Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

kraj bez perspektyw, jezeli chcesz byc uczciwym wobec wszystkich, to nic sie nie opłaca

a za rok ma byc tylko jpo, pewnie ze 200 euro do ha :rolleyes:

Edytowane przez ventador
Opublikowano

Witam w tym roku po żniwach bioręgrunt o powierzchni 5 ha w dzerżawe od starszego dziadka. Pan ten nie korzystał z funduszy unijnych NIE POBIERAŁ DOPŁAT BEZPOŚREDNICH

Teraz mam takie pytanie czy będzie mi przysługiwało prawo do dopłat na tą ziemie czy nie, ponieważ słyszałem że jeżeli nie były pobierane dopłaty przez 5 lat na dany grunt to prawo do nich przepada.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

w 2014 ma byc tylko jpo i ma wynosic nie 240 euro jak sie wszedzie trabi tylko 196 euro do ha, mamy sukces panowie, tak wyglada sukces naszego kraju

Opublikowano

A ja trochę z innej beczki :P Zapytam z ciekawości dostał już ktoś może nowe na 2014 wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich??? Zapewne oni sami nie wiedzą co i jak z tymi nowymi płatnościami temu jeszcze nie rozsyłają.

Opublikowano (edytowane)

ventador aż jest sukces tylko zależy jak mamy rozumieć to słowo - może sukcesem jest to ze w ogóle jakieś dopłaty będą bo mogło nie być. Przecież unia jest już w stanie śmierci klinicznej tj. umarła tylko jeszcze o tym nie wie po nokautach przebiegłych greków, irlandczyków, cypryjczyków, hiszpanów, włochów itp. wyrwigroszów oraz po reanimacji sektora finansowego w 2011 za grube tysiace miliardów euro.

przecież co chila odbywają sie konsylia jak tu ja reanimować żeby jeszcze parę latek pobimbac i wysokie apanaże podoić na unijnych stołkach i z dojenia tzw. funduszy unijnych czyli de facto haraczu zbieranego od wszystkich.

Edytowane przez Zombi330
Gość Profil usunięty
Opublikowano

masz sporo racji,

w takiej sytuacji to rzeczywiscie dopłaty sa sukcesem

Opublikowano

w 2014 dlaczego ma nie być UPO?

 

 

macie jakiś link do takich informacji co ma być z tym UPO w 2014?

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/doplaty-znowelizowane,48877,0.html

Opublikowano

ponoć sejm przegłosował błyskawicznie tak samo błyskawicznie przegłosowali rok temu sobie podwyżki że w 2014 nie bedzie upo i płatnosci zwierzecych

 

tak sejm przegłosował płatności UPO i tzw zwierzęcej nie będzie wnioski na 2014 takie same jak w 2013 z tym ze nie zaznaczamy w nich pozycji UPO i płatności zwierzęcych poza tym rozporządzenie reguluje sektory tytoniu skrobi i chmielu w przypadku przekazania gospodarstwa lub innego prawnego zdarzenia w przypadku płatności do roślin strączkowych i motylkowatych mogą to być mieszanki ale tylko z roslin strączkowych i motylkowatych tylko wyka siewna moze być wysiana z roslina podporowa

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

teraz juz zaczynaja gadac ze jpo za 2014r bedzie 219 euro do ha oczywiscie bez upo i dopłat do tuz, jednoczesnie wciskaja kit ze dopłaty nie zmaleja w stosunku do 2013 :D

na poczatku miało byc 240 teraz juz 219

za 2013 było 196 euro czyli za rok dołoza całe 23 ojro czyli +/- 100zł a zabiora płatnosc upo w tym roku 139zł i tuz 238zł

wg nowej matematyki 100zł to jest wiecej niz 139zł czy 238zł

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jpo-rosnie-ze-196-do-219-euro-na-ha,48957.html

Edytowane przez ventador
Opublikowano (edytowane)

liczyć samych dopłat też nie można bo w zeszłym roku niby były ciutek mniejsze ale pszenica płaciło po 900 zł a teraz po 700zł a ceny paliwa czy nawozu były niższe niż teraz wiec tegoroczna wyższa dopłata nic nie znaczy- gdzie tu sens i logika dopłąty powinny zaewniac określony poziom opłacalności bo tak to mija się wszytko z celem a jeszcze odwlekają płatnośc tej jałmużny ile tylko można

Jeszcze jedna relacja jest obecnie ciekawa za kg zboża płacą góra 0,7 zł a kg chleba wołają min. 3 zł- ponad 4 razy tyle to jest jakiś absurd!!!

Edytowane przez Zombi330

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v