Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie wiem co rozumiesz przez kombinatorstwo...co do wsparcia to będzie na bank, ale nie wiadomo dokładnie w jakiej formie. Na poniedziałek jest zwołana konferencja prasowa p.Kalemby dotycząca budżetu na rolnictwo 2014-2020 więc wtedy pewnie wszystko sie ostatecznie wyjaśni

Opublikowano

Całkowicie popieram pana Zombi330 , ostatnio kasę dla mały odebrali ludzie którzy nie mają pojęcia o gospodarowaniu i inwestycjach po prostu o tym programie dowiedzieli się od znajomych co przy tym pracują . Ja kasy nie dostałem bo akurat w tym czasie moje gospodarstwo nie miało jednego gospodarza ale dodam że jak ten program był by rok wcześniej lub rok po to bym się załapał i wiedział bym co z tą kasą zrobić pewnie nie był bym tym małym gospodarstwem tylko średnim w woj . A w mojej okolicy ci co tą kasę dostali to morze 3 procent poprawiło swój byt a reszta to szkoda gadać . Moim skromnym zdaniem to to dofinansowanie powinny dostać te małe gospodarstwa które majom jakiś fajny biznes plan i go spełnią w 90 procentach . Ja posiadam małe gospodarstwo nie mogę starać się o prow mam ziemię którą dzierżawię ale nie podlega ona pod prow zaznaczam że mam na nie umowę . Moje gospodarstwo w tej chwili potrzebuje małego kopa na przód i tym kopem był by ten program dla małych gosp .

Opublikowano (edytowane)

Widać niektórym odpowiada jako jednym dać drudzy niech obejdą się smakiem. Nie pownnio być żadnych dopłat i dofinansowań jak przed wejściem do unii , tylko to co sobie wypracujesz a nie psuedo wspieranie jak jeden załapie się na środki a dla drugiego co nie starczyło ma dorównac temu pierwszemu.

 

Czyli krótko ujmując jak dac to wszytkim albo nikomu i będzię wtedy dobrze a nie będzie za to podziału na lepszych i gorszych.

 

 

 

Pozatym ile unia nam zabiera aby część z tego z wielką łaską nam oddać ...

Edytowane przez renovoltage
Opublikowano

renovoltage tylko popatrz jak bardzo zmieniła się wieś od wejścia do Unii ( czyli od 2004r). W mojej okolicy jak tylko ktoś chciał skorzystać to wystarczyło troche pozałatwiać i dostał pomoc. Gdyby dzisiaj nie dali dopłat czy innych funduszy to zwykły szary rolnik by nie wiele zrobił bo to co sobie sam wypracuje to jest na opłaty i na nawozy i paliwo w pole, a dopłaty to jest czysty pieniądz który można zainwestować w maszyny czy też ziemię. Dlatego ja bym tak nie narzekał bo jak na razie to żle nie jest, może tylko mogłyby być ceny stabilniejsze zboża czy mleka.

Opublikowano

no chwila..jeśli 3% gosp. które wczesniej dostały kase potrafiło z niej skorzystac to coś tu nie gra...a pewnie ci co nie potrafili najglosniej potem krzycza

Opublikowano

Te wszystkie dotacje , dopłaty to jeden wielki przekręt ale na szczęscie coraz więcej ludzi to widzi.

Pisanie że dotacje moze sobie wziąć każdy to troche nie takt zeby nie używać ostrzejszych wyrazów. Przecież wiadomo że kasy jest tylko dla jakiegos % rolników wiec dostanie kto pierwszy lub kto ma chody wiec jak mozna tutaj mowic o równości. Jeśli ktoś chce sie rozwijac to powinien mieć wolny i nie ograniczony dostęp do kasy a nie dostanie jeśli puli środków wystarczy. wiec jedni pójdą do przodu a inni mimo ze też chcą zostają w tyle. Unia tak steruje rynkiem aby gospodarstwa które nie korzystają z dofinansowania padały bo konsolidacja to przyszłosć zwłaszcza dla korporacji . Sa w europie w zasadzie firmy które maja po kilka set tyś ha i cały czas im malo wiec beda stopniowo wykańczać małych .

A najkrócej to unia niech raz na zawsze odpieprzy sie od rolnictwa razem z tymi całymi dopłatami i durnymi przepisami.

Opublikowano

Witam. Mam takie pytanie. 31 grudnia dostałem pismo z agencji że na dwóch działkach na mojej ziemi była przeprowadzona kontrol. W piśmie tym było napisane że zmieściłem się w tych % i że wszystko się zgadza. Nadal jednak nie otrzymałem jeszcze nawet płatności ONW nie mówiąc już o bezpośrednich. Czy w przypadku kontroli mogę się spodziewać dopłat na samym końcu ?? Jak to jest kiedy mija termin wypłacania ONW bo jest on chyba krótszy niż bezpośrednich. Pozdrawiam

Opublikowano

No proszę was nie opowiadajcie żartów , chyba niekórzy zapomnieli po ile było paliwo przed unią, po ile nazowy i środki a przede wszystkim maszyny ale niektórzy zapatrzeni w tą unię bo unia daję ale ile zabiera i ile nakazów zakazów to już nie obchodzi bo kasa leci ... Pozatym przed unia jakoś ojca w latach 90 było stać na nowy ciągnik a dziś mnie po prostu bez zaciągania kredytu nie stać(dotacji).

Opublikowano

Moje zdanie jest takie, każdy rolnik powinien otrzymać dopłaty bezpośrednie bo czy duży czy mały każdy swoje hektary musi obrobić ale pod warunkiem, że oczywiście jest rolnikiem, bo Ci co nie mają nic wspólnego z rolnictwem mieszkają sobie w miastach a doją z unii kasę jest od groma. Myślę, że dopłaty do produkcji chociaż częściowo rozwiązały by problem.

Opublikowano

Umnie to samo co u Bartka była kontrol na polach pomieżyli popisali kartki przysłali że dopiero papiery wejdą do uni i że przyślą powiadomienie czy jest dobrze czy wymaga poprawki i tak ma umnie cała gmina ani onw ani ogólno obszarowych a nawozu niema za co kupic

Najlepsze jest to że na jednym polu napisali Wykryto uprawe tytoniu jak ja nigdy tego na oczy nie widziałem jak to uprawiać

Opublikowano (edytowane)

no chwila..jeśli 3% gosp. które wczesniej dostały kase potrafiło z niej skorzystac to coś tu nie gra...a pewnie ci co nie potrafili najglosniej potem krzycza

kolego ostatnią kasę dla małych dostali tacy którzy mieli jakieś tam wymogi dużo osób tej kasy nie umiało skorzystać bo jak dostali to przep , podałem że tylko 3 procęt wyszło na plus to prawda ale z tych co wiem że tą kasę dostali to było 9 gospodarstw . Ja nie dostałem ponieważ w tych latach zmarł mój tata na którego było gospodarstwo a zanim załatwiłem wszystko to było po kasie . Dostało kilka takich gospodarstw w którym jest tylko władek wóz i pług dwu skibowy tylko mają pole i kupę roboty , ja mam wszystkie maszyny do produkcji nigdy nić nie najmowałem . Mówicie ten większy powinien kasę brać , u mnie w okolicy to są gospodarstwa które mogą załapać się na prow ale jak to jeden rolnik mi powiedział ...czego nie mam to się nie psuję .... więc też nie warto inwestować w tak myślących ludzi .Moim zdaniem powinno być coś takiego kto przedstawi biznes plan jak poprawić dochodowość gospodarstwa powinien dostać pomoc ale jeśli biznes plan nie wypali na 90 procent to kasa do zwrotu . Ja jako mały rolnik też nie rozumiem tego że nie którzy myślą kupić ciągnik większy i ładniejszy niż ma sąsiad , jak to ma poprawić dochód gospodarstwa .ZA tak małe pieniądze każdy mały rolnik musi pomyśleć jak te pieniądze wykorzystać żeby ni musieli oddać ,to nie takie proste jak wydaje się tym dużym . Edytowane przez sebastian84
Opublikowano

Te wszystkie dotacje , dopłaty to jeden wielki przekręt ale na szczęscie coraz więcej ludzi to widzi.

 

A najkrócej to unia niech raz na zawsze odpieprzy sie od rolnictwa razem z tymi całymi dopłatami i durnymi przepisami.

to nie składaj ,mało tego oddaj to co wziąłeś...

Opublikowano

W 2014 nie będzie UPO i PZ. Ministerstwo finansów z roku na rok przykręcało kurek ze środkami krajowymi, aż przestało lecieć....

Co roku były coraz niższe. Jak to zwykł mawiać pan Klęba, dobijamy do średniej unijnej :blink:

Opublikowano

Bartekj1994 u mnie też była kontrol i wyszło im na jednej działce o 1a mniej powierzchni niż ja podałem i przyszła mi decyzja i wczoraj wpłynęły pieniążki. Także kontrol nie oznacza opóźnienia wypłaty pieniędzy, a kto kiedy dostanie to ciężko powiedzieć bo oni twierdzą, że mają czas do końca czerwca. Dodam jeszcze, że mój ojciec nie miał żadnej kontroli i jeszcze nie ma pieniędzy.

Opublikowano

Witam. Mam takie pytanie. 31 grudnia dostałem pismo z agencji że na dwóch działkach na mojej ziemi była przeprowadzona kontrol. W piśmie tym było napisane że zmieściłem się w tych % i że wszystko się zgadza. Nadal jednak nie otrzymałem jeszcze nawet płatności ONW nie mówiąc już o bezpośrednich. Czy w przypadku kontroli mogę się spodziewać dopłat na samym końcu ?? Jak to jest kiedy mija termin wypłacania ONW bo jest on chyba krótszy niż bezpośrednich. Pozdrawiam

 

Ja dopłaty do swoich ha dostałem ale 2 stycznia tego roku kontrol miał mój tata u siebie i pomierzyli wszystkie działki zrobili zdjecia że zaorane i powiedzieli że tak oni po kontroli przyślą protokół gdzieś po miesiącu od kontroli po protokole po kolejnym miesiącu ma przyjść decyzja a kasa nie wiadomo kiedy to jest celowa gra nie maja kasy w budżecie wiec wymyślają kontrole: jak jeżeli dana działka ma 1ha na mapie w geodezji to nikt nie podaje do dopłat 1,05ha bo komputer im tego i tak nie przyjmie wiec po co ta kontrola po to tylko żeby odwlec w czasie wypłatę dopłat

Opublikowano

Będzie coraz gorzej,zazielenienie, brak UPO ,brak PZ(mniejsze dopłaty),dochodowy,2 czy 3 grupy roślin obowiązkowe , ochrona integrowana,cross compilance i inne wymysły,nie wspomnę o rosnących kosztach w ostatnich latach,I za to marne parę złotych dopłat?Zachęcają tylko do prowadzenia gospodarstw na "kanapowca".Jak najtańszym kosztem dla dopłat.Ziemia droga,dzierżawy drogie i nawet ich brak.Wolałbym żeby znieśli dopłaty lub zrobili je do produkcji to Ci pseudo rolnicy wzięli by się za robotę albo zrezygnowali i dali rozwinąć się tym co chcą porządnie robić a nie tyle ziemi się marnotrawi.Niestety dopłat najwięcej w Polsce bierze grupa ludzi nie związanych z rolnictwem o wielkim kapitale którzy nie pozwolą na zmianę ich formy na takie do produkcji.

Opublikowano

dlaczego kłopot moim zdaniem dopłaty powinny wygladać tak że powinni ustalić ceny minimalne na wszystko co sprzedajemy. I dopłacać ta różnice między ceną rynkową a ta cena minimalna. W dobrym roku było by mniej dopłat a w słabym więcej ale była by stabilizacja.

Opublikowano

Ja bym jeszcze prościej zrobił dopłaty do produkcji ale bez żadnych faktur sprzedaży, tylko tak jak się robi we wniosku rś zaznacza się uprawę a czy ktoś tą uprawę przeznaczy na paszę czy bezpośrednio na sprzedaż to już jego indywidualna sprawa. Rolnicy co mają uprawę bądź tuz nie mieli by problemu ale przynajmniej Ci co koszą raz do roku przynajmniej musieliby siano sprzątnąć z pokosu.

Opublikowano

damian przecież ceny minimalne są na zboże, trzodę, bydło tj. na minimalnie opłacalnym poziomie

dopłaty też są tylko, że z łaski i nie wiadomo kiedy

ktoś tu napisał wczesniej że zysk zapewniają dopłaty czyli dopóki nie wpłyną to zysk jest tylko na papierze - i tak powstaje nam nowy środek płatnczy teoretyczne dopłaty

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v