli dzisiaj roboczogodzina minikoparki to 70 zł i nagle bardzo podrożeje paliwo, wszyscy będą brać 90 zł, to Ty musisz trzymać sie nadal 70 zł przez 5 lat? 

 

Pomyśl na tzw. "chłopski rozum", bo to co piszesz niestety pozbawione jest logiki. Co mają np. zrobić firmy handlowe, albo produkcyjne. Ktoś ma produkowac pelet i dzisiaj kupuje trocinę za okresloną kwotę, więc podał w biznes planie, że tona peletu kosztować będzie u niego 700 zł. A jesli nagle okaże się, że trocina podrożała/ zmienił się dostawca/ podniosły się koszty energii, co w przypadku produkcji robi ogromne koszty, co wówczas? Jesli ma sie tak twardo trzymać biznes planu to trzeba sprzedawać/ produkować po kosztach, albo dokładać. Rynek jest zmienny, koniunktura także. Prognoza finansowa biznes planu nie ma Cię "zamknąć" w konkretnych przychodach i kosztach tylko nakreślić funkcjonowanie firmy. 

Cóż tu radzić na takie podejście- chyba tylko to, co napisał Masa24- jak się ktoś boi, niech nie wnioskuje. 

Zmieniasz temat, zostałaś pochwalona i zachowujesz się jak jakiś omnibus prowowy. Czy ja pisałem, ze masz zmieniać w biznesplanie ceny czy coś??? Pisałem, ze podczas kontroli mogą zarządzać dokumentów świadczących, ze prowadzisz firmę np. faktur z sprzedaży. Tak czy nie? Krótka piłka. I przestań pisać już swoje mądrości bo do pewnego momentu się je fajnie czyta.

2 godziny temu, masa24 napisał:

bellcross nie siej zametu. Zrealizowanie prognoz finansowych ujetych w bp jest nierealne!  to jest prognoza, szkic szacunek ktory ma pokazac ze twoj interes ma szanse powodzenia. Tego nie realizuje sie w 100 %. Jak sie boisz to widocznie premia nie jest dla ciebie

Czy ja k**wa pisze, ze masz przestrzegać cen w Bp? Gdzie k**wa tak napisałem? 
 

Oboje macie wiedzę o programie bo już wzięliście kasę ale ch*ja wiecie co dalej, gdy agencja przyjedzie na kontrole albo wezwą was do wyjaśnień.

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

To że przyjezdzają na kontrolę to jest oczywiste. Sprawdzają czy działalność jest prowadzona. U znajomego poprosili o pokazanie sposobu jak się reklamuje, pokazał ulotki, wizytówki i ogłoszenie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, lukasz7604 napisał:

To że przyjezdzają na kontrolę to jest oczywiste. Sprawdzają czy działalność jest prowadzona. U znajomego poprosili o pokazanie sposobu jak się reklamuje, pokazał ulotki, wizytówki i ogłoszenie w internecie.

Otóż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
5 godzin temu, PROMO86 napisał:

Chłopaki, bo trzeba Was będzie zaraz wodą lać :) JonnyDeep nie ma żadnego zapisu w rozporządzeniu, ani instrukcji odnośnie tego, iz podmiot ma generować konkretne przychody/ zyski w konkretnym okresie podlegania zobowiązaniu. 

Masa24 ma rację, że projekcja finansowa biznes planu to tzw. prognoza finansowa, która ma być spójna z kwestiami merytorycznymi projektu i ukazywać ma koszty/ przychody firmy, ale nie po to, aby później takie przychody uzyskać tylko przybliżyć osobie oceniajacej jak wyglądać może strona finansowa firmy. Gdyby ta projekcja podlegałą weryfikacji to każdy zwracałby dotację nie tylko ze względu na niezgodność przychodów, ale kosztów także- przecież każdego roku zmieniają sie koszty ZUS, ceny paliw, etc. Oczywiście dla spokoju ducha lepiej zawsze jakiś dochód chociażby pod kątem US, anie tylko agencji.

Czytaj ze zrozumieniem. Oczywiście, że biznesplan jest prognozą i nikt nie będzie od ciebie wymagał, aby jego zapisy były realizowane w 100% w rzeczywistym świecie. Ja piszę to co agencja twierdzi - brak dochodu - zwrot kasy. No chyba że tylko moja łódzka tak uważa. Jak macie inne info z agencji to chętnie poczytam. Może też zapytajcie o to w swoich oddziałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
27 minut temu, JonnyDeep napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Oczywiście, że biznesplan jest prognozą i nikt nie będzie od ciebie wymagał, aby jego zapisy były realizowane w 100% w rzeczywistym świecie. Ja piszę to co agencja twierdzi - brak dochodu - zwrot kasy. No chyba że tylko moja łódzka tak uważa. Jak macie inne info z agencji to chętnie poczytam. Może też zapytajcie o to w swoich oddziałach.

Chodzi napewno o dochod? Czy przychod?

przychod to rownowartosc sprzedazy

dochod to przychod - koszty

czyli wg Was nawet jak bede mial jedna fakture sprzedazowa w roku na 1000zl a kosztow sporo wiecej bo chociazby zus, to bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, rafmax napisał:

Chodzi napewno o dochod? Czy przychod?

przychod to rownowartosc sprzedazy

dochod to przychod - koszty

czyli wg Was nawet jak bede mial jedna fakture sprzedazowa w roku na 1000zl a kosztow sporo wiecej bo chociazby zus, to bedzie dobrze?

Zakładasz firmę to miej wizje i wmawiaj sobie „będę bogaty”, nie będziesz się martwił zwrotem kasy. Chyba, ze chcesz wziasc 150tys bo dają, myśląc sobie „co ma być to będzie” i zakładasz firmę dla „zabawy”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330
5 godzin temu, JonnyDeep napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Oczywiście, że biznesplan jest prognozą i nikt nie będzie od ciebie wymagał, aby jego zapisy były realizowane w 100% w rzeczywistym świecie. Ja piszę to co agencja twierdzi - brak dochodu - zwrot kasy. No chyba że tylko moja łódzka tak uważa. Jak macie inne info z agencji to chętnie poczytam. Może też zapytajcie o to w swoich oddziałach.

Ilu już oddało premię z powodu braku dochodu? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj