lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

tomczers87    2
13 godzin temu, Agon8181 napisał:

Nie wykluczy, ja raz dostałem pozytywną decyzję i zrezygnowałem. Złożyłem drugi raz i też przyznali,  teraz czekam na pierwszą ratę

Pisałeś jakąś rezygnacje czy poprostu nie wysłałeś wniosku o I ratę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0
20 godzin temu, piatek44 napisał:

Odświeżę trochę temat budynków. Powiedzmy, że stawiam taki budynek do 35 bez zgłoszenia  jako rolnik i chcę go potem podać jako do wniosku jako siedziba i miejsce wykonywania działalności - warsztat, usługi spawalnicze itp. Agencja przekazała, że jeśli gmina pozwoli na to zarejestrować działalność i wydział budownictwa przemianuje przeznaczenie budynku to dla nich to wystarczy. No i teraz pytanie, czy miał ktoś taki przypadek ze przemianowywał taki budynek? Czego wymaga starostwo?

Sprawdź najpierw w planie zagospodarowania przestrzennego czy możesz prowadzić taką działalność - jeśli nie to wiąże się ze zmianą planu a to trochę potrwa ;) . W wydziale budownictwa potrzebują zaświadczenia z gminy o zgodności z planem i  składasz wniosek o zmianę sposobu użytkowania wraz z załącznikami (raczej bez projektanta się nie obędzie i koszt niemały, zależy jeszcze od rodzaju działalności ). Sam jestem ciekaw jak to wygląda u Was? Ja jestem na początku tej drogi (czyli utknołem na zmianie planu zagospodarowania :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agon8181    1
Dnia 26.03.2021 o 23:53, tomczers87 napisał:

Pisałeś jakąś rezygnacje czy poprostu nie wysłałeś wniosku o I ratę? 

Pisałem rezygnację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk012    0

Wnioskuję o premię na założenie pozarolniczej działalności jako domownik i w poprawkach przyszło mi, że mam wypełnić Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis. W tamtym roku byłem w agencji i mi powiedziano, że mnie to nie dotyczy. Teraz mam informację, że mam to wypełnić. Wie może ktoś o co chodzi z tym? czytałem instrukcję, ale nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2
Dnia 28.03.2021 o 22:50, mk012 napisał:

Wnioskuję o premię na założenie pozarolniczej działalności jako domownik i w poprawkach przyszło mi, że mam wypełnić Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis. W tamtym roku byłem w agencji i mi powiedziano, że mnie to nie dotyczy. Teraz mam informację, że mam to wypełnić. Wie może ktoś o co chodzi z tym? czytałem instrukcję, ale nie rozumiem

Mi kazali wypełnić tylko dane personalne na początku, dalej nic, napisać u góry że nie pobierałem pomocy de minimis i na końcu podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnesaga    0

Hej. Czy ktoś z was próbował ubezpieczyć się w KRUS wstecz? Studiuje i jestem podpięta pod ubezpieczenie taty w ZUSie, ale od roku pomagam w gospodarstwie mamie, która jest ubezpieczona jako rolnik i zastanawiam się czy da się ubezpieczyć mnie jako domownika wstecz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

O k**wa tobie to nie odpowiem . Idź zarażaj gdzie indziej 

a wieku granicznego nie ma. Do 40 lat 1 pkt więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
covid    8

Jak nie przekrocze tych okolo 3500 dochodowego rocznie też obowiązkowo ZUS? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
covid    8

I minimum trzeba prowadzić  taka działalność  5 lat czy dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polik    0

Witam, otrzymałem wezwanie do usunięcia braków formalnych z ostatniego naboru. Osoba prowadząca wniosek z placówki terenowej. Problem jest taki że nie chcą mi przyznać 3 punktów za wykształcenie średnie ponieważ nie jest ono zgodne z kierunkiem podejmowanej działalności. 

 

Ponadto chcą zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu z tyt. prowadzenia działalności rolniczej w innym państwie członkowskim UE lub państwie członkowskim EFTA. Obowiązek ubezpieczenia w KRUSie spełniam( ponad rok), za granicą nigdy nie pracowałem, nie odprowadzałem żadnych składek krusowskich za granicą.  Dla spokoju złożyłem wniosek o takie zaświadczenie w KRUSie, ale dzwonili do mnie z pytaniem po co mi takie zaświadczenie skoro nie pracowałem za granicą, wezwali do wyjaśnień( ponieważ ten wniosek sugeruje pracę za granicą) i ewetualnie poprawy wniosku. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Do osoby prowadzącej dzwoniłem, wyjaśniałem. Bez skutku.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Pewnie we wniosku zalaczyles taki załącznik dlatego teraz go chcą . 
3 pkt za wykształcenie średnie należy się jak psu buda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polik    0

Właśnie w tabeli o załącznikach zaznaczyłem poprawnie. Osoba prowadząca uważa że to zaświadczenie jest wymagane przez rozporządzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2
7 godzin temu, masa24 napisał:

Pewnie we wniosku zalaczyles taki załącznik dlatego teraz go chcą . 
3 pkt za wykształcenie średnie należy się jak psu buda

A to nie jest tak że przy nierolniczym wykształceniu średnim  musi mieć dłuższy staż na KRUSie? 

I odrazu takie pytanko. Kiedyś coś już było że ktoś postawil budynek do 35m bez zgłoszenia a teraz żeby prowadzić w nim biuro to komplikacje. Ale jeśli np biuro, tzn trzymam papieru prowadzę w jednym pokoju w domu, a maszyny trzymam w takim właśnie garażu czy dwóch zbudowanym w międzyczasie procedury, tj po wydaniu decyzji np. To chyba nie ma problemu? , działalność prowadzę na działce siedliskowej, w domu biuro, na tej działce trzymam maszyny, nie muszę konkretnego budynku wymieniać we wniosku chyba nie? 

Edytowano przez tomczers87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7315

Nic nie wspominać o budynku na maszyny i biurze bo ci gmina podatek doyebie. W gminie po założeniu firmy iść do podatków i powiedzieć, że będziesz trzymał dokumenty w pokoju gdzie mieszkasz... żeby potem nie wzywali i się tłumaczyć... 

Ja powiedziałem, że maszyny będą użytkowane w gospodarstwie i żadnych oświadczeń nawet nie chcieli


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Ale ja chcem być na ryczałcie z firmą, to będę musiał prowadzić osobno tą księgę przychodów itd więc raczej maszyny do firmy nie mogą mieć nic wspólnego z gospodarstwem rolnym. Chodziło mi że papiery będę trzymał w pokoju, nie ze pokój wyłączony z użytku domowego. We wniosku o pomoc jest osobny punkt z adresem jeśli maszyny trzyma się pod innym adresem niż siedziba firmy. Więc jeśli napisze lokalizację firmy konkretny adres na którym jest 0.5ha siedlisko i dokumenty trzymam w pokoju w domu, działka na której będzie prowadzona działalności to właśnie te 0.5ha, adres trzymania maszyn taki sam. Nie widziałem tam punktu który ma określać czy te maszyny będą trzymane w budynku gosp, w garażu, pod wiata czy na podwórku poprostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7315

Agencji nie obchodzą żadne podatki abyś tylko trzymał się zobowiązań, gmina niestety prędzej czy później się upomni 😉 adres wymagają, normalna rzecz. 

Ja jestem na vacie i też muszę prowadzić księgę oddzielną na firmę. Czytaj między wierszami. Nie będę takich rzeczy Ci tu pisał, chcesz być czysty jak kryształ to zaplacisz. A po co? Gminy też nie obchodzi czy będziesz trzymał w garażu, na podwórku czy na drzewie, policzą Ci od metra ile się należy. Przebiegły wpierdzieli ci te pół hektara siedliska pod działalność i za całość zapłacisz, nie ważne że maszyny będą zajmować 10m2. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj