Polecane posty

jankes123    6

otoz tak jest u nas budynek dokladnie obora kiedys chowane bylo bydlo ale dzis jest przerobione na magazyna na zboze i dach tzn drewno zaczyna kraciec i trzeba by zminic dach a to duza powierzchnia i koszt spory a pokryte jest eternitem i czy sa jakies fundusze z UE ktore by pomogly finansowo na zmiane dachu tj kupienie drewna i blachy na dach ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Idz się spytaj do urzędny gminy z tego co słyszałem są przewidziane środki na zmiane eternitu na inny rodzaj . Zwracają kilkadziesiąt procent ale ile tego dokładnie nie wiem .

  • Like 1

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a przeciez sa te prowy na wszystko u jednego goscia bylem co korzysta z tych prowow to mial stare budynki i na wszystkich juz blacha ? wiec cos musieli mu dolozyc bo skad niby mial wziasc ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po pierwsze to nie ma Prowu teraz, i nie wiadomo kiedy bedzie.

Z własnej kieszeni zrobił, kredyt. Idź się spytaj skad ma kasę.

Owszem jest na remont, ale z innej dziedziny, ale pod gospodarstwa agroturystyczne.

 

Jeszce trochę to rolnicy będą zakładać tamaty z cyklu '"gdzie mogę dostać żonę lub dziewczynę", a możei na okres próbny, jak kupuję ciągnik, tu mogę odpowiedzieć że na Ukrainie z Belarursem dawali. Ale bez gwarancji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Czytając posta "gospodarza" tego tematu, nasuwa mi się pytanie, czy ty jesteś rolnikiem? Bo skoro mówisz że są te prowy (a tak a propo, nadrób wykształcenie, bo pisownia bije po oczach).

Tak jak współrozmówcy już napisali, nikt Ci nie da na wymianę dachu, co najwyżej na utylizację eternitu.

 

Aha, i jeszcze to stwierdzenie " Skąd niby miał wziąć". Zazdrość sąsiedzka się kłania. Do roboty trzeba się wziąć i zarobić. A skąd sąsiad miał, to jego sprawa.

Edytowano przez Polus0
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nikt nie daje kasy bez oddawania, tym bardziej w komercyjnym banku. Na eternit masz w zależności od aktualnych programów w województwach, gminach, za darmo demontaż i utylizacje bądź sam odbiór i utylizacje. Ewentualnie jakieś dofinansowania z PROW-u na modernizację ale to już się nie wypowiadam bo nie jestem w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gmina nie przeleje Ci żadnych środków za zmianę dachu,jedyne co może dla Ciebie zrobić to go zabrać aby nie zaśmiecało Ci podwórka. O całą resztę finansową musisz zadbac sam,tylko uważaj na szybkie kredyty i pożyczki:)


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

może troche odkopie temat... Co zamiast eternitu na obore gdzie na poddaszu trzymam siano i zboże? dach dwuspadowy.

Myślałem o blasze trapezowej. Kuzyn namawia mnie na zadeskowanie tego i położenie papy bo niby trwalsza. A może eurofala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

papa którą teraz można kupić wystarczy ci na max. 5 lat, potem zacznie lecieć z dachu jak z konewki

sa oczywiście papy z 10 czy nawet 15-letnią gwarancją, tylko ich cena jest porównywalna do ceny blachodachówki, i półtora raza większa od ceny blachy trapezowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wiesz ja bym na to nie wpadł żeby inwestować w najtańsza pape z Leroy bo jest tania a rwie się w rękach. Papa którą mam na stodole jest zbrojona i atom jej nie ruszy i tak ma być.

Musze poczytać o eurofali bo na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Bo blasze to pewno w zimie się leje jak jej nie podfoliuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

stare papy były dobre, i 30 lat wytrzymały

te nowe to szajs, a jeśli jest dobra to jej cena dochodzi do 18zł/m

http://olx.pl/oferta/blacha-trapezowa-tanio-ocynk-malowany-18-na-miejscu-w-lowiczu-CID628-ID9HIdT.html#91d719a97f;promoted przy cenie blachy 13,5zł/m nawet nie patrzyłbym na papę

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Blacha też odpada, chyba że z  filcem, lub zastosować   membramę . Najlepsza Eurofala, mam taką na stodole i super, nic się nie dzieję, bez mambramy oczywiście.

To jest bardzo podobne do eternitu, ale dużo  mocniejsze, można po niej spokojnie chodzić i nie pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no własnie widziałem na youtbe płyte, na która władowali 500kg i dopiero pękła... 15lat  gwarancji 22-24zł/m2 a montaż wydaje się dość prosty. Sąsiad blache na stodołe założył... widać szmelc jakiś kupił jak po 3 latach już trzeba malować a niby jakoś zabezpieczona miała być... jaka ta blacha musiałaby byc gruba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie w galerii jest nawet zdjęcie bramy i widać oborę z eurofalą  w kolorze brązu, jak brać to tylko kolor i świetliki wstawić, rewelacja. W tamtym roku drugi świetlik wstawiłem, widno jak w dzień  na górze. Małołat idzie  dość szybko się kładzie. Rogi najlepiej na dachu docinać, ja docinałem na dole i też wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lambogrand
      witam czy komus z was juz robiono kiedys projekt stalowej konstrukcji dachu na stodole lub oborze interesuje mnie jie taki projekt moze kosztowac na budynek 12 na 22 metry bez zadnych slupow w srodku
    • Przez Nikita_Bennet
      Witka
       
      Z racji że przymierzam się do małego remontu dachu mego Zetorka 10145 (gruby dach) podzwoniłem poszukać części.
      Niestety robią się problemy. Zetor Kalisz nie wspiera tego co produkowano w Słowacji czyli serii UR2, po lokalnych i internetowych sklepach za wiele znaleźć nie mogę.
       
      Do rzeczy - połamaną mam taką plastikową ramkę od włącznika tylnych halogenów, nawiewów, wycieraczki itp.
      Chodzi mi o tę ramkę/panel znajdującą się z lewej strony (z prawej jest miejsce na radio).
       
      Od czego idzie ją dopasować aby była dostępna na rynku?
      Ogólnie manewr jest tego typu że cała instalację robię od nowa (na przekaźnikach, na dach oddziele bezpieczniki) i obojętnie jaką ramkę wstawię byle miała te 6-7 włączników (halogeny przód, halogeny tył, kogut, wycieraczka przód, wycieraczka tył, dmuchawa).
       
      Macie jakiś pomysł jak to w miarę tanio zrobić? Od jakiego zetorka może pasować (powiększyć otwór mogę spokojnie)?
    • Przez freetaxi
      Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 można składać wnioski w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". W tegorocznym naborze wnioski mogą składać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku 2013 lub 2014 wyniku zdarzeń losowych:
      - przymrozki wiosenne
      - ujemne skutki przezimowania
      - suszy
      - powodzi
      - deszczu nawalnego
      - obsunięcia się ziemi
      - deszczu nawalnego
      - lawiny
      - gradu
      - huraganu
      - pioruna
       
      Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki musza być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 
       
      Maksymalna kwota pomocy to 300 000 PLN a refundacji podlega 90 % kosztów kwalifikowalnych.
       
      Pomoc można przeznaczyć na inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej: zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowę, przebudowę i remont budynków służących produkcji rolnej, zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych czy odtwarzanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich. 
       
      Macie pytania to pytać śmiało
    • Przez warchest
      Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj