Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Czy pszenice trzeba na mapce zaznaczac linia przerywana czy normalna?

To zależy - jak jest to jedna działka rolna ciągłą , a jak masz na działce rolnej pszenicę i np. rzepak to oddzielasz pszenicę linią przerywaną.

Opublikowano

jak się zgłasza nowa działkę której nie ma na mapkach to się jej nie rysuje. Dopisuje się tylko w tabelkach. A na drugi rok przysyłają już mapke na nią. Co roku tak robimy i nie było do tej pory problemów.

Opublikowano

Witam. Mam 3ha ugoru i 2ha trawy. Na tą ziemie nikt nie składał o dopłaty przez 5 lat. Jak to teraz podać żeby się nie przyczepili. Czy podać że to ugór i trawa, czy może że sama trawa(na ugorze jest zielsko i sporo trawy). Nie mam innej ziemi tylko to, i pierwszy raz składałbym o dopłaty w 2015r.

Opublikowano

Witam. Mam 3ha ugoru i 2ha trawy. Na tą ziemie nikt nie składał o dopłaty przez 5 lat. Jak to teraz podać żeby się nie przyczepili. Czy podać że to ugór i trawa, czy może że sama trawa(na ugorze jest zielsko i sporo trawy). Nie mam innej ziemi tylko to, i pierwszy raz składałbym o dopłaty w 2015r.

 

Trawa na gruntach ornych czy łąka trwała?

Opublikowano

Od nowego roku będą duże zmiany -także nic tylko słuchać co nam nowego wymyślą. [w tym roku byś dostał do łąk i do ugorów bez względu czy łąki trwałe czy na ornych.]

Opublikowano

No i podobno już łąki na grunt orny po nowym roku nie zamienisz tak że trza się uwijać ;)

Opublikowano

Nie zaznaczyłem na załączniku graficznym -pszenicy ozimej,

Do 2 czerwca -czyli do jutra można robic zmiany we wniosku ale w jaki sposób nanieść zmiane na załącznik graficzny? To nie ma informacji.

Co jeśli była by kontrol i stwierdziła ze mam pszenice a jej nie zaznaczyłem?

Nie zrobiłem tego bo miesiąc temu wybiło tyle jęczmienia zimowego z roku poprzedniego ze wyglądało jak mieszanka obecnie jednak pszenica przytłumiła jeczmien i poza przyczem wygląda jak uprawa pszenicy a nie mieszanki.

Opublikowano

Koledzy kolejny raz dostałem pismo z agencji że termin wydania decyzji w mojej sprawie upłynął i czas na wydanie decyzji zostaje przedłużony do 30 czerwca (mam już takie pisma że przedłużają do 30 maja, kwietnia i marca).

Sądząc po ich pośpiechu sądzę że mogą się nie wyrobić do 30 czerwca z wypłatą. I tu moje pytanie czy jeśli do 30 czerwca nie dostanę kasy to czy mogę żądać jakiś odsetek czy coś? Bo ja ja bym się spóźnił to na pewno bym musiał zapłacić.

Opublikowano

ja bym zaryzykował wezwanie organu do zaprzestania naruszania prawa bo decyzja jest wystawiana z KPA niezwłocznie, w 30 dni lub dłużej. U Ciebie ciągle przedłużają i zgodnie z KPA mają podstawę prawną. Żądając zaprzestania naruszania prawa pytałbym o podstawę faktyczną. Trochę to zagmatwane ;)

Opublikowano

ale jeżeli się nie wyrabiają, albo czegoś brakuje, albo zbieraja dowody i mają podstawę prawną (a napewno mają) mogą przedłuzać i nic im nie zrobisz, a odsetki Ci się nie należą. możesz jedynie złożyć zażalenie na opieszałość i wydłużanie postepowania - może to coś da?

Opublikowano

Niedawno pewien pracownik starostwa śmiał mi się w oczy i podpierał KPA (że może przedłużać wydanie decyzji w nieskończoność), wywaliłem mu pisemko o zaprzestaniu naruszania prawa i już przestał się śmiać a pisma do mnie przesyłał jego prawnik + decyzja była w 4 tygodnie na którą czekałem prawie rok.

Da się ;)

Podstawą prawną jest KPA.

Podstawą faktyczną jest zbieranie dowodów, braki w dokumentach itp i niech to napiszą w piśmie czyli dokładnie co jest przyczyną faktyczną. Nie wyrobienie się urzędu nikogo nie obchodzi a jak tak napiszą to odsetki jak najbardziej mile widziane.

Opublikowano

MAm pytanie, mam wniosek do korekty , muszę ujednolicić działkę zamiast 15 działek rolnych ma być 3 , aby to zrobić mam wpisać rowy melioracyjne, czy te rowy wpisuje tylko w powierzchni działek ewidencyjnych, a w "VIII Oświadczenie o sposobie wykorzystywania działek rolnych" juz nie?

Opublikowano

Człowieku przecież o Tobie wiedzą więcej niż ci się wydaje ! :D wszystkie te nipy- pesele-nr. gospodarstwa -satelity inne pierdoły - ty się tylko weź do roboty unia resztę zrobi za Ciebie.

Opublikowano

Ważne żebyś siał i uprawiał, koszenie nie jest konieczne. Po co Unii za dużo towaru, jakby dopłata była do plonu to wszystkim by zależało żeby zebrać jak najwięcej a tak wystarczy byle co i byle jak.

Opublikowano

Czy działki zgłoszone do dopłat muszą być skoszone i zebrane czy wystarczy tylko skosić ? Był problem je skosić a ze zbiorem też może być.

 

 

Jeśli Ci chodzi o trawę na gruntach ornych bądź TUZy to wg przepisów musisz skosić i zebrać biomasę zieloną

Opublikowano

unia jest bardzo szczodra dla niektórych np. rybakom płacą 50 tys.zł za 2 miesiące niełowienia ryb przykładowo żeby mogli turystów obsłużyć i jescze diorobić sobie

Opublikowano

z tego co zrozumiałem, w Wiadomościach mówili że PSL zaakceptował zróżnicowanie dopłat ( średnie gospodarstwa będą miały więcej), przeciwny takiemu rozwiązaniu był Waldemar Pawlak, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v