lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

GRZES1545    8980

Tak jak Ty. Zawsze można coś wymyśleć by wyrwac te kasę a gospodarstwo pozostawic w rodzinie 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
10 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Tak jak Ty. Zawsze można coś wymyśleć by wyrwac te kasę a gospodarstwo pozostawic w rodzinie 😉

kasa spoko, a jakbym chciał kiedyś w przyszłości zostać rolnikiem to już nie mogę, jesli wezme premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7

Przez 5 lat nie można się ubezpieczyć w KRUSie ale rolnikiem możesz być przez cały czas. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dalej gospodarzył i składał wniosek o dopłaty. Co ciekawe ten program nie wyklucza się również z modernizacją gospodarstw rolnych więc można korzystać z obu programów jednocześnie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

no to gitara :D 

aby przeszly wszystkie dokumenty i powinno byc dobrze. Martwi mnie najbardziej to czy sie zalapie jesli bede sam, bo jakbym wzial kogos nawet z 1/16 etatu :D to juz mialbym dodatkowe 5 punktow i wtedy praktycznie na bank czlowiek sie zalapie, a tak to moze byc roznie.

Jesli wzialbym kod tworzenie oprogramowania (z tym jest roznie bo mozna zarobic i złótowke a mozna zarobic i spore pieniadze - na tworzeniu gier) to ten kod jest u mnie innowacyjny, ale nie wiem jak ocenic $$ w tym i czy moze on byc pierwszym kodem bym dostal punky za innowacje, bo...

drugim kodem 49.32 dzialalnosc taksowek osobowych chcialbym jezdzic samochodem... no to wiadomo... sa przychody sa koszta i praktycznie zawsze dochod jest na +. Kwestia tylko ile sie zarobi. Raczej nie ma taksowkarzy ktorzy sa na - :D jedynie moga zarobic z 1000zl i mowic ze sie nie oplaca, ale zarobic i tak zarobia. 

Na samochod przeznaczyl bym ok 120-140tysi, czyli prawie cala premie, a na tworzenie oprogramowania starczyloby nawet 10tys. 

Czy w takim razie na tworzenie oprogramowania moge wziac na 1szy kod i dostac punkty za innowacyjnosc? 

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Na Twoim miejscu nie wybierałbym PKD z oprogramowaniem. Rozumiem, że chcesz kupić auto na premię to łatwiej będzie Ci przepchnąć wybrany przez Ciebie model w agencji jako taksówkę niż informatyk , któremu jest potrzebne auto. Jak otworzysz firmę to dopisujesz sobie PKD jakie chcesz i robisz dodatkowo co chcesz np. tworzenie oprogramowania. 
Tak bym to widział. 
Ja chce otworzyć firmę na wypełnianie wniosków o dopłaty i chce na to też brać auto ale jak co niektórzy pisali, że agencja robi problemy z autami to nie wiem czy nie zmienić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
16 minut temu, melon10641 napisał:

Na Twoim miejscu nie wybierałbym PKD z oprogramowaniem. Rozumiem, że chcesz kupić auto na premię to łatwiej będzie Ci przepchnąć wybrany przez Ciebie model w agencji jako taksówkę niż informatyk , któremu jest potrzebne auto. Jak otworzysz firmę to dopisujesz sobie PKD jakie chcesz i robisz dodatkowo co chcesz np. tworzenie oprogramowania. 
Tak bym to widział. 
Ja chce otworzyć firmę na wypełnianie wniosków o dopłaty i chce na to też brać auto ale jak co niektórzy pisali, że agencja robi problemy z autami to nie wiem czy nie zmienić. 

Uwazam, ze dobrze mowisz. tylko ze wtedy nie dostane punktow za innowacyjnosc ;)

Mysle, ze jak dobrze ujmiesz "po co" Ci ten samochod potrzebny to powinno spokojnie przejsc. 

A i nie wiem czym dobić do 150tysi jesli nie bralbym kodu tworzenie oprogramowania. Zawsze mozna kombinować do wyplaty drugiej raty i przeznaczyc pieniadze na paliwo, zusy itp ale nie wiem czy jest sens, bo to paliwo i zusy mozna sobie wbic w koszty i bedzie mniejszy podatek do zaplacenia.

chcialbym miec "stały" dochód z jeżdżenia, a w razie czego jak uda sie zarobić coś na grach no to elegancko. Taki dodatkowy dochod. Watpie zebym zarabial na grach niewiadomo jakie kwoty, zebym mogl zmniejszyc ilosc kursow. Nawet jesli zarabialbym na grach ponad 5k/msc to i tak bym musial jezdzic bo kod pkd chyba nie moze byc zamrozony itp. Ale nawet jakbym zarabial powyzej 5k za gry (wiem, ze sa male szanse) to i tak bym jezdzil, bo jest spoko. Tymbardziej, ze nie siedzialbym w domu caly czas tylko pojezdzil sobie, porozmawial z ludzmi itp. Samo siedzenie w domu nie jest dobre :D A i nakrecilem sie na ta polowke VI gti. no auto cos pieknego + ten dźwięk. Chyba pierwsza polowka, ktora podoba mi sie bardziej niz golf. Ja jezdze spokojnie. Lubie jedynie sobie przyspieszyc :D taka polóweczką to by czlowiek nie nudzil sie jezdzic :D 

Pytanie: czy jest sens brac hatchbacka na ubera/taxify/korpo taxi?  Wiem, ze sedan lepszy, ale ja jakos nie przepadam za sedanami. Wole hatchbacka. Mysle, ze sedan lepszy, ale hatchback tez moze byc... w sumie to calkiem sporo tam miejsca z tylu + lepsze "doznania" z jazdy :D

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do samochodu to każdy bierze co mu się podoba jedni chcą suva, inni sedana albo tak jak ja potrzebuję kombi. Jeżeli chodzi na taxe to bardziej patrzyłbym na spalanie lub możliwość montażu lpg a nie na wygląd/rodzaj auta. Do mnie niestety doszła smutna wiadomość, że wycofują z rynku auto, które chciałem - Kia Optima, a chciałem 2.0 wolny ssak + podtlenek założyć a tu lipa, do końca I kwartału 2020 już ich nie będzie. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekokon    8
Dnia 6.09.2019 o 22:36, freetaxi napisał:

Dodaj do tego, że częściowo składkę zdrowotną odliczysz od podatku. Więc koszta są jeszcze mniejsze. 

Ile tej zdrowotnej da się odliczyć?


😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niecałe 300 zł. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak w skali miesiąca. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
2 godziny temu, melon10641 napisał:

Co do samochodu to każdy bierze co mu się podoba jedni chcą suva, inni sedana albo tak jak ja potrzebuję kombi. Jeżeli chodzi na taxe to bardziej patrzyłbym na spalanie lub możliwość montażu lpg a nie na wygląd/rodzaj auta. Do mnie niestety doszła smutna wiadomość, że wycofują z rynku auto, które chciałem - Kia Optima, a chciałem 2.0 wolny ssak + podtlenek założyć a tu lipa, do końca I kwartału 2020 już ich nie będzie. 
 

A mozesz np. teraz tak jakby złożyć zamówienie i wybrac wszystkie opcje i ze kupisz go za rok?

Gorzej jakbys nie dostal premii, ale to pewnie by mozna bylo w razie co anulowac zamowienie i ktos inny by kupil.

I jakbys teraz zamowil to bys mial to co bys chcial... bajery no i kolor bo pozniej jest mniejszy wybor w salonie.

W sumie to moze tez bym sobie zamowil, jesli jest taka opcja. Gorzej jak trzeba placic i nie dostanie sie premii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

nie możesz go wcześniej zamówić i kupić np po czasie wycofania auta bo te samochody muszą być zarejestrowane wcześniej a Ty musisz mieć nowy (nierejestrowany)

chyba że idziesz na ryzyko i kupujesz za swoje po złożeniu wniosku i założeniu firmy (gorzej jak nie dostaniesz premii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To tyczy się nowych emisji spalin od stycznia 2020. Więc wszystko co ma być wycofane a jest na placu pewnie zostanie zarejestrowane i sprzedane jako używka więc odpada. Ryzyka wyłożenia 20-30k nie podejmę, wolę cierpliwie poczekać i jeździć czymś innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
5 godzin temu, melon10641 napisał:

To tyczy się nowych emisji spalin od stycznia 2020. Więc wszystko co ma być wycofane a jest na placu pewnie zostanie zarejestrowane i sprzedane jako używka więc odpada. Ryzyka wyłożenia 20-30k nie podejmę, wolę cierpliwie poczekać i jeździć czymś innym. 

serio? a jak w katalogu pisze, ze samochod produkowany w 2019 a sprzedawany w 2020 no to tez raczej bedzie tym objety? ;/

ale to na wszystkie samochody to wejdzie? czy od jakiegos silnika np. od 2000 pojemnosci? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

A tu takie pytanie z ciekawości i możliwości :D...

Czy jesli dostane pieniadze na 49.32 dzialalnosc taksowek osobowych to mogę np. rozwozić nim pizze? Nie to, że chciałbym non stop, ale czy w ogóle można wykorzystywać samochód na inne kody nieobjęte premią? Albo np. mój kolega sprzedaje ubezpieczenia... jesli np. zostałbym takim agentem to mógłym wykorzystywać samochód z premii? Jak to jest w kwestiach prawa? Pytam z ciekawosci :D 

a przewozenie towaru? np. w jakims odcinku na jutubie gosc wozil ludzi, a jedna osoba dala mu jakis alkohol (chyba wino) zeby gdzies komus zawiozl. Takie "działanie" to pod jaki kod idzie i czy mozna to kwalifokować pod przewóz osob?

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

uber po miastach wozi zarcie i nawet przesylki rozwozi i co w tym dziwnego biora zlecenia jakie sie da a Ty zadajesz pytania na poziomie szkoly podstawowej wystawiasz fakture na uslugi taksowkarskie czy tam przewoz osob a czy ty tym samochodem bedziesz wozil obornik czy alkohol czy ludzi to kogo to interesuje chyba ze skarbowy bo na uslugi kurierskie i przewoz rzeczy vat jest 23% a na przewoz osob jest chyba nizszy mialem kiedys fakture z ubera czy innej warszawskiej korporacji i kojarze ze stawka Vat byla 0 lub zwolniony ale moze jest jakas luka prawna. nie wiem w jakim miescie chcesz swiadczyc uslugi taksowkarskie ale w W-wie jest tyle tego ze szok


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Zauważyliście, że teraz nie można tej premii 'nie dostać'? ;D znaczy oczywiście zależy to od liczby wniosków bo może się okazać, że ten nabór wyczerpie limit (w co baaardzo wątpię) i podwyższy się punktacja, ale już na starcie każdy ma 5 pkt za utworzenie miejsca pracy, resztą już tylko podbija się miejsce na liście. Trochę kiepsko bo trzeba o wiele więcej punktów stukać a co za tym idzie spełniać więcej wymagań...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Podejrzewam, że może tu być jak z Młodym w 2014 roku. Kończył się PROW 07-13 i było w ciul chętnych a kasę przerzucali z innych niewykorzystanych programów na młodego tak aby wszystko wykorzystać. Tu wydaje mi się, że może być podobnie, ja tam stresu nie mam z tym. Dostanę to ok nie to trudno, płakać nie będę. 
Jak każdy na starcie ma 5 pkt to tak samo jakby każdy na start miał 0 pkt, żadna to różnica jeżeli chodzi o kolejność na liście. Jedynie taka, że każdy się załapie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Chyba nie do końca jest tak. Jesli będzie więcej chętnych od puli i każdy ma na start punkty to dostają najpierw ci, którzy mają ich najwięcej. Wtedy dla tych co są na końcu listy nie starcza, mimo, że przekroczony został próg 4 pkt.

Ale chyba się rypnęłam, przeczytałam wymagania dokładniej i napisane tam jest 'więcej niż jedno a mniej niż dwa' czyli za jedno miejsce pracy punktów by nie przyznawali w ogóle... Dopiero na samozatrudnienie plus cząstkowy etat, np 1/2? @freetaxi, mógłbyś rozwiać wątpliwości?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Jeśli 1/16 etatu to czy za pracownika należy opłacić składki w pełnym wymiarze czy jakieś ułamkowe?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj