Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

Opublikowano

Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

powinieneś reagować w oddziale regionalnym i zakwestionować protokół z kontroli jeżeli pole było uprawiane nie masz się czego obawiać

Opublikowano (edytowane)

Witam wszystkich. Chciałem zapytać czy wiecie coś w temacie dopłat do wapnowania pól. Środki na ten cel miały być( http://www.agrofoto.pl...imis,42666.html ) w ramach pomocy de minimis, a takowa jest, stąd pytanie o wapnowanie.

Edytowane przez MartineZ
Opublikowano

Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

Opublikowano

Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

kolego lepszym rozwiązaniem jest zasianie strączkowych lub motylkowatych w plonie głównym masz szeroki wachlarz nasion poczynając na grochu wyki lucerny koniczyny itp. znajdziesz na stronie arimr w zakładce płatności obszarowe 2013 w 2014 takie same rosliny możesz spokojnie przyorać i polepszyć jakość gleby otrzyma sz JPO oraz PŁATNOSC DO ROSLIN STRACZKOWYCH czyki w 2013 [830 jpo i 700 st jeżeli na działce jest program rolnośrodowiskowy z pakietem poplonów nie otrzymasz płatności st

Opublikowano

Czy wy też tak długo czekacie na kasę? Ja dezycje dostałem juz w listopadzie i o dziwo w grudniu jeszcze raz to samo mi przysłali :blink: , a do dzisiaj kasy jeszcze nie mam

Opublikowano

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wkrotce-rozpocznie-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-platnosci-bezposrednich.html

lub

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/arimr-rozpoczyna-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-doplat-za-2014-r,49826,1.html

 

2 strona, cytuję:

"Nie będą też stosowane modulacje płatności bezpośrednich, ani też tzw. mechanizm dostosowania. "

 

 

ciekawe co jeszcze innego wymyślą bo UPO i PZ zabrali.

Opublikowano

Mam problem z wypełnieniem materiału graficznego do wniosku o dopłaty. Jeżeli na jednej działce rolnej są ziemniaki i pszenżyto (do których od 2014 r. będzie przysługiwała jedna płatność JPO). To czy na mapce mam je oddzielić kreską, czy nie jeżeli ich uprawy graniczą ze sobą. Z instrukcji wynika że chyba tak.

Proszę ekspertów o pomoc

Opublikowano

Witam skończył mi się właśnie 5letni program rolnośrodowiskowy , i teraz moje pytanie czy będę mógł wejść w nowy program? wjecie może czy są środki na ten cel , pozdrawiam

 

nie wiem czy wszystko juz jest ustalone i pewne, ale z tego co mi wiadomo to bedzie można wejsc w nowy progam tylko na nowych zasadach

Opublikowano

Ile wychodzi dopłata do ha w pakiecie "specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych" ?

i czy jak się jest na ONW to można brać dopłaty do strączkowych ?

Gość Profil usunięty
Opublikowano

w 2014 nie ma TUZ ani UPO

Opublikowano

JPO-TUZ jest nadal, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Nie ma płatności zwierzęcej -PZ oraz UPO.

 

Co do strączkowych roślin: płatność do nich a dokładnie stawka jest ustalana w zależności od ilości zgłoszonych ha do tej płatności w tym roku. Jest koperta finansowana na rok i jest ona dzielona na ilość ha zgłoszonych do płatności dla roślin strączkowych/motylkowych.

 

Co do programu rolnośrodowiskowego: w program można wejść nadal. Są zmiany (moim zdaniem na gorsze). Prawie wszystkie pakiety zostały. Wyleciały pakiety ptasie bodajże.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

JPO-TUZ jest nadal, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Nie ma płatności zwierzęcej -PZ oraz UPO.

 

Co do strączkowych roślin: płatność do nich a dokładnie stawka jest ustalana w zależności od ilości zgłoszonych ha do tej płatności w tym roku. Jest koperta finansowana na rok i jest ona dzielona na ilość ha zgłoszonych do płatności dla roślin strączkowych/motylkowych.

 

Co do programu rolnośrodowiskowego: w program można wejść nadal. Są zmiany (moim zdaniem na gorsze). Prawie wszystkie pakiety zostały. Wyleciały pakiety ptasie bodajże.

 

jpo - tuz jest nadal a płatnosci zwierzecej nie ma :D

przeciez to jest to samo :rolleyes:

TUZ to płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce)

tego w tym roku nie ma

we wniosku łaki pisze sie jako jpo tuz, jezeli ma sie trwałe uzytki zielone, ale dopłata bedzie tylko jpo, czyli ok 220 euro/ha

Edytowane przez ventador
Opublikowano

Witam, Czy ziemniaki można podciągnąć do jednej grupy upraw ze zbożem?, czy pisać oddzielnie tak jak w poprzednim roku? Trawę na gruncie ornym, kukurydze i zboże łączymy w jedną grupę?

Opublikowano (edytowane)

tak , niema upo więc to nie logiczne żeby wydzielać

 

Do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się grunty rolne i zagajniki o krótkiej rotacji, które są

utrzymywane w dobrej kulturze rolnej. Od roku 2014 do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się

także grunty, które nie były utrzymywane w dobrej kulturze rolnej na dzieo 30 czerwca 2003 r. i były

oznaczone kodem DR10, o ile obecnie prowadzona jest na nich działalnośd rolnicza.

Do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się:

 grunty orne, w tym rośliny uprawiane w szklarniach i tunelach foliowych,

 trwałe użytki zielone,

 plantacje trwałe obejmujące:

o sady

o drzewa orzechowe

o winnice

o plantacje roślin jagodowych

o chmiel

o szkółki drzew i krzewów (z wyłączeniem drzewek bożonarodzeniowych)

o rośliny przeznaczone do wyplatania,

 ogródki przydomowe,

 ugór,

 zagajniki o krótkiej rotacji (jednolite gatunkowo uprawy drzew z rodzaju brzoza, topola oraz wierzba

(poza wierzbą do wyplatania) o powierzchni co najmniej 0,1 ha, w których zbiór plonu dokonywany jest

w cyklu nie dłuższym niż: 8 lat w przypadku upraw brzozy i 6 lat w przypadku pozostałych upraw);

 elementy krajobrazu podlegające zachowaniu w obrębie działki rolnej obejmujące: drzewa będące

pomnikami przyrody (objęte ochroną na podstawie przepisów o ochronie przyrody), oczka wodne

o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2

(w rozumieniu przepisów o ochronie gruntów rolnych

i leśnych), oraz rowy do 2 m szerokości;

 obiekty położone w obrębie działki rolnej, takie jak żywopłoty, pasy zadrzewieo, ściany tarasów,

nieutwardzone drogi dojazdowe wydzielone w obrębie działek rolnych oraz mury, które tradycyjnie

stanowią element dobrej kultury rolnej, jeżeli ich całkowita szerokośd nie przekracza 2 m, i które nie

stanowią odrębnej działki ewidencyjnej;

 strefy buforowe

Edytowane przez kozulek2
Opublikowano

Co do TUZów to nawet trzeba je deklarować- po 1 obowiązuje nas(POLSKĘ) limit TUZów jak wszyscy zaczną pisać samo JPO to "na papierze" spadnie mam powierzchnia TUZów i KE się doczepi i ARIMR będzie nakazywała rolnikom odtworzenie TUZów więc po co sobie komplikować życie. Po 2 jak kolega wyżej wspomniał, gospodarstwa powyżej 15ha od przyszłego roku będa obowiązywały zazielenienia.

 

Należy też pamiętać, że nadal zaznaczamy i podpisujemy na mapach 4 zboża- jęczmień, żyto, pszenica i owies.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v