Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.

Druga sprawa to ONW- to właśnie są najgłupsze, najbardziej bezsensownie wydane pieniądze- mam ziemie przeważnie 5 kl a nie mam onw i muszę sobie radzić a gmina obok maja onw i lepsze ziemie niż ja.

Jakie w starej Unii mają dopłaty do produkcji- chłopie sprawdź to, byłem we Francji w tamtym roku choćby po gosp. pojeździć i oni nic o tym nie wiedzą.

Dopłaty Rolnośrodowiskowa- pamiętaj iż one są właśnie po to by zrekompensować rolnikowi straty jakie ten poniesie właśnie na zekstensyfikowanie swojej produkcji i poniesienie kosztów ochrony srodowiska- w rozwiniętych krajach nie trzeba zwiększać intensywności produkcji, mamy dość jedzenia by resztę gruntów przeznaczyć dla przyrody a ich właściciele niech z tego żyją i społeczeństwo szeroko pojęte składa się na tą możliwośc by zachować bioróżnorodność

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

załozenie onw poprostu trzeba zmienic, onw powinno byc dla obszarów 5 i 6 klasy ziemii jak równiez dla terenów górskich i tyle, to powinno byc ustawowo zrobione a nie ze gmina zgłasza czy nie zgłasza, masz ziemie 5 czy 6 klasy to masz onw i tyle

najgłupiej wydane pieniadze to dopłaty rolnosrodowiskowe, prow, młody rolnik i temu podobne

dopłaty powinny byc na równym poziomie dla wszystkich JPO, a czy ktos to przepije czy dobrze zainwestuje to juz jego sprawa, w dzisiejszej sytuacji mamy plage kombinatorstwa i nierównej konkurencji wsród Polskich rolników a co niektórzy mówia o równej konkurencji z zachodem, jak moze byc równa konkurencja jak nawet wsród Polskich rolników nie równego traktowania ?

 

dziel i rzadz, tak to leciało ?

 

a gdyby zlikwidowac cały ten burdel z tymi programami i dopłatami, zrobic tylko dwie JPO i ONW, zsumowac całe te pieniadze dostepne w 1 i 2 filarze i podzielic odpowiednio dla rolnikow, to pewnie ci co maja słabe ziemie kl 5 i 6 dostaliby około 2 tys do 1ha, a taki co ma np 10 ha miałby 20 tys dopłaty, spokojnie za te pieniadze obrobiłby ziemie a z plonów czy z mleka miałby czysty zysk

a jakby nie chciał robic to by dał w dzierzawe i tyle i tez spokojnie by przezył, do roboty za 1200 by sie nie pchał to moze i realna płaca w kraju by wzrosła

Edytowane przez ventador
Opublikowano

w naszej gminie ziemia jest bardzo zróżnicowana klasowo 2-6z i nie ma onw sąsiednie gminy mają mimo że ziemię są tam podobne. Zależy gdzie kto ma pola. U mnie 1/3 gospodarstwa to 5-6 klasa a sąsiad na ponad 50ha ma tylko 2ha 5 klasy. Znam też gościa w sąsiedniej gminie który sieje rzepak pszenicę jęczmień i buraki cukrowe i ma onw.

Opublikowano

wszystkie programy sa dla wszystkich ?

podpuszczasz czy jak ?

prow i temu podobne sa dla wszystkich ?

nie sa i nie beda !

poprzez wymogi, które spełnia nieliczni to raz a dwa poprzez to ze dla wszystkich nie starczy kasy tylko dla kilku procent !!!!!!

powtarzam te programy sa dla kilku procent !!! taki jest real

a równe dopłaty byłyby dla wszystkich

 

czy ja pisałem o PROW i temu podobne? Raczej wzmianka była o RŚ.

Opublikowano

Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.

 

A myślisz że bez dopłat by nie istniało? Przez te dopłaty ludziom się w głowach poprzewracało. Stanął obrót ziemią a biorąc pole w dzierżawę dopłaty i tak muszę oddać bo taniej ziemi nikt nie wydzierżawi. A po drugie masę osób jeśli nie dzierżawi to obsiewa pole jedynie dla dopłat. A dopłaty idą na konsumpcję szeroko pojętą.

Na wschodzie dopłat nie ma i co powiesz że Ukrainę zalewa żywność z Argentyny. To raczej Ukraina mogła by nas zalać zbożem. Ma tańsze paliwo nawozy. A u nas kto ma pole to ma "tańsze" środki bo dopłaty to rekompensują a kto nie ma to musi bulić za nawozy i opryski z własnej kieszeni.

Opublikowano

Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

Gość Profil usunięty
Opublikowano

dopóki bedzie istniała unia, to beda dopłaty, sek w tym ze beda one nierówne i raczej nidy nie bedziemy mieli wsparcia takiego jak niemcy, francja czy holandia, i o to w tym wszystkim chodzi, zeby byli równi i równiejsi

Opublikowano

Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

zeby wozic zywnosc samolotami to chyba tylko wlasnie lewica.pl moze sobie pozwolic :)

Opublikowano

Ok dopłaty dopłatami ale żeby one faktycznie trafiały do rolników. Bo jeśli ktoś dziś uprawia zboże kupi 100kg saletrzaku na ha i mówi że się nic nie opłaca. A główny dochód jaki ma z tego pola to właśnie dopłaty to jest jednak coś nie tak. I nawet jak byśmy mieli 2 razy więcej dopłat niż dziś to powiększała by się różnica pomiędzy tymi gospodarstwami co mają 20ha własnych a tymi co połowę dzierżawią. Na pewno dzisiejszy system nie jest dobry bo daje pieniądze właścicielowi gruntu a nie rolnikowi który ją uprawia. Mimo że prawnie powinno być odwrotnie to jednak dopłaty są najczęstszą formą zapłaty. I jak na razie o jakichkolwiek zmianach można pomarzyć przynajmniej do 2020roku.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:

W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

 

 

 

 

Właśnie masz racje, ja bym chciała rozwinąć swoje małe gospo ale cóż jak zawsze jakiś wymóg i zostają tylko bezpośrednie.

Opublikowano

dostajecie wnioski z arimr na 2014

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

Opublikowano

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

upo i pz się nie zaznacza bo tych płatności niena od 2014 z tego co wiem wnioski będą takie same jak na 2013 bo arimr wcześniej nadrukowała takie wnioski jak 2013 to wyczytałem w rozporządzeniu do płatności bezpośrednich na 2014

Opublikowano

Z dopłatami w Polsce jest właśnie tak że po cichu naciskają Ci którzy mają tej ziemi czy po komunie, czy po dziadkach:). I nie potrzeba im dopłaty do ilości produkcji, bądź zwierząt.

Jest w tym dużo patologi i cóż. Zresztą w unii ten sam mechanizm. Z krowami czy innymi to lipa jak niewiem

Opublikowano

Panowie czy dobrze rozumiem wg tego artykułu że w przyszłym roku dostaniemy same JPO bo zostały obcięte UPO?

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prezydent-podpisal-ustawe-o-doplatach-bezposrednich,49382.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v