Przemek B

Problemy ze światłami Zetor X540, Proxima, Forterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemek B    3

Czy ktoś z was posiada zetora proxime?

....jesli tak to jak wlaczacie reflektory przednie to sie wylaczaja zwykle światla??

u mnie tak jest i chcialbym to jakos przerobic...

prosze o odpowiedzi :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

Ja też mam z tym problem i też myślałem o takiej przeróbce ale niewiem jak.

Tylko ja mam Forterra 9641.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

chodzi wam o te w dachu ?? jesli tak to podłaczyc drugie włukna długich i gotowe bo tam sa podłonczone mijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Po co na gg piszcie tutaj niech wszyscy się dowiedza :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Wiesz co Przemku B w moich stronach nie pisze się "leflektory" tylko "reflektory"

 

DBAJCIE O PISOWNIE zwłasza ortografie !


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

Przemku moglbys napisac jak podlaczyles te światła w swojej Proximie.

Co do czego podłaczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

ja nie podlaczalem... i wole na gwarancji nie podlanczac a pytalem bo mnie to wkurza jak wlaczam te a reflektory sie wylaczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No jakby serwis zobaczył że cos sam grzebałeś to juz po gwarancji masz... :(


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

My w zetorze 9540 mielismy polaczone żarniki w tych lampach dachowych ze jednoczesnie swiecily swiatla mijania i długie.Nie zdalo to jednak egzaminu bo spalil sie przez to glowny wlacznik swiatel.

ale sest mozliwosc wlaczenia jednoczesnie swialeł w reflektorach w masce i tych w dachu! po zalaczeniu swiatel dachowych wystarczy ustawic ta dzwigienke,od zmiany swiatel z mijania na dlugie,w odpowiedniej pozycji.dokladnie w polowie drogi miedzy swiatlami dlugimi a mijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Sprobuj sprobuj

Tylko nie denerwuj sie jak w czasie jazdy po jakichs wybojach nagle dzwigenka sie przestawi i zgasna swiatla drogowa.Do takich rzeczy trzeba sie przyzwyczaic to jest przeciez zetor!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

Moze Ralf napisał byś troszke szczególowiej jak podłączyłeś.

Piszesz ze jakoś drugie włokna świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3
Sprobuj sprobuj

Tylko nie denerwuj sie jak w czasie jazdy po jakichs wybojach nagle dzwigenka sie przestawi i zgasna swiatla drogowa.Do takich rzeczy trzeba sie przyzwyczaic to jest przeciez zetor!!!!!!!

nie moge tego wogol ustawic jak daje na srodek to zadne nie swieci :( a jak ruszam to albo swieca reflektory albo swiatla mijania

ale sprobuje jeszcze moze sie uda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Ciekawe czy jeszcze ktos probowal te swiatla tak ustawic! I czy mu sie udalo.

Moze u mnie ten przelacznik jest poprostu zepsuty ze wlacza jednoczesnie gorne i dolne swiatla.Wcale nie bylbym zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek*    0

Poczytajcie instrukcję obsługi .Stare typy też tak miały-albo dolne albo w dachu kabiny,nigdyjednocześnie .Odpowiada za to ten włącznik na konsoli i nie jest to jego wada tylko tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

kazdy wie ze to nie wada drogi darku

my chcielismy jakos to sprobowac wlaczyc zeby oba naraz dzialaly a nie mowilismy ze to jest wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

no ale tak w sumie dużo by to dało jakby chodziły w tym samym momencie te na górze i te na dole?, gra warta świeczki? pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

A ja mam takie pytanie gdy włączam światła robocze z tyłu to nie świeci mi raz lewe raz prawe światło i czasem jak puknę w lampę to się zapali a czasem wcale i świeci aby jedno światło i nie wiem co to może być a traktor w którym tak się dzieje to Zetor Proxima 8441 . Co to morze być za przyczyna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

dokrci sobie mase

kabel dochodzi do mocowania tylnich swiatel

2 nakretki 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

jutro wam napiszę jak to zrobić bo kolega w foterze to zrobił, a może jak mi sie uda to jeszcze dzisiaj.

 

 

 

 

Już wiem, motyw jest taki, że nie próbujcie tego bo pali przełącznik świateł (kumplowi nagrzał się i się spalił). Żeby to zrobić trzeba zamontować przekaźnik, a dopiero podpinać to pod przełącznik świateł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

tam wystarczy zwerzec po 3 przewody do kupy dla kazdego swiatał i beda swieciłi i na dachu razem no ale faktycznie jak sie tak zrobi to wywala po jakims czasie albo bezpiecznik albobo cos zaczyna smierdzieć jak ktos chce moze spróbowac zewrzeć w kostce te 2 przewody połaczane ze soba z pierwszym (sarym)od brzegu moze ktoś robił i ma jakies inne pomysły ??:D

 

jak by sie ktos znał na tej elektryce to by rozpracował podłączenie tych przekażników pod dachem wiem ze tam wystarczy coś zniemic ale nie wiem co B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj