Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rowan    220

Mówiłem. A, że pracuje on na tym samym ciśnieniu co aku od powershiftu, to możecie Sobie odpowiedzieć co dają Wam aku nabite 28bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Tak, więc to oznaczenie jakie ciśniene azotu fabrycznie jest nabijane. PS, to ciśnienie malsymalne dla danego hydroakumulatora, jakim może zostać nabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Panowie pytanie z innej beczki gdzie gdzie w casie znajduje sie czujnik 4 biegu odpowiedzialny za blokadę rewersu???


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pod rączką, ściągasz tapicerkę i widzisz. 

Po założeniu nowego akumulatora na powershift różnicy w przerzucaniu półbiegów nie zauważyłem. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jak miałes poczuć różnice jeśli masz nabite 28bar, a grneralnie to 30-40% cisnienia roboczego musi byc po stronie gazu. Przykład hydroakumulatory ośki, w których jest tylko 35bar. 
Tak na marginesie, to serwisujemy hydroakumulatory, jakby ktoś był zainteresowany. Z doświadczenia wiem, że mało który ciągnik z osią Carraro ma pracującą ośke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

W przedniej osi jest mało bo musi działać  także przy braku obciążenia w postaci balastu bądź maszyny na przodzie ciągnika   . W  innych maszynach w  hydoakumulatorach   zazwyczaj stosowało się 60-70 % ciśnienia zwyczajowo panującego w układzie hydraulicznym, podobnie ustawiane jest ciśnienie w  pompach  opryskiwacza , dokładniej w powietrznikach  aby nie było pulsowania więc te 30-40 % będzie za mało zwłaszcza że jest tam w ciśnienie  powiedzmy  stałe

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ja mowie na podstawie doswiadczenia i obserwacji. Ale tak czy inaczej, jak ma dzialac hdroakumulator, w ktorym jest 140% cisnienia roboczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

W takim przypadku nie ma szans, tak z zasady działania.

 Sam nie raz zastanawiałem się nad tym co  konstruktor miał na mysi zakładając z  takimi a nie innymi parametrami  elementu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Po to, żeby tam pravował. Ale nie na ciśnieniu 28bar, jak ktoś wcześniej pisał. To jest wartość maksymalna cisnienia jakie może w nim być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytałem się  w serwisie to powiedzieli około 40 max 50, ale zawsze pisze na akumulatorze ile powinno być, na moim pisało 28 i tyle  nabiłem. 

W takim razie ile powinno być żeby dobrze działał. 

Albo ile powinno być w Fendzie 920 na Manie na osi bo jeden mam nowy ale ośka chyba nie działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Daj zdjęcie napisow na starym, to Ci powiem. Aczkolwiek tam w Fendtach są dwa o jednej wartosci i trzeci o innej, chyba, że 900 ma jeszcze inne, to tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeden mam nowy  drugi stary, tak poprzednik wymienił. Po robocie będę  przeglądał wszystko, na razie tylko dokładam  do niego i końca nie ma, co chwile coś, o to nie tanie rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Do akumlatora Od powershift nabij około 10bar i do tego proponuję tlumnik drgań luk, efekt gwarantowany przy zmianie połówek.

Pytanie jeszcze z innej beczki ma ktoś u siebie zamontowany gaz w traktorze i jak ocenia taką instancje czy warto.

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Panowie mam pytanko co mize byc przyczyna stopniowego zapowietrzania sie hamulca??? Tzn przy wciskaniu pedalu wpada on coraz glebiej az w koncu ciagnik przestaje hamowac. Zdarza sie to raz na 2 -3 dni intensywnej pracy. Hamulce zrobione kompleksowo tzn tarcze dociski uszczelniacze itd, pompa wraz z hydroakumulatorem rowniez wynieniona. Możliwe, ze ktorys waz ma pekniecie i łapie powietrze????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Możliwe jest ze hamulce zapowietrzaja sie przez zawór hamulcow hydraulicznych na przyczepy ten z prawej strony.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj