Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Witam wziąłem w tym roku kilka działek czy je dobrze rozpisuje A- pietruszka, B-seler chodzi o to że 4 ary weszło mi na drugą działkę 733/2 i 732/2 razem jest 20 ar czy na wniosku kolumna 5 tak ma to być rozpisane działka 732/2 ma 30 ar czy czasem w tej kolumnie 5 nie zrobiłem czasem błędu

w 5 kolumnie jest jest git , ale w 3 przy A piszesz dwa razy 20 arów to samo przy B powierzchnie trzeba zsumować czyli 1 ,00 ha

nie wiem po co powtarzasz te A i B ,ja bym tego tak nie robił , piszesz

A - jpo - 0,20 - 733/2 -0,16

732/2 - 0,04

 

B - JPO -1,00 - 732/2 - 0,26

731/2 - 0,33

730/2 - 0,41

Edytowane przez kozulek2
Opublikowano

jeżeli nie masz dopłat rolnośrodowiskowych to w ogóle możesz zsumować wszystkie działki i oznaczyć jako działkę A- nie musisz rozpisywać upraw na różne działki rolne, jeżeli masz program rś to tak jak kolega wyżej napisał i jak masz zaznaczone będzie poprawnie

Opublikowano

heh.... było już to pisane....

 

Na mapach zaznaczasz tylko: żyto, owies, jęczmień, pszenica przerywaną linią. Np masz obok siebie na 1 działce ROLNEJ żyto i rzepak, to będzie to działka A a na mapie zaznaczasz przerywaną linią gdzie jest żyto o podpisujesz ŻYTO.

Opublikowano

heh.... było już to pisane....

 

Na mapach zaznaczasz tylko: żyto, owies, jęczmień, pszenica przerywaną linią. Np masz obok siebie na 1 działce ROLNEJ żyto i rzepak, to będzie to działka A a na mapie zaznaczasz przerywaną linią gdzie jest żyto o podpisujesz ŻYTO.

 

Nie nie mam kilku upraw na jednej działce rolnej. Jedna działka rolna= jedna roślina. Chodzi mi czy w ogóle wpisywać na mapce gdzie mam pszenicę a gdzie rzepak czy tylko A,B,C itd. Zawsze wpisywalem i było dobrze ale jak pytam ludzi to każdy ma swoja wersję .

Opublikowano (edytowane)

Tam gdzie masz pszenice piszesz na mapie, tam gdzie masz rzepak nie musisz. Jak podpiszesz wszystko też nic się niestanie ale zboża musisz podpisać.

Edytowane przez DoradcaKT
Opublikowano (edytowane)

Witam. doszło mi 0,5 ha dzierżawy. Wypełniam własnie wiosek i nie mam mapki. Gdzie wyciągnąć taka??

 

Połączone

Edytowane przez razor275
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Zapewne chodzi tu o załącznik graficzny do wniosku o dopłaty bezpośrednie.

Jeśli tej działki, która Tobie doszła nie ma na żadnym z posiadanych załączników graficznych, to po prostu składasz wniosek bez takiej mapki dla tej działki.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Na jakiej podstawie? Mi co roku dobywa jakaś działka która nie widnieje na żadnym z załączników i jak dotąd problemów nie miałem nawet w czasie kontroli. Mapki geodezyjne - kopie posiadam od właścicieli tak jak i nakazy płatnicze podatku (z informacjami o powierzchni działek, powierzchni użytków rolnych jak i o występowaniu poszczególnych klas gleb), lecz te informacje są dla mnie i do mojego użytku. Ich nie składam razem ze wnioskiem.

Edytowane przez KRISTOFORn
Opublikowano

możesz mieć kontrolę jeśli dzierżawca i właściciel złoży wniosek na tą samą działkę . Ja nigdy nawet takiej dzierżawy nie zgłaszam wystarczy że ja mam papier i to wszystko.

Opublikowano
A nie mieliscie zadnej kontroli z tego powodu??
u mnie przez kilka ostatnich lat była rotacja działek (zakup ziemi, dzierżawy notarialne itp). ARiMR nie robiła problemu, dopłaty bez problemu grudzień-styczeń czyli jak zwykle w moim przypadku.

 

 

---------------

Do moderatora - dołączyć warto do tematu dopłat 2014r.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v