Polecane posty

MKrajes    133

By zostać dealerem trzeba spełnić sporo warunków w zależnych od firmy jakiej jest się dealerem. Jeżeli chodzi o maszyny zagraniczne to łatwo zauważyć można że przyjmują strategię jeden dealer na dany dosyć duży obszar. Co do maszyn polskich to raczej są one uzupełnieniem oferty dla dealerów bo łatwo dostrzec że większość dealerów na w ofercie Unię, Metal-Fach itd a specjalizują się w innych markach np Jd czy NH.

Co do maszyn na placu to są one zakupione przez dealera i to on odpowiada za nie tzn ich uszkodzenie, kradzież itp. Dealerzy robią taki zapas maszyn na jaki wiedzą że będą mieli klienta chociaż najczęściej są to maszyny już sprzedane i czekające na odbiór lub uzupełnienie formalności z bankami lub ARiMR. Zawsze pod koniec roku dealer daje korzystniejsze rabaty na maszyny z placu by ich się pozbyć gdyż po każdym nowym roku tracą na wartości i najlepszą opcją zachęcenia do kupna takiej maszyny jest cena tak by rolnik wolał kupić trochę taniej rocznikowo starszą ale nową maszynę zamiast tej prosto z fabryki.

Co do maszyn testowych to jest różnie w zależności od marki bo jedne dają swoje maszyny bardzo chetnie do testowania inne nie chcą. Na pewno jeżeli chodzi o kwestie paliwa czy przeglądów to jest to w koszt dealera tak samo jak wykupowanie miejsc na wystawach itp. Dodatkowo jako dealer jest się zobligowanym do prezentacji maszyn na wszelkich wystawach rolniczych i imprezach przez firmy.

Co do marż to tego nikt oficjalnie ci nie poda ile może mieć dealer prowizji. Dealer zarabia na kliencie pierwszy raz kiedy ten kupuje u niego maszynę ale to jest zysk jednorazowy ale za to później już czerpie z takiej osoby zysk przez serwis czy części zamienne i jest on tym większy im dłużej taka maszyna jest użytkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

wymagania zalezą od firmy. Ogólnie bardzo ciężko jest je spełnić przy wiekszych markach które poza tym już mają rozwiniętą siec dealerską. jedyna szansa w nowych wchodzących na rynek ale te wolą współpracować z działajacymi już dealerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj